Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Csak én érzem úgy, hogy...

Csak én érzem úgy, hogy nagyon lenézőek, lekicsinylőek a kamaszokkal a felnőttek, sőt néhány gyerek is?

Figyelt kérdés

Nagyon sok embertől hallok napi szinten szerintem kissé lenéző dolgokat, mint pl. "ez csak egy tiniszerelem", "Te még csak egy kamasz vagy, nem lehet olyan nagy problémád" és hasonlók. És ami rosszabb, hogy a 9-10 évesek viselkedéséből is azt szűrtem le, hogy ők is úgy gondolják, kamasz csak kamasz, nem kell komolyan venni..

Ez miért van?



2018. jan. 3. 20:50
 1/8 anonim ***** válasza:
46%
Mert a hormonalis valtozasok miatt tenyleg hajlamosak tuldimenzionalni a problemakat, tulgondolni, tulkombinalni mindent, tulreagalni a kornyezeti hatasokat. Na ezert.
2018. jan. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Velem is igy csinalnak.

Nem tudom miert..

Mostanaba sokszor vagyok szomoru,es mindig ak azt kapom,hogy kamaszkor meg csak hiszti.

Az egyik rokonom kijelentette,hogy nekem az lehet a legnagyobb bajom hogy elveszik a telefonom..

Barcsak ugy lenne :)

2018. jan. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
51%
Majd meglátod 15 év múlva ha visszagondolsz a mostani problémáidra hogy mekkora gondot csináltál magadnak m@rhaságokból. Hogy honnan tudom mert én is így vagyok.
2018. jan. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
89%

Én már kifelé megyek ebből az életkorból, de én egész életemben ezt éreztem, és oké, az egy dolog, hogy az ember néha röhejesen viselkedik 14 évesen, de nem lekicsinylően, nem gyerekként kell kezelni, mert az egyrészt borzalmasan sértő lehet, másrészt pedig egy olyan ember, aki a pubertásban már javában benne van, az nem gyerek. De nem is felnőtt. Ezért is van szavunk erre az életkorra xd


Én kb. 12-16 éves korom között éreztem azt, hogy sokszor borzasztóan gyereknek kezeltek, nem nagyon akartak velem kommunikálni, és nagyon kényelmetlenül éreztem magam, mert úgy éreztem, nem lehetek az ember, aki akarok lenni. A szociális életem romokban hevert, aztán idővel találtam néhány embert, akik olyanok votlak, amilyenek, de legalább rövidtávon elszórakoztunk. 17 éves korom környékén kezdtek rendbe jönni a dolgok.

2018. jan. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
82%

Én is ezt veszem észre.

Amikor pl. kiírtam réggeben egy szerelemmel kapcsolatos kérdést rögtön jött az hogy még nem lehetek szerelmes, túl fiatal vagyok hogy barátom legyen, kis taknyos vagyok.

Meg abban is észrevettem hogy anya sok dologról ami szerinte ilyen felnőtteket dolog nem mond el nekem hanem megbeszéli inkább a nagymamámmal.

2018. jan. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
48%

nyilván nem szép dolog lenézni valakit, de most komolyan, vegyünk komolyan egy olyan embert, aki azt se tudja kicsoda még, és gyakorlatilag a hormonai irányítják?

abban mondjuk nem értek egyet hogy egy kamasznak nem lehetnek valós problémái, mert tragédia pl bárkivel történhet, vagy tartós betegség, de sok kamasz azt hiszi hogy vége az életének mert a titkos szerelme egy másik lányra mosolygott, nem rá. azért ez röhejes

2018. jan. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

#2 velem is így van :)

Utolsó, én nem pont ilyen problémára gondoltam :D

Köszi mindenkinek a gyors válaszokat :)

2018. jan. 3. 21:53
 8/8 anonim ***** válasza:
66%
mondom, mindenkinek lehet valós problémája. csak a kamaszok sokszor a lényegtelen dolgokat fújják fel, ami komolytalan a kívülállók szemében
2018. jan. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!