Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Másnak is van olyan, hogy az...

Másnak is van olyan, hogy az apja semmibe veszi a házimunkát, az nem is munka?

Figyelt kérdés

Ma délután kivittem mindenhonnan a szemetet, lefertőtlenítettem, kitakarítottam a fürdőszobát. Utána beraktam egy adag mosást. Utána 3 vagy 4 órát porszívóztam rendet raktam. Oké ebben benne volt a saját szobám is. Utána kiszellőztettem az egész házat és megöntöztem az összes virágot, növényt.

Be nem kapcsoltam a tévét, vagy a gépet. Egyszer álltam meg inni és enni. Már sötét volt, mikor abbahagytam mindent. Utána megraktam a tüzet a kazánban.

Most meg elkezdett velem ordibálni, hogy egy lusta disznó vagyok, ostoba, egész nap ki sem dugtam az orrom. Megint azt a k..rva számítógépet nyomom. Ők meg egész nap leveleket szedtek, füvet nyírtak.

Az pont a fiacskája volt, vele mégsem ordibál.

Oké, de nem szólt, hogy menjek leveleket szedni. A szobámra és mindenre meg rá fért a takarítás.

Meg sem álltam, nem kell ajnározni, de ezen kiakadtam. Tudtam, hogyha nem látja, akkor biztos azt hiszi fekszem.

Nagyon elegem van, hogy neg se kér semmire, de ordibálni azt tud, hogy mihaszna és lusta vagyok.


2017. nov. 4. 20:06
 1/8 anonim ***** válasza:
97%
A házimunka csak akkor látszik, ha nincs megcsinálva. A férfiak nagy része ilyen, munkának is akkor tekintik, ha be kellene nekik segíteni.
2017. nov. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Sz@rd le majd rá jön hogy a fürdöszobába végre rend van és ég a kandalloba a tüz ééés a virágok se száradtak ki.
2017. nov. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Ja, biztos.

Teljesen elment a kedvem az egésztől.

Máskor meg azért ordibál, hogy még tüzre rakni se képes az ostobája (még meleg volt)

Dehogy jön rá, kiskoromtól ez megy...

2017. nov. 4. 20:27
 4/8 anonim ***** válasza:
97%

Ezen ne lepődj meg, anno mikor otthon laktam és sokszor csináltam ilyeneket, volt, hogy még anyám se vette észre és én is megkaptam, hogy semmit nem csinálok.

Mosz itthon vagyok a lányommal a ferjem ugyan ilyen, az senkinek nem tűnik fel ha megállás nélkül takarítok, de ha véletlenül nincs időm mosogatni akkor az rögtön szemet szúr neki.

2017. nov. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
95%

Jajj ez pontosan így van :D

Otthon laktam én is ezt katam holott az emeletet mindig én takarítottam(itt az ablakpucolastol kezdve a portorles,viraglocsolas,agynemuhuzas,furdo surolasa vizkotelenites tehát mindent :D) és volt h az alsó szintbe is segítettem,illetve mosogattam,minden nap felsepregettem,vasaltam de mindig azt kaptam semmit nem csinálok :D

Most h az én kis családommal élek külön a ferjemtol is ezt kapom :D de ha maszatos a tükör akkor megjegyzi h már tegnap óta az.... :D

2017. nov. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Majdnem nekem is esett, meg annyira káromkdott.

Meg ha akarja, hogy segítsek, miért nem szól?? Honnan a fenéből találjam ki, hogy mit akar? Kiskoromban is ez volt, hogy semmit nem mutattak meg, bem kértek meg dolgokra, nem dolgoztunk együtt stb. Egy 8-9 éves honnan tudná magától? Senki sem gondolat olvasó.

Csak a perlekedés, hogy egy ostobát nevelt, még másnak is szid/szidott állandóan.

Ugyanez a tanulással is, ha nem látja, hogy előttem van a könyv, amikor ő szeretné, akkor biztos nem tanulok. De amikor hajnalig fent vagyok, mert v~gre csend van, az nem tanulás. De ha napközben nincs előttem 0-24ben,akkor már "b.sz.k tanulni, jó iskola ez".

2017. nov. 4. 20:41
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nagyon sok családban ez megy. Valószínű rossz mintát hoztak a szülők a nagyszülőktől. Velem is mindig ez volt. Alig vártam, hogy elköltözzek, és végre a magam ura lehessek. :( szerencsére hamar sikerült elköltöznöm, 16 évesen a mostmár férjemhez. Azóta 2 gyerekem van, és remelem nem leszek olyan szülő mint az enyemek voltak. Legalabbis en mindent megteszek, hogy ne így legyen.

26 éves nő

2017. nov. 5. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ezt jegyezd meg, és később figyelj rá, hogy párodként semmiképpen se ilyen hozzáállású embert válassz. Természetesen nem volt igaza, rengeteget dolgoztál.
2017. nov. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!