Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mi motivál néhány kamaszt...

Mi motivál néhány kamaszt arra, hogy verbálisan bántalmazza valamelyik kortársát (vagy akár öngyilkosságra is biztatja)?

Figyelt kérdés

Sokan azt a klisés választ adják erre hogy "irigyek" vagy "kisebbségi komplexusuk van". Szerintem ez egy hatalmas hülyeség(de aki szerintem nem az mondja el a logikáját). Ha visszagondolok az egykori zaklatómra,akit elég jól ismerek(rokonom),az se jellemző rá,hogy irigy és az se,hogy szégyenlős. Teljesen az ellenkezője,mint minden zaklatónak. Lesül róluk,hogy élvezik amit csinálnak. Ennek van valami pszichológiai oka(a zaklatásnak)?

Ui.: Azért nem értek még a fent említett állítással,mert bizonyos emberekre én is irigykedek és elég súlyos önbizalomhiányom van (depresszió),mégse bántok senkit.



2017. nov. 14. 21:52
 1/4 anonim válasza:
1%
Csak az irigy mond rosszat a másikra. Ne legyél már ilyen sötét!
2017. nov. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az önértékelési problémákra az emberek vagy félénkséggel vagy pont túlkompenzálással reagálnak. Pl. Ha valaki saját maga szerint ronda, akkor lehet, hogy láthatatlan akar lenni és zsákokban jár, de az is lehet, hogy egy tonna sminket ken fel és álarcot csinál. Ugyanígy, ha valakit nem szeretnek, fizikailag vagy lelkileg bántanak otthon, lehet, hogy máshol is nyuszi lesz, de lehet, hogy másokon veri el. Ez a logikája.

Az iskolai csúfolódásnak szerintem általában az még a mozgatórugója, ha van közönsége, aki bátorítja az illetőt. Ha a közösség, osztály elítélné, ahelyett, hogy (látszólag!) díjazza vagy "csak" szemet huny, nem lenne értelme csinálni. A célpont ha nem bír kiállni magáért és egyedül megfordítani ezt a hazug erőviszonyt (visszavágni vagy lerázni magáról vagy saját tábort gyűjteni, lásd pl. a #metoo-kampány), akkor legalább ne maradjon elszigetelt, tudjon kivel beszélni, akár baráttal, családtaggal vagy tanárral a sérelmeiről (vagy jobb híján írjon, fessen, zenéljen). Így fel tudja dolgozni és objektívebben, kívülről látni az eseményeket, ahelyett, hogy saját maga körül keringve végül más hibájáért önmagát okolná.

2017. nov. 15. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
94%

A gyerekek gonoszak, a kamaszok pláne. Még nem látják a tetteik következményét (pl. az öngyilkosságba hajszolás), nem érzik a súlyát. Szimplán vicces.

Amúgy szerintem visszacsökött evolúciós maradvány. Állatoknál is a rangsor alján állót (aka magáért nem kiállni képes személy) rendszerint bántják, ez a stresszlevezetés a többieknek, természetes folyamat.

Persze az állatoknál a rangsor alján álló is a közösség része, akit megvédenek, ha kell. Embernél ez már nincs meg. :)

2017. nov. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
21%

A felnottek is ilyenek csak kulturaltabbak.mennek a furások pl munkahelyen, a másikrol a pletykák, aki gyengébb, felmond


Az erosebb marad eletben. Evolucios ösztön.

2017. dec. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!