Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ti hány éves kortól engednétek...

Ti hány éves kortól engednétek a gyereketeknek, hogy alkoholt fogyasszon, és mennyit?

Figyelt kérdés
Buliban mennyit engednétek neki, illetve vendégségben?

2017. okt. 14. 11:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
96%
Engem 14 évesen kínált meg anyukám először otthon. Nem volt mennyiségi korlát. Úgy volt vele, hogy inkább otthon derítsem ki, hogy "mennyit bírok". Akkor nem kértem. 17 voltam, amikor először ittam alkoholt. Szerintem ez így jó. Otthon igyon először a gyerek, nézze meg, hogyan hat rá. Buliban úgysem tudod ellenőrizni, hogy mennyit iszik. Neki saját magának kell megtanulnia, hol a határ.
2017. okt. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
5%
Nem engedném egyáltalán, ha kipróbálja mégis, akkor nem rendeznék patáliát, csak elmesélném, hogy két dédpapája is az ital miatt halt meg, így ezzel nem érdemes vagánykodni. Ha néha mértékkel alkoholizál, ám tegye, de ebben nem veszek részt semmilyen szinten.
2017. okt. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
85%
Kb. 14, de azt szeretném ha velünk inna először valamelyik fesztiválon, alkoholmentes sört ihat korábban is.
2017. okt. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
91%
Alkoholt? Nem engedném épp ésszel , de tudom , hogy ha tiltom annál rosszabb. 16-17 évesen előbb max itthon ünnepségeken 14évesen de azt sem a sárga földig. Mennyiséget lehet hiába mondanék így azt mondanám , hogy ne tajrészegen jöjjön haza.
2017. okt. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
8%
18 év alattiak nem is ihatnának alkoholt. Törvényt sért az, aki megkínálja őket vagy kiszolgálja. 16 év, nagyon maximum 15 év alatt legfeljebb pár kortyot enged nekik normáis szülő. Efölött ünnepeken 1 pohárral. Semmiképp havi vagy akár heti és főleg nem napi rendszerességgel. Bulizni = másnál / diszkóban / kocsmában leinni magát értelmes fiatalnak, de még felnőttnek sem szokása. Ők másképp szórakoznak.
2017. okt. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

#5

Tehát szerinted aki bulizik az nem lehet okos ember?

2017. okt. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
97%
14 évesen pezsgőt ittam,azt is azért mert az általános iskolai ballagásom volt.középsuli 10. Osztályában buliban ittam.nem lettem alkoholista,azóta is ha megyünk valahova iszok(pl rovid meg egy pohár sor/bor)
2017. okt. 14. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
Min. 900 ezer alkesz országa vagyunk, érthető ha az 5. válaszoló óvatos ebben a kérdésben. Könnyű átesni a ló túloldalára, könnyű minden élethelyzetben "csak egy kicsit piázgatni".
2017. okt. 14. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
76%
Senkinek nem lehet mennyiségi határt szabni. Egy gyakorló alkesznek is több mindentől függ, hogy mennyit bír éppen. Egy tininek meg végképp. Annyit kértem nemtől függetlenül, hogy ne veszítsenek mértéket.
2017. okt. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
69%

Engem anno talán először 12 évesen kínált meg anyu , de csak egy korty sörrel/borral. Nem kellett.

Aztán utána már nagyon ellene volt ,mert olvasta a neten hogy rombolja az agysejteket , ami azóta is vitatott (nyilván a túl sok alkohol nem jó ez világos).

16 voltam amikor először berúgtam és semmi rossz tapasztalatom nincs ezzel kapcsolatban. Nem áztam fullon szét , igazából jól éreztem magam pláne hogy külföldi úton voltunk , tengerparton nyáron.

Ha az ember mértékkel fogyaszt és néha esetleg kicsit többet iszik attól még senki nem lesz alkoholista. Neveltetés kérdése is.

16 alatt szerintem én nem engedném a gyerekemnek. de ez amúgy sem engedés kérdése.

Az emberrel fiatalon többször is megtörténik hogy túllépi a határait de kinövi.

Velem is így volt. Nem lettem alkoholista , kinőttem.

Bulizni egyébként nem is jó úgy menni hogy körölütted mindenkiben van alkohol , oldottabb állapotban vannak , és te egyedül teljesen józanul. órákig azt úgy nem is lehet bírni.

2017. okt. 18. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!