Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Normális az ha az anya a 15...

Normális az ha az anya a 15 és 17 éves gyereke külön lakik anyuka a párjával a mellette levő lakásban?

Figyelt kérdés
2018. jan. 21. 10:00
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
Miért ne? Nem sokkal másabb, mintha csak külön emeleten lennének.
2018. jan. 21. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Te ebben milyen abnormálist találsz?
2018. jan. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nekik jó, akkor igen. Sokan 14 évesen már kollegiumba mennek. Jó, mert közel lesznek az Anyjukhoz, de önállóságot is tanulnak. De nyilván ez akkor jó, ha mindenkinek jó, főleg a gyerekeknek. En szeretném, ha 18 éves koromig velünk laknának a gyerekek..de mindenki más.
2018. jan. 21. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy mennyire marad meg az egymás iránti érdeklődés. Pl. átjárnak egymáshoz beszélgetni, vagy csak amikor anyuka megfőz, átdobja a kaját és mindenki megy a maga útjára, mert akkor olyan, mintha tök idegen szomszédok lennének.


És én tapasztalatból írom, mivel én és a húgom voltunk ugyanígy, csak épp kertesházban, két külön kapubejáróval. Anyám csak átnézett, átadta a kaját, ha mi nem főztünk vagy több lett nekik, azt csá. Mi suliba jártunk, ő és az akkori párja dolgozni, szóval a találkozások is leredukálódtak. Igazából akár drogozhattunk volna is, azt se vették volna észre. Ha gondolt egyet átjött, vagy átmentünk, de volt, hogy két hétig szinte nem is láttuk egymást.


Szóval nem, nem jó. Ez nem önállóságra nevelés, hanem elhanyagolás. Nem arról van szó, hogy nem tudtunk megfőzni meg kitakarítani, mert azt már egész kiskorunktól folyamatosan csináltuk, hanem maga az az egység, mint család (vagy megmaradt családrész) is felbomlott. Hirtelen idegenek lettünk, gyökértelenek, eltaszítottak. És ez tinédzser korban nagyon romboló tud lenni. Én magamba zárkóztam, a húgom végig bukdácsolt, de lehet hogy más személyiségű tini meg elkurvul, rossz társaságba keveredik a dacból stb.

Én és a húgom csak kötelesség tudatból jártunk suliba, de ha nem linkebbek lettünk volna, akkor totális iskolakerülők érettségi nélkül. És valljuk be, sokkal kevesebb miatt is ki tud borulni a 15 éves korosztály és hülyeséget csinálni dacból, nem kell ahhoz külön élni a szülőktől és kitaszítottnak éreznie magát.

2018. jan. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Tőbb kapcsolatban éltem és több " nevelt gyerekem volt "Édes gyerekem az anyjával maradt .Tapasztalatom sokkal jobb ez a helyzet ,mivel elég sokat kellett nekem alkalmazkodni sokszor gonosz gyerekekhez.Volt oylan kapcsolatom ahol a 20 éves lány irigységből mart széjjel bennünket.Jól kijöttem a nővel ,hasonlóak voltunk még a gyerekeiről is gondoskodtam de a nagylánya mivel nem volt férfi az életében és irigységből ellenem oltotta az anyját.Nem vártam, meg a választást inkább otthagytam.Szóval ezt is figyelembe kell venni az édes gyerek másabb és a mostoha gyerek az esetek nagy részében nem fogadja el az uj apukát vagy anyukát. Ilyenkor az őrlődik a gyerek és az uj társ között.
2018. jan. 28. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A 17 éves megbukott és drogozik a 15 éves is tanulàsi nehézséggel küzdő. Ràadásul egy szobás a lakás.
2018. jan. 29. 05:46
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha ilyen lezüllött állapotban léteznek, akkor végkép nem kéne őket magukra hagyni, illetve felügyelet nélkül.

Mondjuk eddig sem lehettek nagyon ellátva figyelemmel, hogy ennyire elzüllöttek.


Most akármennyire csúnya dolog és akármennyire vérezne a szívem a fiam miatt, én ukászt adnék a nagyobbiknak, hogy vagy elmegy az elvonóra és kezd valamit az életével a segítségünkkel, vagy 18 éves korában, amikor már nem vagyok köteles eltartani, akkor nagyon gyorsan az utcán találja magát.

Mindezt tenném a 15 éves érdekében, aki MÉG nem drogozik és van esélye egy normális életre, ne rántsa magával a nagy.


A 15 éves meg valszeg a fejéhez kapna látva, hogy jár(hat) a bátyja, ha nem változtat, és jobban figyelnék a kisebbre, nehogy a bátyja útjára lépjen, és megpróbálnám felhozni a tanulmányait, hogy legalább egy olyan szakmunkást végezzen majd el, amit szívesen dolgozna (pl. autószerelő stb.)

2018. jan. 29. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!