Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan tudnám kamasz gyermekem...

Hogyan tudnám kamasz gyermekemet leszoktatni erről?

Figyelt kérdés
Van egy 16 éves középiskolás lányom, aki naponta elfogyaszt átlagosan 2-3 energiaitalt. Amikor én erről tudomást szereztem, leültem vele elbeszélgetni, alaposan felkészültem a témából, sőt, egy szakértőt is megkértem, hogy mesélje el neki az energiaitalozás árnyoldalait. A probléma viszont nem oldódott meg. A napi energiaital adagját az iskola büféjében szerezte be. Bementem az iskolába, és elintéztem, hogy ne adjanak ki neki, de ez sem használt, mert vagy vetetett egy barátjával, vagy pedig kilógott az iskolából a szomszédos kisboltba. A következő lépés a zsebpénzmegvonás volt, ha nincs pénz, nincs energiaital alapon. Azonban a helyzet eldurvult; a nyáron összedolgozott pénzét kezdte felélni ilyen célra. Mégis, mi többet tudnék tenni?

2017. nov. 27. 23:30
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
79%
Csökkentsétek az adagot ne hirtelen akard eltiltani. Egyébként az itthon kaphatóktól semmi baja nem lesz.
2017. nov. 27. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
21%

Szerintem is kompromisszumot kellene vele kötni,mondjuk napi 1-re csökkenteni az adagot.

Méghogy nem lesz tőle baja..?Napi 2-3 doboztól?Még ha zérót iszik,az is gáz,hát még a cukros..

Cukorbetegség,gyomorfekély,simán kialakulhat tőle.

2017. nov. 28. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
78%
Ha gyümölcslét inna se j9bb. A cukorbetegség nem így alakul ki.
2017. nov. 28. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
50%

Több mint 5 éve nem árulnak az iskolai büfében se energiaitalokat, se pl colat, de ne zavarjon.

Semmit nem tudsz tenni, ha egyszer olyan buta, hogy nem fogja fel miért nem való neki az energia ital

2017. nov. 28. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
92%
Ha ennyire tiltod és ennyire semmi más témád nincs, akkor persze, hogy inni fogja, baromi idegesítő az ilyen szülő, lehet, ha békén hagynád 1 hét múlva már nem inna energiaitalt. Igyekezz kicsit óvatosabban elérni a céljaidat nála, mert egy 16 évesnél ez így nem fog működni.
2017. nov. 28. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
87%
4 van ahol igen pl nálunk is.
2017. nov. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
26%
Kétlem, utolsó, mivel törvényt hozta róla, hogy tilos.
2017. nov. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
91%
az egy dolog
2017. nov. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Mindkét gyermekem iskolájában kapható kóla és energiaital is. Több, mint fél évig itta úgy, hogy nem tudtunk róla. Nem tartom magam idegesítő szülőnek, egyszerűbb lenne ráhagyni, de én nem fogok így cselekedni. Lehet az lesz, hogy megpróbálom rávenni az adag csökkentésére.
2017. nov. 28. 16:03
 10/18 anonim ***** válasza:
81%
Beszélgess el vele arról, hogy miért van rá szüksége: fáradt, divatból, függő lett vagy valami más oka van. Ha ezt ki tudnád deríteni, közelebb kerülnél a megoldáshoz. ía tiltás önmagában ellenállást szül, főleg tiniknél.
2017. nov. 28. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!