Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Normális hogy ilyeneket mond...

Normális hogy ilyeneket mond nekem a 17 éves fiam?

Figyelt kérdés

17 éves a fiam, velem és a nagyszüleivel lakik. Az apjával 6 éve váltunk el (jó kapcsolatban van az apjával, hétvégente jár hozzá).


Nekem azóta van új kapcsolatom, de nem élünk együtt az új párommal. Csütörtök este elmentem hozzá, és ma reggel jöttem haza.

Délelőtt megkértem hogy mossa meg az autómat, egy kicsit morgott, hogy máskor meg tudom mosatni, most miért nem. De aztán csinálta.

Délután szerettem volna ha segít leszedni a karácsonyi díszítést, kicsit kitakarítani, erre azt válaszolta hogy "a f*s*om ki van már a karácsonyi sz@rságaiddal". Jó azt beismerem hogy rendmániás vagyok, és szeretem ilyenkor rendesen kidíszíteni a házat kívül és belül is.

Aztán megkértem hogy borotválkozzon már meg, mert teljesen be van szőrösödve, úgy néz ki mint egy ősember (legalább 4-szer megkértem, és épp ráért volna mert a tv előtt ült). Erre elég idegesen azt felelte hogy "a f*s*nak kellett hazajönnöd, akárhányszor jössz haza mindig engem b*s*tatsz".

Tényleg olyan nehéz lenne segíteni kitakarítani (a saját szobáját kitakarítja, de mást helységet nem hajlandó), megborotválkozni és egy kicsit úgy tenni mintha érdekelné őt valami?



2018. jan. 6. 17:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
95%
Ha ez rendszeresen így megy, hogy 2 napig rá sem nézel, majd otthon vagy egy rövid időt és mész vissza a pasidhoz, akkor lehet, hogy nem a takarítással kellene csesztetni a gyereket abban a kis időben, amíg otthon vagy. Ha gyerekkel rengeteget foglakozol és beszélgetsz is azon kívül, hogy befogod a háztartásba, akkor nincs igaza.
2018. jan. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Execlor ***** válasza:
85%

Hát először gondolkozz el szerintem, hogy milyen gyakran 'ugráltatgatod'. HA nagyon gyakran kérsz kisebb dolgokat tőle, irritáló lehet, hogy nem egybe mondod.

A másik hogy ha őt nem zavarja hogy szakállas, akkor miért baj? Figyelj arra is hogy hogyan kéred ezeket a dolgokat, ne legyél túl durva vele, de ne is legyél túl nyálasan kedves, zavaró tud lenni. Alapvetően vele kell megbeszélned a dolgokat, nem random idegenektől segítséget kérni, főleg nem a GyK-en.. LEgyél vele diplomatikus, nagyvonalú, de ne mutass gyengeséget. Mint egy jó vezér.

JA és ne tiltogasd el dolgoktól, vagy vedd el a cuccait, mert azzal csak megromlik a viszonyotok. Ha szankcionálni akarod a dolgokat esetleg ne adj pénzt neki ha kér, dolgozzon meg magának érte...

2018. jan. 6. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
89%

Hát én megértem a gyereket.

Minek kell állandóan csesztetni?

Nem azt mondom, hogy en segítsen a házimunkában, segítsen, de legyen előre meghatározva, hogy mit kell megtennie.

Legyen átlátható.

Az meg hogy nem borotválhozik meg....a szakáll most divat, minden srác próbálgatja, hát hagy legyen már az arcán ha szereti.Ha ennyi szabdságot se adsz neki egy anyakomplexusos felnőtt lesz belőle.

Arról nem beszélve, hogy ott hagyod napokra agyereket utánna meg csak feladatokat vársz el tőle.

Ez nem normális,rettentő önző vagy, bele se gondolsz, hogy milyen nehéz annak a gyereknek.

Ha így folytatod garantálom, hogy felnőtt korára borzalmas lesz a kapcsolatotok..

2018. jan. 6. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
84%

Mostohaanyám is rendmániás, gyakorlatilag egy kalap szr volt vele az élet.


Mindenért hisztizik, nyávog, folyamatosan patent rendnek kell lennie, mindenkit bxogat mindenért, karácsonykor ordít, hogy takarítsunk, stb.


Szóval nézz magadba, mert ő sem értette, mi a bajom a "kéréseivel" - amit követelőző hangsúllyal tett fel, parancsolgatott, é hiába vágtunk tisztaságot az egész házban csak a pfáját húzta mindenre.

2018. jan. 6. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
93%
Joizüt beszélgetni, programokra jàrni szoktål vele? Vagy ö csak egy hszisarkanyt kap belöled?
2018. jan. 6. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
92%

Azert neki sem konnyu, igaz en lany vagyok, de ugyanugy 17.

