Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Köteles vagyok hétvégén ott...

Köteles vagyok hétvégén ott alvásra elengedni a lányomat? (Ilyet dönthet bîróság? )

Figyelt kérdés

14 éves a kislányom,akit 8 hónapos korától teljes egészében èn nevelek,természetesen van bírósági végzés mindenről.Az apja jó darabig nem fizetett,hanem az állam fizetett helyette most fizet havi 10.000 forintot de azt is hetente 2,3 ezrenkémt.

Sajnos egy balul sült kapcsolarból született a lányom,borzalmas rossz környéken lakik tele van cigánnyal bár nem vagyok fajgyülölö de ezrkna legrosszabb fajták.

Most fenyegetőzik hogy oda kell adjam ott aludni de nagyon féltem a lányomat,hogy valami történik vele mert gyakran úgy volt fent a lànyom hogy az apja ott hagyta elment dolgozni oda meg a cigusok ki be mászkálnak.

Mondtam neki hogy vigye el egy közös programra azt mondja nem viszi mert nincs rá pénze,13 év alatt sehova nem vitte se egy nyaralás se egy cukrászda semmi,én igyekszem mindig programot csinálni hétvégente hogy tartalmas gyerekkoruk legyen.

Most fenyeget támad hogy megy a gyámhatóságra.


2017. nov. 20. 12:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%
Kéthetetne jár neki a láthatás, egy hétvégére, ami ugye magába foglalja az ott alvást is. Nem tudom, rossz életkörülményekre hivatkozva ezen módosítanak-e, de ez a lakásra vonatkozik, NEM a környékre. Ha egyébként az otthon, amibe viszi, rendben van, akkor nem sokat tudsz tenni.
2017. nov. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%

Nezd, ha van bírósági ítélet, abban szerepel a lathatas is.

Magánvéleményem, hogy nem engedném el ilyen előzmények után. Menjen a gyamhivatalhoz, onnan elsőre figyelmeztetést kapsz, a továbbiak során. Mondjuk még ma fognak azért magam és inditanek egy lathatas megváltoztatása pert.

2017. nov. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg a gyámügyön, hogy ilyen esetben mit tudsz tenni.
2017. nov. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

A végzèsben jelenleg az van hogy 2 hetente nálam láthatja 8-14 ig vagy felügyelet mellett.

Ő ezt akarja módositani.

2017. nov. 20. 12:28
 5/11 A kérdező kommentje:
Én még nem akarok semmit tenni mert nekem ez a végzésem van,de kinek kell ez a konfliktus...🙁🙁
2017. nov. 20. 12:29
 6/11 anonim ***** válasza:
95%

A végzèsben jelenleg az van hogy 2 hetente nálam láthatja 8-14 ig vagy felügyelet mellett.


Akkor nyert ügyed van. Gondolom ennek súlyos előzménye van, az nem szokott elévülni.

2017. nov. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Neked annyit kell tenni, ami a végzésben áll.


Ha neki nem tetszik, akkor fordulhat bírósághoz, de egyrészt ilyen háttér mellett eleve valószínütlen, hogy megváltoztassák, másrészt a gyereket is megkérdezik, és ha ö nem akarja, akkor kizárt dolog. A helyedben ragaszkodnék a papírformához, semmi sem indokolja a változtatást.

2017. nov. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a választ,picit megnyugodtam.
2017. nov. 20. 17:01
 9/11 anonim ***** válasza:
16%
14 éves NEM kislány...
2017. nov. 23. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Akkor micsoda? Mert felnöttnek nem lehet nevezni !
2017. nov. 23. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!