Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kamaszkori depresszióval mit...

Kamaszkori depresszióval mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés

A 17 éves fiam mostanában eléggé magába fordult. Ami azt illeti sosem volt valami beszédes gyerek, de most kb alig beszél (csak a legjobb barátjával beszéli meg a dolgait).

Eddig majdnem minden hétvégén ment bulizni a haverjaival, de most inkább csak otthon ül és zenét hallgat, vagy a haverjait áthívja fifázni. Nagyon furcsa ez, még sosem láttam ennyire magába fordulni, semmi nem érdekli őt (már lassan ott tartok hogy annak is örülnék ha elmenne berúgni egy buliba a barátaival).



2017. dec. 22. 17:13
 1/4 anonim ***** válasza:
37%
Keresd fel az iskolapszichológust, vagy ha nincs, akkor a pedagógiai szakszolgálatot! Érdemes lenne amúgy az osztályfőnökével is beszélgetni, ha jó viszonyban van a fiaddal/az osztállyal, hogy ő mit lát, bent az iskolában változott-e a fiad viselkedése. Egyáltalán nem biztos, hogy depresszióról van szó, de ha több fronton tájékozódsz, talán közelebb kerülsz ahhoz, mi a helyzet a fiaddal. Ezen kívül érdemes vele sokat beszélgetni, nem számonkérő, kikérdező jelleggel, hanem őszinte érdeklődéssel, bizalommal, hogy érezze, számíthat a szüleire.
2017. dec. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
66%
Az nem depresszió, hogy zenét hallgat, vagy áthívja a barátait fifázni, aki depressziós az nem hív át senkit. Most van egy nyugisabb időszaka.
2017. dec. 22. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
95%
Ez nem feltétlenül depresszió, én 18 éves lány vagyok, és nekem is vannak olyan időszakaim, amikor inkább magamba fordulok különböző okokból. Néha egyszerűen elfáradok, főleg, miután 2-3 hétig folyamatosan pörögtem, meg tanultam, és olyankor egy kis egyedüllétre, meg csendre vágyom. Meg ki tudja, a baráti társaságban milyen dolgok vannak, lehet, hogy okkal nem nagyon jár el velük. Beszélj vele, ha valami rosszat sejtesz, nem kizárt, hogy tényleg van vele valami, de mint mondtam, lehet, hogy mostanság egy kis nyugalomra vágyik.
2017. dec. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
92%
Ne használjuk már minden szarra a depresszió szót, az egy betegség, a gyereked meg csak elvan magában. Hagyd békén, ha neki így jó, urambocsá talán próbálj meg vele beszélgetni.
2017. dec. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!