Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szerintetek mondjam el a...

Szerintetek mondjam el a szüleimnek? Többi lent.

Figyelt kérdés

15 éves lány vagyok. A szüleim nagyon ellenzik az alkohol fogyasztását a családban.

A nyáron voltam pár buliba de oda is csak ugy engedtek el, hogy tudták,hogy a legjobb barátnőm és a barátom mellettem van(még mindig nem fogtam fel,hogy "engedték" hogy legyen barátom:D). Ott soha nem fogyasztottam nagy mennyiségű alkoholt max.1 somersby-t de azt nem mondtam el,nem tartottam olyan jelentősnek.

Viszont most hétvégén a barátnőm nálam aludt és elmentünk egy ismerőshöz házibuliba. Ott fejenként legalább 2 liter sört megittunk+jo pár pohár whisky-kólát. Utánna elég rosszul voltunk, bár nem is csodálom. Amikor hazaértünk reggel egyből mentünk a szobámba,és késő délutánig aludtunk igy a szüleimmel az nap nem nagyon találkoztam igy nem vettek semmit észre. Azota lelkiismeret-furdalásom van mert nem szeretek és nem szoktam sem hazudni,sem titkolozni előttük. Viszont ha elmondom félek sehova nem engednek majd ha megtudják, hogy alkoholt ittam.



2017. okt. 10. 23:48
 1/8 anonim ***** válasza:
43%

Na,ha az en gyerekem(pedig fiaim vannak)ennyi idosen,ennyit inna akkor biztosan kitekernem a nyakat.

Eleve el sem engednem oket 15 evesen egesz ejszakas buliba....

Hova jut ez a vilag??

15 evesen ennyi alkohol???minek?miert?

2017. okt. 11. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
8%

Hozzatennem,hogy fiatal anyuka vagyok.11 lesz januarban a nagyfiam,en pedig 29 februarban.

Eleg lazan allok hozzajuk,de az alkohol es cigi teljesseggel kizart a gyerek 18 eves koraig az egesz ejszalas bulikkal egyutt.

Termeszetesen mehet majd a haverokkal normal kereteken belul.

1es voltam

2017. okt. 11. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem becsülendő, hogy azóta is foglalkoztat ez a dolog és rosszul érzed magad emiatt. Sajnos a mai világban nem sok kamaszt érdekelnek a szülei és a szabályok és előszeretettel hazudoznak is. Nem tudom mit tanácsoljak, mert attól tartok, hogy a szüleidet az adott pillanatban az fogja érdekelni, hogy a tilalom ellenére ittál, nem pedig az, hogy ez azóta is zavar és szeretnél őszinte lenni. Én elmondanám a helyedben így, ahogy ide leírtad, lesz, mi lesz. Szerintem ha elkövetünk egy bűnt, az rossz, de ha hazudunk is róla az duplán rossz és mindig a hazugság a rosszabb. Én ezt tanultam Anyukámtól és most Anyaként is próbálom ezt tanítani.
2017. okt. 11. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%

Nem vagyok a hazugság híve, de ebben az esetben nem mondanám el.

A leckét megtanultad: tudj nemet mondani. Oké, hogy ott a pia a buliban, de attól te még nem vagy lerészegedni.

2017. okt. 11. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én azt csodálom, hogy úgy hogy elvileg nem szoktál inni ennyi pia után haza tudtál menni és nem dr Zacher Gábor ébsesztett.
2017. okt. 11. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem is durva, hogy ilyen fiatal lány létedre iszol és ráadásul buliba jársz. Normálisabb szórakozás nem jut eszetekbe ? Szerintem is szánalmas ez, pedig én kortársad vagyok. Csak nekem és baráti társaságomnak nem az a szórakozás, hogy elmegyünk kocsmába / diszkóba / valakihez rosszullétig piálni. Én fiúként is szégyellném, hogy így élek. Egyébként nagyon vigyázz az ilyen esti piálós bulikkal. Egyik volt osztálytársam ilyenen lett 14 évesen terhes. Jogosan nem engednek a szüleid inni és nemcsak ezért, hanem mert a fejlődő szervezetnek különösen ártalmas. A helyükben ilyen bulikra sem engednélek. Annyi más értelmes elfoglaltság van. Barátokkal is.
2017. okt. 11. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
94%
Jó, hát azért ez még nem a világ vége.... Fiatal vagy, kíváncsi, ki akartad próbálni és meg is tetted, ennyi. Szerintem ebben nincsen semmi különleges, majdnem mindenkinek van egy ilyen korszaka. Ebből még nem következik az, hogy rögtön egy semmirekellő, tanulatlan, alkesz, drogos tinimami lesz belőled.... Az, hogy valaki időnként megiszik egy kis alkoholt és eljár a barátaival bulizni, az még nem jelenti azt, hogy ez az egyetlen szórakozása, ettől még ugyanúgy lehet értelmes, kulturált, erkölcsös, olvasott stb. Szóval azért ne vedd annyira a szívedre a dolgot, ez egy egyszeri alkalom volt, legközelebb maj gondolsz rá, hogy ezt nem így kellene kezelni. Ha úgy érzed, hogy a szüleid nagyon kiakadnának és eltiltanának, akkor inkább ne mond el, bár tény, hogy nem szép dolog hazudni. Éppen ezért én inkább azt tanácsolnám, hogy valahogyan próbálj meg beszélni velük ezekről a dolgokról, hogy ne kezeljék ezt ennyire szigorúan. Én nagyon nem értek egyet azokkal a szülőkkel, akik ilyen szinten tiltják és tabunak tekitik az alkoholt, mert pont abból lesznek az olyan esetek, hogy a gyerek titikolózik, hazudozik, nem meri elmondani a szülőnek, hogy éppen hol volt, kikkel volt, mit csinált és egy esetleges probléma, baj esetén sem merne segítséget kérni...és akkor a szülő persze nagyon büszke magára, hogy "igen, nekem sikerült jól megnevelnem a gyerekemet, mert még soha nem volt bulizni és egy korty alkoholt nem ivott", holott ez mind nem igaz és a gyereke átveri, a háta mögött jár el ide-oda, most ez tényleg jobb lenne? Nem hinném... A környezetemben is ezt látom, hogy akiket ilyen szinten tiltottak, azok ahogyan elkerülnek otthonról kb. kifordulnak magukból és bepótolják azt, ami addig kimaradt. Míg ezzel szemben az olyanok, akiknél otthon lehetett róla beszélni, nem tiltották élből a dolgokat, azok sokkal jobban és felelősségteljesebben kezelik. Én is ez a kategória vagyok, nekem soha nem tiltottak semmit, se az alkoholt, se a bulizást, se a dohányzást és a családban is láttam példát mindegyikre, ennek ellenére még sosem cigiztem, ittam ugyan, de sosem voltam részeg és bulizni sem járok.
2017. okt. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
45%
Komolyan azt hiszed hogy a szüleid nem tudják? Felnőttek, nem hülyék. Ha sok alkoholt iszol, másnap még a pórusaidból is párolog a szag, akkor is, ha te már nem érzed..úgyhogy nyugodj meg, tudják..de ha már engedik 15 évesen a kant meg buliba járni, nem hiszem hogy megviselné őket hogy részegen fetrengtél.
2017. okt. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!