Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A lányunk egyre igénytelenebb....

A lányunk egyre igénytelenebb. Ez normális szerintetek?

Figyelt kérdés
Nemrég lett 18 éves.. Fiatalabb kamasz korában (13-16 évesen) nagyon érdekelte a divat. Sminkelt, magassarkút hordott néha, imádta a szoknyákat stb.. Most hogy kezd felnőni viszont még ünnepekre se hajlandó magassarkút venni, kb minden nap ugyan azt veszi fel: farmer- póló... Pedig rengeteg ruhája van... emellett régen sokat foglalkozott a hajával, bőrápolással. Most raszta hajat szeretne, van hogy 2 napig nem fürdik, a bőre csúnyább mint kiskamaszként...nem értjük a férjemmel, hogy mi van..
2017. nov. 26. 12:36
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
54%

Olyan, mint aki kiegett...

Tul koran kezdte. 13 evesen meg hova sminkelt?

2017. nov. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
90%

Én nem kezdtem "korán". 16-20 éves korom körül érdekelt a legjobban, hogy hogy nézek ki: melíroztattam, körmöt lakkoztam, szoknyákban, "nőiesen" öltöztem stb.

Az első farmeromat szerintem felnőttként vettem, mert addig az "inkább a halál" kategóriája volt. 23-25 voltam, mikor ráuntam a hajfestésre, a körömlakkozásra, rászoktam a farmerre stb. Egy része egészségtelen is (pl. hajfestés, körömlakk, nem megfelelően meleg öltözet télen), más része csak kényelmetlen (bizonyos alkalmakkor a szoknya stb.)

Mivel megváltoztam, már ünnepre sem szívesen "öltözök ki", legalábbis nem úgy, mint régen: nincs "kettős személyiségem", hogy egy-egy napra elővegyem az egyiket...

Nem tudom, miért alakult így, talán azért, mert egyre több feladatom lett, egyre leterheltebb lettem, és megváltoztak a prioritások. Már nem az volt a legfőbb gondom, hogy a körömlakkom színe az aznapi ruhámhoz illő legyen:S


A higénia iránti igényesség nyilván más kérdés, abból azért nem kellene leadni:S

2017. nov. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
49%
Lehet ilyen társaságba keveredett. Sok fiatal tök igénytelen manapság, úgy látszik divat lett. Majd kinövi, de ha gondolod feldobhatsz neki olyanokat, hogy menjetek együtt vásárolgatni, kozmetikushoz, stb. Terelgesd, de ne erőszakkal, mert akkor "csakazértse" fog.
2017. nov. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
38%
2., én a 3. vagyok, és kétgyerekes anyuka magas beosztásban, mégis érdekel a körmöm és hajam színe és a nőies csinos ruhák. Szóval ez nem korfüggő, és nem általános, hogy a több teendő miatt az emberből kiveszik a csinosság és nőcisség iránti igény.
2017. nov. 26. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
90%
3-as vagyok: Nem mondtam, hogy korfüggő, azt sem, hogy általános. Csak a saját tapasztalatomat mondtam el.
2017. nov. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
80%

Akkor én igénytelen vagyok? Farmer, tornacipő, póló, így járok. A raszta haj sem jelent igénytelenséget, csak ugye megragadtunk a 70es években, hogy az rossz.

A nem fürdés az más tészta. De 2 nap nem a világ, legalábbis télen. En ugyan nem bírok ki fürdés nélkül egyetlen napot sem, de embere válogatja.

2017. nov. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
98%
A fürdés hiányán kivül nem látok ebben semmi rosszat.
2017. nov. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
49%
Bnőm akkor lett ilyen,amikor rossz társaságba került..
2017. nov. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
65%

Ezek alapján szerintem nem igénytelen. 15-16 évesen én is hordtam magassarkút, msot 18 évesen azért nem nagyon hordok, mert amikor félálomban kivergődök a buszmegállóba, és örülök, hogy nem ütnek el, akkor inkább hanyagolom :DD Meg én is néha szeretek pl. suliba farmer+póló kombóban menni, de ezt mondjuk sminkkel meg kiegészítőkkel úgy kombinálom, hogy érdekes legyen, és ne annyira basic.


A raszta haj nem igénytelen dolog, sőt, annak az ápolása nem olyan egyszerű. Nekem hosszú hajam van, és azzal annyit csinálok,hogy megmosom, meg megfésülöm, de raszta haj esetében tincsenként át kell mosni, nagyon alaposan, aztán a szappant kimosni belőle, és szárítgatni. Illetve én is 2 naponta fürdök, kivéve ha aznap leizzadtam. Arcápolásra minden nap figyelek, meg sok parfümöt használok. Csak nem is jó a bőrnek, ha mindennap fürdünk, elég 2-3 naponta.

2017. nov. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
52%

4. vagyok, hujjuj a 0 pontozas azt jelenti hogy aki anyuka es dolgozik is az mar nem foglalkozhat ilyenekkel? mindenki csak farmerpolo stilusu lehet?


Kedves kerdezo, ez valaszt ad a kerdesedre is..

2017. nov. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!