Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan segíthetnék a barátnőmnek?

Hogyan segíthetnék a barátnőmnek?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok. Az egyik legjobb barátnőmre mostanában elég sok teher nehezedik de nagyon féltem.

Utolsó éves gimnazisták vagyunk ,egy elég erős iskolában.

Okos lány ,ennek ellenére nem egy tantárgyból 2-es ,3-as. Van olyan érettségi tárgy amiből bukásra áll ,van olyan amihez nagyon jó érzéke van de nem tanul rá így abból is csak 4-es pedig simán meglenne neki az 5-ös kis tanulással.

Emellé társuk az hogy egyfolytában a telefonját nyomkodja és félek hogy ez csak rosszabb lesz mert most fog újat kapni.

Az anyja nagyon engedékeny az apja nem lenne az ,de az anyja ráveszi mindenre.

Most hunyt el a nagypapája ami nem segít a helyzeten.

De már hóbapok óta mondjuk hogy ha valami van akkor segítünk neki a tanulásban ,csak szóljon. Mondogatjuk neki a barátaimmal hogy szerintünk nem veszi elég komolyan és neki nem kell olyan sok pont az egyetemre de így kérdéses hogy az a kevés elég lesz-e.

Ha szóba hozzuk akkor erre jön a reakció hogy de ő komolyan veszi ,mert sokat stresszel és mi piszkáljuk mert nekünk jobban negy a tanulás.

És már fogalmam nincs hogy mit csináljak mert barátok vagyunk és szeretnék rajta segíteni de már nem tudom mit tehetnék. A szülei is eléggé ráhagyják.

És nem igazán fogja fel hogy pár hónap és érettségi meg kellenének a pontok stb.

Mit tehetnénk?


2017. dec. 18. 17:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%

Csak azon lehet segíteni, aki akarja. Ha csak traktáljátok a tanulással, akkor jobban belemenekül a "telefonjába" és eltávolodik tőletek, hiába van igazatok, hogy fontos a tanulás, most ez a legkisebb baja, mert úgy érzi, hogy a világ ellene van.


Mikor kezdte ezt a befelé fordulást? Mi miatt ilyen, milyen teher nyomja a vállát? Mert nem a nagypapa halála, az max. csak hab a tortán.

Minden rendben otthon? Vagy talán szerelmes? Vagy mi?


Ha segíteni akarsz/akartok, akkor inkább csináljatok programokat, amiket ő is szívesen csinál, amivel vissza lehet rángatni, mégsem érzi kényszernek. Csináljatok csajos dolgokat, vagy amit szeret.

2017. dec. 18. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
25%
Megkérném h tanuljom veled, kerdezzen ki teged , menjen at delutan neha
2017. dec. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
80%

Tudja, hogy hova szeretne menni? Van valami, ami motiválja? Mert ha egyelőre még nincs, akkor lehet, hogy ezért nincs kedve tanulni.


Én is nemrég lettem egy ilyen rossz időszakom. Sokáig volt egy célom, amit szerettem volna megvalósítani, de nyáron rájöttem (lelki okok miatt), hogy nem nekem való és hogy nem tudnám évtizedeken azt csinálja. Utána egy ideig nem tudtam, hogy mit szeretnék tanulni az egyetemen, nem motivált semmi, már az a gondolat is megfogalmazódott bennem, hogy nem megyek egyetemre. Pszichológushoz fordultam, a segítségével és az akaraterőmmel 8 hét alatt meggyógyultam és közben rájöttem, hogy mi az, amit igazán szeretnék, ami tényleg erőt ad ahhoz, hogy végogcsináljam az utolós évet a gimiben. Szóval amióta tudom, hogy miért tanulok, sokkal több erőm van tanulni is. Hogy őszinte legyek, a hátam közepére kívánom már a gimit (Ez az 5. évem, már nagyon elegem van. Tudom, én választottam, de szerettem volna nyelvvizsgát, ami az első év végén meg is lett, de már nagyon fárasztó az egész.), és csak arra tudok gondolni, hogy félév, és vége. Az egyetemen végre olyat tanulhatok, ami érdekel, amit önszántamból választottam.


Ezt csak azért írtam le, hátha elgondolkodtat. Ha gondolod, beszélgess erről barátnőddel, hátha segít.

2017. dec. 18. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
69%

*Én is nemrég lettem túl egy ilyen időszakon.


Bocsi, elírtam.

2017. dec. 18. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Őszintén nem mondanám hogy befelé forduló ,sok programot csinálunk ,nem ezzel van a baj.

Szerelmesnek szerelmes ,és a srác az ország masik végében él és ritkán tudnak találkozni.

Azt is tudja hogy hova akar menni.

A legtöbb dologhoz úgy áll hozzá hogy ez neki nem megy ,nem is fog és meg se próbálja.

5 oldalakon problémázik. És nem akarjuk traktálni (nem is szoktuk) ,de megbukni félévkor nagyon nem oké).

Amúgy otthon minden rendben van náluk csak rettentő engedékenyek a szülei (és az egy dolog hogy én ezzel nem értek egyet ,mert semmi közöm ahhoz hogy hogyan nevelik a gyereküket de megbukik és ha összeszed egy kettest már jutalmazzák)

Pedig hangsúlyozom nem buta lány egyáltalán.

2017. dec. 18. 19:16
 6/15 anonim ***** válasza:
81%

Mennyi pont kell neki? Mert pl. nekem is lesz kettesem, de alig kell 300 pont. Csak arra koncentrálok erősen, amire szükségem lesz, és amiből jó vagyok.

Ha magasabb pont kéne neki, akkor nem az utolsó pillanatban kellene kapkodnia.

2017. dec. 18. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

280 körül.

De itt olyan tárgyakról van szó amik igen is beleszámítanak.

2017. dec. 18. 23:05
 8/15 anonim ***** válasza:
84%
De 280 pont az semmi...az az alap. Milyen szak ez? Fizetős? Szerintem kábé oda hármasokkal simán felveszik. És amúgy nem számitanak a jegyek, ha az érettségit duplázza. Én is így csináltam, mert habár ötös voltam magyarbol, de pl matekbol kettes, szoval ha a jegyeimet számitottam volna, akkor kevés pontom lett volna. Sokan egész középiskola alatt nem tanulnak és mégis egyetemre tudnak menni, mert mondjuk az érettségi jól sikerül. Viszont lehetséges h abszolut nem is akar továbbtanulni, csak errol nem akar beszélni. És? Van ilyen. Akkor szépen elmegy dolgozni. Sajnos csak akkor lehet segiteni neki, ha hagyja. De ebben az esetben úgy tunik hogy nem kér a segitségbol. Tudom hogy a barátod, de te nem mentheted meg. Majd lesz valami :)
2017. dec. 19. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
74%

6-os vagyok


Tavaly 296 volt a ponthatár azon a szakon, ahova jelentkezek majd. Nekem minden tárgyat néznek, de persze olyan is van, ahová tudnia kell azt, hogy miből kell jobban teljesítenie, mert kérik.


De egyébként ha tényleg okos, akkor simán meglesz ez a pont, csak az nem mindegy, hogy azért jelentkezik oda, mert tényleg ezt szeretné vagy azért, mert alacsony a ponthatár és nem tudja, hogy mit szeretne tanulni, csak vegyék fel valahova, mert "egyetem".

2017. dec. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Valami informatikai szak.

Állami és tényleg ezt akarja de itt most nem is csak erről van szó hanem arról hogy ha most ìgy áll hozzá hogy neki nem megy és inkább feladja mit csinál jövőre?

2017. dec. 19. 14:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!