Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért vár el sok kisgyermekes...

Miért vár el sok kisgyermekes szülő különleges bánásmódot?

Figyelt kérdés

Nem is igazán tudom hogy hova írjam ki ezt a kérdést,úgyhogy ide fogom.

Szóval egyáltalán nem konfliktus keltés céljából írom ki a kérdést csak már szeretnem megérteni.

17 éves vagyok még pár hónapig úgy gyerekorvoshoz járok. Még karácsony előtt úgy adódott hogy megbetegedtem, borzasztóan voltam és elmentem az orvoshoz.

A betegek érkezési sorrendben mennek be.

Volt már előttem kb. 2-3 anyuka a gyerekével addig természetesen vártam. Közben jöttek mások is.

Mikor már én következtem volna, egy hölgy aki egy kb. 5 éves kislánnyal volt (aki egész végig az anyja telefonjával babrált és nem úgy tűnt mintha nagyon rosszul lenne) mikor nyílt az ajtó szemrebbenés nélkül beviharzott előttem a gyerekével, sőt még mondta is előtte a lányának hogy mindjárt ők következnek, de annak nem tulajdonítottam túl nagy jelentőséget, gondoltam arra gondol hogy majd utánam vagy nem tudom.

Minden esetre azt nyilván látta hogy előbb ott voltam.

Tehát amikor bement akkor csak néztem hogy ezt most így mégis milyen alapon csinálta és rettentő mérges lettem. Úgy voltam vele hogy jól van menjen, nyilván nem fogom kiverni a hisztit miközben ott áll az orvos az ajtóban meg még 3 másik szülő is.

És akkor kezdtem el ezen morfondírozni hogy (tisztelet a kivételnek) miért gondolja azt sok kisgyermekes szülő hogy előnye van másokkal szemben (úgy általában is) pusztán a gyereke életkorából kifolyólag.

Csak azért mert tizenéves vagyok még lehetek rosszabb állapotban mint a gyereke. Értem hogy kisgyerekek sokszor nehezebben viselik a betegségeket de ha látom hogy szörnyen van a gyereke mondom is neki hogy menjen csak, vagy látja az orvos és meg kér hogy engedjem be,esetleg a szülő kér meg hogy hadd mehessen előbb.

De az hogy szó nélkül fogja magát és azt gondolja hogy ez így rendben van....

Ráadásul a lánya marhára elvolt az okostelefonnal,nem lehetett annyira rosszul vagy jól viselte tehát nem is volt semmi ami annyira indokolta volna ezt.

Miért gondolja sok kisgyerekes szülő hogy ezért körülöttük forog a világ? Nyilván akinek nem inge..


2018. jan. 15. 18:06
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
81%
Vagy pusztán bunkó volt vagy esetleg nem vette észre hogy előbb ott voltál vagy nem gondolta hogy te is az orvoshoz mész. Velem is volt már hogy csak a gyerekre figyeltem hogy lekössem, és amikor beléptem volna az orvoshoz láttam hogy egy 17 körüli srác is felkelt a székéről és gondoltam ő volt ott előbb szóval vissza akartam ülni a gyerekkel de aztán a srác előre engedett minket.
2018. jan. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
79%
A kisgyerekes szülők is sokfélék, ugyanúgy, mint a kamaszok.
2018. jan. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
77%
Ilyen esetben egyszerűen kérdezd meg, amikor kijön.
2018. jan. 15. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
88%

Vagy kaptak időpontot.

Nálunk lehet kérni. Aki nem kér, az vár a váróban, az időpontosak bemehetnek amikorra jöttek.

2018. jan. 15. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
24%
Miért kell egyből rosszat feltéleldzni? Ha tényleg soron kívül akart volna menni, akkor már a többiek elé is bement volna, nem csak eléd. Valószínű, hogy nem vette észre, hogy előbb ott voltál, vagy nem gondolta, hogy te is oda vársz.
2018. jan. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
85%
Nem lehet hogy időpontra ment? Kontrollálni lehet időpontra is menni nálunk.
2018. jan. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
82%
*kontrollra
2018. jan. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
70%
Ha időpontra megyünk én sem szoktam magyarázkodni a várakozóknak. Nálunk nem csak kontrolra lehet időpontot kérni, sokszor még a rendelés elején is tudok kérni a végefelére.
2018. jan. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
86%
Én is szoktam időpontot kérni legtöbbször. Ilyenkor bemegyek amikor hívnak és kész. Volt már részem nekem is dünnyögésben ilyenkor, de letojom. Ott a telefonszáma a dokinak, mindenkinek megvan a lehetősége időpontot kérni.
2018. jan. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Amit írtam az csak egy példa volt. Leginkább úgy általánosságban kérdezem.

Nem csinálok belőle egyebként ügyet,lehet hogy volt időpont bár nem valószínű mert 10 év alatt (mióta oda járok orvoshoz) még nem hallottam hogy lenne külön időpont egyeztetés csak ilyen komolyabb, fertőző betegségek esetén, akiket külön váróba vezetnek.

Tehát ez csak egy példa volt még millió más szituációt lehetne felsorolni.

2018. jan. 15. 23:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!