Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Zavar titeket, ha a nagykorú...

Zavar titeket, ha a nagykorú "gyereketek" valamit eltitkol előletek?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok (lány). Egyetemista, de szakot szeretnék váltani. Orvosira akarok jelentkezni, amihez előbb még érettségiznem kell bioszból és kémiából (emelt szinten). Októberben fogalmazódott meg bennem a gondolat, azóta készülök az érettségikre.


A szüleimnek azonban nem szeretném elmondani, csak akkor, ha sikerül bejutnom.

Ezt a szakot, amin most vagyok be szeretném fejezni (távoktatással), ha már egyszer elkezdtem, de nem akarok addig várni, míg itt lediplomázok, mert elég hosszú az orvosi.


Ugyanakkor megeshet, hogy a szüleim ennek ellenére sem díjaznák, hogy szakot váltok, mert ez azt jelentené, hogy még később fogok munkába álni. Ugyanakkor azt sem gondolom, hogy ha most beszámolnék nekik arról, hogy érettségire készülök, azt támogatnák.


2018. jan. 28. 10:31
 1/8 anonim ***** válasza:
85%

Nyilván azért nem díjaznák, mert azt szeretnék ha már minél előbb legyen állandó kereseted hogy eltudd tartani magad és elkezdjél önállósodni. Lehet a szüleid már nem tudnának hosszú távon eltartani és azért is szeretnék ha minél előbb dolgozni mennél. Ha rám hallgatsz ülj le velük és mondd el nekik hogy mi a terved, mit szeretnél tehát azt amit leírtál ide.

Azért is lenne jó ezt velük megbeszélni mert ha eltitkolnád és utólag derülne ki akkor lehet lesz majd gond hogy miért titkoltad el meg minden. De ha most az elején elmondod mi a terved akkor lehet jól fogadják és segítenek valahogy.

2018. jan. 28. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
31%
Zavarna. Az orvosi elvegzese nem keves penz, ki fog tamogatni? Ok? Vagy dolgozol?
2018. jan. 28. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az összes állami félévem megvan. A mostanin önköltséges vagyok - diákhitellel van fizetve.
2018. jan. 28. 10:51
 4/8 anonim ***** válasza:
51%
De nem a tandíj az összes költséged. Nem örülnék, ha ilyen horderejű döntésbe nem avatna be.
2018. jan. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
66%
Az orvosi több millióba kerül, akkor is ha állami képzésen vagy, egy ilyen horderejű döntésben amikor még minimum hat évig el kell tartaniuk, Beavatnám őket. És ha nem vállalják hogy még eltartanak addig ?
2018. jan. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm. Ha nem tetszene nekik, akkor is megpróbálnám.
2018. jan. 28. 11:44
 7/8 anonim ***** válasza:
78%
Az orvosi szakkal az a probléma, hogy ott nincs olyan, hogy mellette dolgozol. Így tehát a szüleid támogatására szükséged lesz, ezt viszont ok hagy döntsek el, hogy tudnak-e, beszéld meg velük meg most.
2018. jan. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Igazából nem zavar. Ahogy ismerem a lányomat, úgy is elmond mindent. Ő is orvosira ment, most negyed éves. A titka pedig az volt, hogy szerelmes lett egy azonos nemű lányba az egyetemen. Kb. fél évbe telt, míg elmondta nekem. Azóta nagyot nőttem a szemében, mert elfogadtam a döntését.
2018. jan. 29. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!