Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szerintetek ezt, hogy lehetne...

Szerintetek ezt, hogy lehetne megoldani?

Figyelt kérdés
Apukám Dániában él és idén nem tud hazajönni a barátnőjével, ezért felvette azt, hogy kimehetnék hozzájuk Dániába.Itt kezdődnek a problémák.Ők ugye nem tudnak ide repülni,akkor miért jönnének el értem és repülnének kétszer?Egyedül ugye csak szüleim beleegyezésével repülhetek (14 vagyok).Anyukám nem igazán támogatja az egyedül repülést,mert 0 tapasztalatom van ebben ráadásul ha valamit nem tudok kitől kérdezném meg.Aztán ott van még az, hogy egy társaság meglát egy csinos lányt és értitek(ez Anyukám feltétezése).Visszafele meg nem tudok jönni, merthogy egy mukkot nem tudok angolul.A szüleim sem tudnának velem repülni,mert szerintem is és szerintük is felesleges kétszer repülniük.Mit tehetnék?Nagyon szeretnék elmenni Dániába. :( 14/L

2017. okt. 23. 21:31
 1/9 anonim ***** válasza:
97%
Egyszerüen meg kell "rendelni", hoyg az utaskísérö figyeljen rád és akkor szülötöl - szülöig felügyelnek rád.
2017. okt. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%

Anyukád felszállás előtt elkíséhet ameddig csak tud. Amíg a beszállásra várakozol, nem történhet veled baj, ott már csak a reptéri dolgozók és más utazók fognak körülvenni. Ott lesz bőven időd tanulmányozni a feliratokat - fontosabb kulcsszavakat (amik a budapesti reptéren angolul is ki vannak írva a magyar mellett) meg is tudod jegyezni, esetleg telefonodba felírni, hogy a visszaútnál jobban tudj tájékozódni.

Ha megérkezett a repülő, semmi más dolgod nincs mint a többi embert követni akik szintén azzal a járattal mentek mint te. Ha úgy alakul, a melletted ülőt is megkérheted, hogy landolás után segítsen neked (én is segítettem már így egy 12 éves lánynak, mikor egyszer Angliából repültem haza). A reptéren meg apukádék úgyis várni fognak téged, gondolom. :)

A visszafelé út pedig ugyanígy tud folyni, ők elkísérnek, anyukád pedig vár :)

2017. okt. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
97%
Ennel mi sem egyszerubb, kulon kell kerni es fizetni egy kiserot, aki segit. Egesz pici, 2-3 eves gyerekek is repulnek igy " egyedul " .
2017. okt. 23. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
97%

Anno voltam NDK-ban repülővel 13 évesen oda-vissza. Mellettem ülő bácsi megitta a boromat (business class volt):D

Annyira egyutas a rendszer, hogy nem tudsz elkeveredni, a csini lányokra hajtó társaság sem csaphat le rád a bizt.kamerák kereszttüzében, de a legjobb mégis egy fizetett gyerekkísérőszolgálat lenne, érdeklődjétek meg!

Jó utat!

2017. okt. 24. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
87%

Legtöbb légitársaságnál a "kisérő nélküli kiskorú" szolgáltatást csak 14 év alatti gyerek veheti igénybe. Az én gyerekeim is utaztak így, 9 és 13 évesek voltak, semmi bajuk sem lett, igaz beszéltek angolul.

Meg kell érdeklődni az adott légitársaságnál. De szerintem semmi bajod nem lesz, a repülés zárt rendszer, nem tudnak lerángatni róla, mint pl egy vonatról. Direkt jegyet vegyedek neked, hogy ne kelljen átszállnod. Jó utat!

2017. okt. 24. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
96%

Utazz a wizzair-rel ott magyar a személyzet.

Odafele bem nagy dolog, minden magyarul van. Visszafele nyilván sokan lesznek magyarok a gépen, már a repülőtéren hozzájuk csapódhatsz. A Budapest nevet meglátod a kiíráson,mellette a szám a kapu száma, ahol be kell szállnod.

Valamilyen nyelven biztosan tanultál, ha nem angolul, akkor németül, pl.

A repülőterek nagyon biztonságosak, itt tutira senki nem fog zaklatni. Egy vonatúton jobban félteném a 14 éves lányomat.

Vágj bele, nagy élményt hagysz ki, ha félelemből itthon maradsz!

2017. okt. 24. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
95%
Nekem is Dániában dolgozik az apukám. Azt megkérdezhetem, hogy melyik részén Dániának?
2017. okt. 25. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
76%
Ha ismered az angol nyelvet akkor már el tudsz igazodni pár kiíráson.
2017. okt. 25. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha talpraesett vagy,nem egy kis elveszett bárányka,semmi bajod nem lesz a repüléssel.

Az odaúton nyilván minden magyarul lesz,illetve én is a Wizz Airt ajánlom,mert ott magyar a személyzet. Nyilván a repülőgépen is többségében magyarok fognak ülni,ha valami gondod van,szólj egy szimpatikusnak tűnő felnőttnek.

Visszafele neccesebb szerintem,de megoldható. Kérd meg apukádat,hogy tanítsa meg neked a szükséges kifejezéseket dánul,hogy a reptéren ne keveredj el. A gépen itt is főként magyarok lesznek,illetve magyar nyelvű személyzet.

Egy vonat vagy távolsági busz sokkal veszélyesebb. Inkább engedném a lányomat egy külföldi repülőtéren várakozni egyedül,mint egy buszpályaudvaron. 16 évesen a barátnőimmel utaztunk Milánóba az egyikőjük apukájához és senki nem kötött belénk,minden simán ment.

Szerintem se hagyd ki ezt az élményt.

2017. okt. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!