Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hol van a határ hogy a szülö...

Hol van a határ hogy a szülö parancsol a gyereknek?

Figyelt kérdés
Van egy 15 éves lány.(a szülei elváltak) De az apja meg az anya se engedik meg hogy pasizon úgy hogy erröl szó sem lehet és nem mehet el sehova max a faluba és ha az apjánál van akkor az anya megtiltja neki hogy menyen valahova és senki nem aludhat nála és ö sem sehol soha,bulizni se járhat merta szülei nem engedik.Ja és hozájuk sem mehet fiú csak ritkán pl 2 hetente egyszer

2018. jan. 7. 23:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
76%

Helyesírásórán nem ártana figyelni is, nem csak a helyet foglalni mások elől.


Egyébként egy 15 évesnél ezekben én nem találok kivetnivalót. Mi lenne itt egyébként a cél? Elvált szülők gyerekeként leányanyává válni?

2018. jan. 7. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
83%
Ilyen helyesírással én inkább a tankönyveket bújnám és nem a pasizáson meg a bulizáson gondolkodnék...
2018. jan. 7. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
68%
Nagyon helyes. Mit akarsz te 15 évesen pasizni meg buliba járni? Kislány vagy.
2018. jan. 8. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
61%

Ez így helyes.


Tanulj inkàbb, rád fér

2018. jan. 8. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
80%
Jájj ezt rossz volt olvasni. Jard ki elobb minimum a 8 altalsnost mielott a fiukon jarna az eszed !!
2018. jan. 8. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
71%

A "hol van a határ a szülő és a gyermek egyenjogúsága között" című könyvben olvastam, hogy az elsőlépés a rendes helyesírás. A második meg az, hogy nem szabad hülyeségeket kérdezgetni a neten. A harmadik meg az, hogy hosszú évek alatt bizonyítanod kell, hogy te egyenrangú vagy velük de ezt nem 15 évesen fogod elérni hanem majd 18 éves korodban talán.És akkor is csak ha az első két pontot tutira betartod.

Jó tanulást!

2018. jan. 8. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
50%

Ez a határ az a bizonyos "amíg az én kenyeremet eszed és az én házamban laksz".

Majd ha önellátó felnőtt leszel, aki elköltözik, ha nem tetszenek az otthoni szabályok, akkor nem kell szót fogadnod. Addig sokkal egyszerűbb.

Ez a pont nem 18 évesen jön el. Gondolom, szeretnél továbbtanulni, stb. Ha ennyi idősen kivered a hisztit, mert nem kefélhetsz bármikor, bárhol, bárkivel, annak könnyen az lehet a vége, hogy nevelési célból kidobnak. Elvégre nagykorú vagy, csinálsz amit akarsz. De ez erre az esetre is él.

Úgyhogy ha szeretnéd, hogy legyen aki fizeti a fősulid, a mobilszámlád és ad pénzt ruhákra és bulizni a következő 10 évben, akkor megtanulsz besimulni.

2018. jan. 8. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
54%

Meg szep, hogy nem engedik ezeket neked. Inkabb tanulj, mert se pont, se vesszo az iromanyod.

Mit akarsz 15 evesen?

2018. jan. 8. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
69%

pasiZZon

errŐl

meNJen

ő

mert a

hoZZájuk


A központozást hagyjuk is...


Az a határ ott van, amikor a lány önmagát ellátó, felelősségteljes felnőtt lesz.

2018. jan. 8. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
41%

Én csak 14 vagyok de a szüleim bármit megengednek s bárhova mehetek.... mert bízzunk egymásban es tudják hogy nem megyek ,,FIÚZNI" hanem éllem az életem... nyáron 10 ig biciklizünk a barátnőimmel...nálunk alszom stb....

(Na jo ha városban s nem faluban laknank talán más lenne....)

Az osztájtársam most lesz 15 és a szülei nagyon szigorúak és mi lett a vége...megszoköt a ,,pasijával" és terhes lett !!!!!


Az en szüleim tudják hogy ilyet nem csinalnék...de ha egy 15 évesnek ezen jár az essze...inkabb legyenek szigorúbbak a szülei (bocsánat a helyesírásért , Erdélyben lakom és román suliba járok)

2018. jan. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!