Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők, leendő szülők! Ti...

Szülők, leendő szülők! Ti hogyan reagálnátok erre a szituációra?

Figyelt kérdés

A 15 éves lányotokat kissé részegen találnátok a nappaliban miútán egy elég nap után értetek haza. Mit csinálnátok? Kiabálnátok, megbüntetnétek? Ha igen milyen büntetést kapna?


Minden választ előre köszönök!



2018. jan. 10. 17:26
 1/9 anonim ***** válasza:
65%

Honnan szerzett alkoholt?

Mérges lennék, de nem csapnám agyon. Inkább elbeszélgetnék vele.

Az jobban megszívja, akitől az italt kapta.

2018. jan. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az otthonlévő alkoholból ( különleges alkalmakra whisky, bor, kognak)
2018. jan. 10. 20:36
 3/9 anonim ***** válasza:
96%
tény 15 éves és semmiért nem kéne, de azért engem érdekelne az oka.
2018. jan. 10. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%

Annyira nem baj, legalább megtanulja a határait.

Viszont nem örülnék, ha a drága italaimat innák.

2018. jan. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem 15 évesen tök normális, hogy beleivott, kíváncsi volt, vagy csak “ki akart kapcsolni”, lazulni egy kicsit. Vagy nemtom - amúgy megkérdezném. Mellesleg örülnék neki, hogy ezt a lehető legbiztonságosabb környezetben, otthon tette. Tehát nem kiabálnék, és valószínűleg nem is büntetnék. Azt viszont, hogy a hátam mögött, titokban csinálta, ill. valószínűleg el is akarta titkolni = át akarta bhaszni a fejemet, baromira nem értékelném...

A vége mindenképp egy beszélgetés lenne, a fentieket elmondanám, külön hangsúlyt fektetve az átverős részre, illetve nem csak tippelgetni, hanem tudni akarnám, hogy miért érezte szükségét sunyiban piálgatni.

U.i.: az én gyerekem még csak 9, nyilván amit még nem tapasztaltam, arról másképp nyilatkozok, de szerintem ezt tenném, ill. ezt szeretném tenni.

2018. jan. 12. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
28%

Engem az lep meg sokszor, hogy a korosztályom ilyeneket csinál mindenféle következmény nélkül, mert szerintem azért kellene. Mármint, véleményem szerint egy tizenötéves lázadó tininek is kellene tudnia önkontrollt tartani, főleg, hogy ilyen korban az alkohol jobban károsít, mint használ. Oké, anúgy se nagyon használ. Szerintem lazán lehet egy kicsit szigorúbbra venni a gyeplőt, pl. A házimunka, meg a tanulás. Net és mobil korlátozás nem nagyon ér valamit is. Meg elbeszélgetni, hogy milyen következményekkel jár, akár személyes rosz tapasztalattal. Magamból indulok ki, hogy én szerintem mit kapnék, mi az ami használna, ha arra vetemednék, hogy igyak alkoholos dolgot. Mondjuk bekem a szagától is felfordul a gyomrom, meg taszít eleve.

Üdv : egy tizenöt éves lány.

2018. jan. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
67%

Örülnék neki, hogy nem egy buliban itta magát mattrészegre - ha már...


Másnap nyilván nagyon szarul lesz, de így járt, legalább talán észbe kap. Vagy nem.


Én 27 voltam, mikor leittam magam tök véletlen. Kettő sörrel soha nem volt bajom, de akkor megittam egy harmadikat is... hát, hazaérni sikerült, és csak akkor hánytam, de másnap azt hittem, meghalok, úgy fájt a gyomrom, a fejem. :D

2018. jan. 15. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
14%

15 évesen szerintem még korai az alkohol ivás. Igaz hogy kamasz és kíváncsi, de én spec még mindig korainak tartom bar még mindig jobb mintha ezt 13 évesen tenné (ami sajnos manapság elég gyakori).

Megkérdezném hogy miért csinálta, milyen indíttatásból és beszélgetnék vele hogy milyen hatásai vannak vagy lehetnek az alkoholnak és hogy ha bárhova megy és iszik is (ami 16 év alatt nem-nagyon engednék-persze akkor se mattrészegre) ne igya le magát és próbáljon vigyázni magára.

Az pedig "pozitívum" hogy otthon történt és nem buliban. Ergo biztonságos helyen.

Egyébként nem értem hogy miért mondják olyan sokan hogy majd jó másnapos lesz és megtanulja.

Életem során ittam már jópárszor (nem, semmi alkoholizmus) részeg is voltam nem egyszer de rendesen másnapos soha. Egy közepesnek mondható másnaposságom volt egyszer de azt megelőzően nagyon elszaladt velem a ló, nagyon sokat ittam és hánytam is (amire egyáltalán nem vagyok büszke).

Szóval ha csak kicsit becsiccsentett nem hiszem hogy egetrengetően másnapos lenne.

2018. jan. 15. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
21%
Azt hiszem én olyan pofont lekevernék neki,többet zsebpénzt se kapna,aztán majd jön sírva hogy úgy jár mint egy volt osztálytársam hogy 16 évesen nagyobb a mája stb.
2018. jan. 29. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!