Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan beszéljek neki erről?

Hogyan beszéljek neki erről?

Figyelt kérdés
Egyedülálló apaként nevelem lányomat. Elérkezett a menstruációs korszak, erről kellene felvilágosítanom, megmutatnom, mit hogyan. Teljesen kétségbe vagyok esve, mert úgy gondolom, nem pont férfinak való feladat ez. Egyáltalán hogyan kezdjek hozzá?

2017. okt. 10. 19:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%
Vegyél neki ilyen témájú könyvet. Vannak tanácsadó weboldalak tiniknek. Azt olvasgassa. Vanank a a youtube-on angol nyelvű videók, hogyan kell használni az intimbetétet, stb. Igaz, ezek angol nyelvűek, de egyszerű a szövegük, ha esetleg tud angolul. Meg a képi anyag a lényeg, azt meg úgyis látja.
2017. okt. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
73%

Én is egy könyvet javasolnék: Kis puncikönyv.

És ha van kérdése beszéljétek meg.

2017. okt. 10. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Vannak szuper felvilágosító könyvek a témában, fiúknak fiúkról, fióknak lányokról, lányoknak lányokról és lányoknak fiúkról változatban is. Minden "kellemetlen" témát érintenek, a merevedéstől kezdve a menstruáción át a szőrig és a "nem a gólya hozzá"-ig. Ha nagyon feszengve tudnál csak beszélgetni vele, akkor ezek a könyvek segíthetnek.


Egyébként szerintem vedd lazán a dolgot, mert ha azt látja rajtad, hogy neked ciki a téma, akkor egy életen át feszengeni fog ő is. Szépen el kell mondani, hogy mit kell ilyenkor csinálni (betétet használjon, max 3 óránként cserélje, jobban figyeljen ilyenkor a tisztálkodásra, ha görcsöl, szóljon, van kifejezetten erre való görcsoldó, stb.). Azt is mondd el, hogy miért van, és hogy ez teljesen természetes és minden nő csinálja.


Biztosan lesz kérdése, ezekre válaszolj a legjobb tudásod szerint. És tényleg ne parázd túl, mert hatalmas gátakat építhetsz benne.

2017. okt. 10. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem a könyvek nagyon gázak. Nincs egy nagyi vagy nagynéni aki segíthetne. Esetleg ha egyik sincs valamelyik tanárnője vagy a védőnő.
2017. okt. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hány éves, de szerintem szinte tuti, hogy valamit már hallott, tud erről a dologról. Azt derítsd fel először, hogy mennyit tud. A témát én onnan kezdeném, hogy mikortól lehet gyereke egy nőnek, a baba a pocakjában növekszik, a szervezete erre minden hónapban felkészül, ha mégsem lesz baba, akkor bizonyos anyagoknak távozni kell. És elmondod a lényegét. Kérdezz néha, hogy mi az, amit tud, pl betét és tamponreklámot biztos látott.

De ha van nagymama, lehet egyszerűbb lenne őt megkérni erre. Főleg, ha feszélyezve éreznéd magadat emiatt, mert akkor tuti kínos lesz. Ha nincs nagymama, akkor próbálj meg a lehető legkevésbé feszengeni.

2017. okt. 10. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Nem akarok senkit megbántani, de szerintem is cikik a könyvek. Kis puncikönyv? Na nee! A védőnői megoldás jónak tűnik. Esetleg gyermekorvos.
2017. okt. 10. 19:46
 7/15 A kérdező kommentje:
Milyen dolog lenne már az, hogy elkezdek matatni a nuninál?
2017. okt. 10. 19:51
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is egy nô ismerôst kérnék meg inkább, de valóban lehet, h már többet tud, mint te. Amúgy nekem volt egy normálisabb felvilágosító könyvem, és arra jó volt, h ha nem értettem vmit, fel tudtam lapozni. Igaz, akkor még nem volt internet.
2017. okt. 10. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem ciki a könyv. :) De volt már olyan kislány, aki itt a gyakorin kérdezett, hasonló helyzetben.


A helyedben onnan indulnék, hogy beszélek a lányommal, hogy ő hogyan szeretné: ti beszéljetek erről? Egy női rokonnal szeretne beszélni? Védőnővel? Vegyetek egy könyvet? Együtt kerestek infókat a neten?


Nem tudom, mennyi idős. Biztos ami biztos, jó ha van otthon legalább egy csomag egészségügyi betét. Sok kislány már 10 évesen elkezd menstruálni. Nincs olyan egyszerű helyzetben, hogy gyorsan kér egyet anyutól. :(

2017. okt. 10. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Engem is egyedül nevelt édesapám. :) Nekem rendesen beszélt a dolgokról, hogy mire kell figyelni, mi fog következni, de a betétek használatát a nagynéném és a keresztmamám magyarázta el. De szerintem ma már az interneten simán lehet találni hasznos oldalakat a témával kapcsolatban. :)
2017. okt. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!