Igen par honap mulva nagykoru, de ugyerzem nagyon nagy szuksegem van meg a szuleimre. Persze ott vannak a nagyszulok, de az teljesen mas.

Nem tudom, hogy miota lehet az, hogy tobb napokra elmesz otthonrol es milyen idokozonkent. De ez biztosan megviseli(vagy megviselte par eve, de mostanra beletorodott).

Azert, hogy oszinte legyek az o helyeben valoszinu en is eleg ideges lennek.

Hazajossz 2nap utan a parodtol es mossa le az autod es szedje le a diszitest is veled ( azokat a dolgokat, amiket te akartal kitenni, ot gondolom nem nagyon erdekli a karacsonyi diszites). Aztan takaritani is segitsen.

Persze a segitseggel nincs is gond, de amikor te nem vagy otthon ra marad a hazimunka? A nagyszulok foznek kajat, vagy maganak kell? Stb stb, azert ezek is sokat befolyasolnak a dolgokon.

Azon kivul, hogy megkered, hogy segitsen takaritani es mossa le az autod, szoktatok ertekes idot egyutt tolteni? Beszelgetni, meghallgatni mi van vele mostanaban? Probalj ra tobb idot szanni, es ne csak "csesz.egetni", hanem tenyleg figyelni ra.

Lehet amiatt is ideges, hogy egy lannyal tortent valami, esetleg suliban sok a stressz.

Illetve miert gond, ha hetvegen a tv elott frissen borotvalt az arca vagy nem? Szerintem ez teljesen mindegy, akkor borotvalkozzon, amikor o akar.

Ezek utan sajnos en sem tudnek ugy tenni, "mintha erdekelne valami".

2018. jan. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
83%

Mellesleg ha három napra lelépsz a csávódhoz, akkor ne nagyon ugráltasd őt, inkább lennél vele, biztosan igényelné.

Bár, ha folyamatosan szekálod, akkor nem.


Az autódat meg TE is lemoshatod!

2018. jan. 6. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
80%

Van egy ismerősöm, 48 éves nő. Épp válnak a férjével, a nőnek is van pasija meg a férjnek is van csaja.

Van 3 gyerek, abból az egyik már nem lakik otthon, a másik kettő tizenéves lány, az egyik down kóros.

A férj eljár a nőjéhez aludni, a feleség meg eljár a pasijához aludni.

A feleség hazarohan a munka után, gyorsan megfőz, kimos, tereget, esetleg kitakarít aztán rohan a pasihoz. Az egyik gyereket a másikra hagyja. Van, hogy este megy csak át a pasihoz, ha a lánya el akar menni valamerre, akkor otthon legyen a másik gyerekkel valaki.

De amint a lánya megjön akkor egyből beugrik az autóba és megy a pacákhoz. Onnan megy reggel dolgozni, aztán hazarohan összerántani a lakást. Ahányan vannak, annyifelé mennek. Kivéve azt az egy lányt, ő szinte nyűg abban a családban, mindig matekoznak ki maradjon vele. De semmi értékes időt nem töltenek együtt. Néha elmennek egy plázába venni cipőt vagy ruhát, aztán mindenki megy a pasija/csaja után.

Van egy kutya is, kajája van, de vele kb csak a járókelők foglalkoznak. A macska már megszökött.

2018. jan. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk alap, hogy elosztjuk a házimunkát, a fiaim is kiveszik a részüket a dolgokból. Viszont ahogy végigolvastam, amit írtál, őszintén szólva bennem is felment a pumpa, gyakorlatilag a gyerek alighogy leül nyugodtan, te kitalálsz neki valami tennivalót. Mi úgy csináljuk, hogy elmondom, mik az aznapi tennivalók (a saját szoba takarítás, önmaguk után elpakolás evidens, arra nem térek ki), aztán elosztjuk, ki mit csinál. Nem ragaszkodom ahhoz, hogy aki utál porszívózni, az márpedig csinálja, hanem bevállal helyette mást, mondjuk elmegy bevásárolni. Durva volt, ahogy a gyerek visszaszólt, de valahol megértem, mert tényleg mást se csináltál, csak b..szogattad hol ezzel, hol azzal, ráadásul még olyanba is belekötöttél, ami a saját döntése (ti. a borotválkozás.) Próbáld meg úgy megbeszélni vele a teendőket, hogy legyen választási lehetősége, és hadd ossza be ő magának a dolgokat, ne legyen olyan feelingje az egésznek, hogy neki állandóan ugrásra készen kell várnia, mikor osztasz ki rá valami feladatot.
2018. jan. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
94%
Megertem a fiad.
2018. jan. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!