Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 16 éves lánynak nem volt még...

16 éves lánynak nem volt még barátja?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Normális, hogy 16 éves lányomnak nem volt még barátja?

Az összes osztálytársa nagyban fiúzik/csajozik, de ő nem.

A lányom éltanuló, 11. osztályos egy elég erős gimnáziumban. Nagyon céltudatos és felelősségteljes lány, már 5 éve tudja, hogy orvos akár lenni. Mindezek mellett nagyon csinos,(nem csak anyai szemmel) és népszerű is az osztályában.

Ez a probléma nem is az érdeklődéshiány miatt van, Pl.: rengeteg virágot kap Valentin napon.

A baráti köre vegyesen fiúk, lányok, elég bulizós társaság.

A nevelésünk abszolút nem szigorú.

Nem fásult, életvidám lány, aki zenél és sportol is.

Mégis miért lehet mégis ez?



2017. dec. 30. 22:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%
Ne hajtsd bele abba az életbe a lányodat. Egyáltalán nem késő, hogy nincsen még barátja. Sőt, talán még korai is lenne. Majd ő eldönti neki mi a jó :)
2017. dec. 30. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
81%

na, ezt eléggé kétlem, hogy anyuka írta ki.

szerintem te vagy az a 16 éves lány.

nekem se volt ennyi idősen barátom, sőt, egy vagon másik lánynak se, semmi sincs benne.

2017. dec. 30. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%
Ez egy névtelen oldal, senki nem fog felismerni, nem kell az anyuka nevében írnod. Nem, egyáltalán nem gáz hogy 16 évesen nincs barátod, nekem sem volt, mondjuk nekem elég későn lett az első 24 évesn. Mégse maradtam le semmiről, és teljesen normális vagyok.
2017. dec. 30. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Az is egy ok lehet, hogy nincs ra egyatalan ideje.

Eltanulo, zenel es sportol is = szinte semmi szabadideje lehet. Igy hogyan lenne kapcsolata?

2017. dec. 30. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
:)
2017. dec. 30. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
A párkapcsolathoz szabadidő is kéne.
2017. dec. 31. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
67%
Nekem 19 évesen lett először. Addig nem érdekeltek a férfiak. Úgyhogy nem gáz.
2017. dec. 31. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
52%

Nekem komoly kapcsolatom 23 évesen lett. Előtte nem volt barátom, nem voltam az a fajta tini, akinek szüksége lett volna egy éretlen gondolkodású valamire, ráadásul nem is érdekelt a téma. Akinek meg lett volna esélye, annak az egy fiúkának, annak meg én nem kellettem.


Így csak azért nem jöttem össze akárkivel, hogy ne lógjak ki a sorból, csakhogy elmondjam, van barátom. Állandóan csesztettek, hogy így szűzen fogok meghalni meg nem lesz férjem. Jah, mintha azon múlna az egész életed, hogy 16 évesen van-e "barátod".

2017. dec. 31. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
50%
Sok férfi 25 év körül veszíti el a szüzességét, tehát semmi baj nincs ezzel.
2017. dec. 31. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
72%

Tegyük fel, hogy valóban anyuka írta, úgyhogy a kérdésnek megfelelően válaszolok.


Nekem sem volt még barátom annyi idősen, sőt még 18 évesen sem. Sokat tanultam, mert egyrészt én szerettem tanulni, illetve számomra fontos is volt, hogy jó eredményeim legyenek és az időm nagy részét a könyvek, jegyzetek felett csücsülve töltöttem. Úgyhogy annyira sok időt nem is nagyon tudtam volna egy kapcsolatnak szentelni, pedig annak csak akkor van értelme, ha a két fél tud is egymással folglakozni.

Az osztályomban szinte az összes lánynak volt már barátja, de mind idősebbek voltak, míg a fiú osztálytársaim között nem volt senkinek sem barátnője és szerintem ebben azért van valami jelzésértékű... A középiskolás, 16-18 éves fiúk általában még nagyon gyerekesek, éretlenek. Emlékszem, hogy pl. az én fiú osztálytársaim is (persze, nem mindenki ilyen) minden hülyeségen röhögtek, olyan sorsfordító dolgokon veszekedtek, hogy ki kit lökött fel focizás közben stb,. hisztiztek, ha valami nem tetszett nekik és a lányokat inkább haveri szinten kezelték, nem is akartak barátnőt. Max. ilyen egy-két hétig tartó kis szerelmeik voltak, ami arra volt jó, hogy lehetett mutogatni, hogy "bibibi nekem már van".... Voltak normálisabbak, akik értelmesek, szorgalmasak voltak, tanultak, voltak céljaik stb., de több volt a lusta, trehány fiú, aki azt gondolta, hogy menő, ha nem jár be az órákra, ha nem tanul, ha folyon részegen bulizik, hogy ő nagyon laza, villogtak a friss jogsijukkal meg az új telefonjaikkal stb., szóval ez a tipikus felvágós kis pávagyerek.... Nekem ilyen nem kellett. A szüleim mindent megengedtek nekem, egyáltalán nem voltak szigorúak, de nem jártam más társaságba pl. szórakozni, sportolni, ahol mondjuk más vagy esetleg egy-két évvel idősebb fiúkkal találkoztam volna, mert nem szerettem volna.


Úgyhogy nálam kitolódott ez a dolog és kimaradtak az ilyen "tiniszerelmek", de igazából egyáltalán nem bánom. Egyébként sok oka lehet...nem mindenki szeretne 16 évesen barátot, lehetséges, hogy még egyszerűen nem vágyik rá. Lehetséges, hogy nincsen a környezetében olyan, akivel mondjuk szívesen együtt lenne, aki tetszik neki vagy szimpatikus számára. Lehetséges, hogy nincsen rá ideje, nem fér bele a sok elfolaltság mellé. Ugyanakkor az is lehet, hogy már ismerkedik valakivel, csak nem még nem tartja fontosnak megemlíteni.

2017. dec. 31. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!