Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Lányomat félrediagnosztizálták...

Lányomat félrediagnosztizálták az iskola fogorvosnál! Ilyenkor mit lehet csinálni, hol lehet panaszt tenni?

Figyelt kérdés

Előző héten voltak az iskola fogorvosnál,és a történetben egy-két dolog eléggé hibádzik. Először is,nem is volt ott a fogorvos,mert állítólag a családjával 'nyaralni' vannak,ezért az egyik asszisztens vizsgálta a gyereket,ez nem tudom mennyire szabályos. Másodjára,az asszisztens azt mondta neki,hogy az egyik fogában a tömés elcsúszott,és kettő lyukas foga van. Illetve azt is megemlítette neki,hogy kettő foga között az íny be van gyulladva,és többször majdhogynem kinevetve mondta neki,hogy mért nem mos fogat,mikor én magam is tudom állítani,hogy naponta 2-szer legalább mos fogat,ha nem többször!

Ma elvittem a lányom magánrendelésre,és kiderült,hogy nincsen egyetlen lyukas foga sem,és az íny egyáltalán nincsen begyulladva. Ja,és életében nem volt tömve a foga,tehát nem tudom,hogy milyen tömés csúszhatott el neki!

Az meg nem lehetséges,hogy valaki leletével összecserélték az övét,mert ezt még akkor mondták neki,amikor még bent volt az orvosi szobában.


2017. nov. 14. 19:16
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
80%

Fogorvosi perek és azok okai a gyakorlatban

[link]

2017. nov. 14. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
86%
És erről van írásos leleted?
2017. nov. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem nincs olyan hogy papírról olvasnak leletet. Minden alkalommal belenéznek az ember szájába.
2017. nov. 14. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
93%
Nekem 3 éve minden évben be x-elik a papíron hogy lukas a fogam (évente 2x kell sulidokihoz menni) első 2 alkalom után elmentem sajáthoz, aki közölte nem lukas, onnantól szarok rá. Minek foglalkozol vele? Megnézte dörmögött valamit is kész.
2017. nov. 14. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
95%
Őszintén szólva nekem teljesen mindegy, hogy mit mond az iskolafogász. Megnézi a gyereket, én minden évben aláírom, h tájékoztatást kérek, kezelést nem engedek. Aztán elvisszük mi magunk fogorvoshoz, ahhoz akit mi választunk.
2017. nov. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
86%

Asszisztens nem, de dentálhigiénikus csinálhatta ezt.

Amennyiben nincs erről pontos dokumentáció, mind az iskolai fogorvosnál, mind a magánnál, úgy perig sem fog elmenni. Egyébként vhol nagyon nevetséges az, hogy amiatt pereskednél, mert azt mondták a lányodnak, hogy be van gyulladva az ínye, ami legalább minden emberre elmondható, hacsak nem többre és az egyetlen adekvát terápia rá a helyes szájhigiénia.

A fogszuvasodás is bonyolultabb ennél. Lehet tényleg vannak felszínes szuvasodásai, amelyeket laikus egyáltalán nem vesz észre, orvos is csak akkor, ha körültekintő. Ezt nem szokás kifúrni és betömni, mert ilyenkor még visszafordítható a folyamat.

Hogy mit nézett tömésnek, azt nem tudom. Ha van lányodnak barázdazárt foga, akkor esetleg azt.


Úgy gondolon, nagyon túlreagálod ezt a helyzetet. A kérdést elolvasván minimum vmi autoimmun betegségre számítottam, de nem arra, hogy az iskolai fogászaton láttak szuvasodást, ami más szerint nincs ott. Az sincs kifejtve, hogy milyen körülmények között zajlott ez a vizsgálat. Pl óvodásoknál, bölcsiseknél sokszor az orvos csücsül le a gyerekekhez, se megfelelő megvilágítás, se műszerek, maximum tükör. Ilyenkor csak a legnyilvánvalóbb elváltozásokat lehet detektálni, de a fogközt lévőket, tükör hiányában a hátulsó felszíneket nyílván nem látja.

Nálunk még gimnáziumban is úgy zajlott egy ilyen szűrés, hogy az orvosi szobában leültettek minket egy sima vizsgálószékre, nem volt fogászati kezelőegység, ami hidd el, fontos a diagnózis szempontjából, még ha te nem is így gondolod. Egy csomó benézett diagnózis születik így, és hány van, amit észre sem vesznek!

Nyilván nem voltam jelen, és mindent összevetve nem cáfolom meg, amit írtál, mert akár igazad is lehet. De akkor is úgy gondolom, hogy elképesztően túlreagálod, inkább örülj, hogy mégis egészséges a lányod szájürege.

2017. nov. 14. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
9%
* legalább minden 2. emberre
2017. nov. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
82%
Gratulálok ha ezzel perre mész! :D Komolyan lakatlan szigetre kellene költöznöm!
2017. nov. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
91%

Én is azt hittem, hogy valami orbitális vad dolgot fogok olvasni...

De most te ezért miért/mit/hol akarsz panaszkodni? Eskü nem értem.

Érte bármilyen hátrány, fájdalom a gyermekedet? Nem.

A beleegyezésed nélkül elkezdték félrekezelni? Nem.

Ha ezzel a sztorival elkezdenél panaszkodni hivatalos helyen, körberöhögnének.

Max ha majd gondja lesz a fogával, nem ide viszed vissza. Ennyi...

Ettől nagyobb probléma soha ne érjen.

2017. nov. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
61%
Hol írta, hogy perelni szeretne? Csak panaszt szeretne tenni.
2017. nov. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!