Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért jönnek be betegen iskolába?

Miért jönnek be betegen iskolába?

Figyelt kérdés
Halál influenzás kb 5-6ember,ennek ellenére bejönnek suliba,ami nem probléma,de mostmár énis érzem ,hogy beteg leszek. Miért nem maradnak otthon,hogy ne fertőzzenek meg másokat?
2018. jan. 31. 06:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Mert sok okos szülő erölteti őket. Pedig betegen úgysem fog fel kb semmit sem az iskolában.
2018. jan. 31. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
89%

Mert ebben az országban mindenki szarik a másikra. A gyerekektől egészen az idősekig. Ahogy a gyerekek bemennek a suliba betegen, úgy a felnőttek is bemennek dolgozni. Én kisbabát vártam amikor a munkatársam bejött dolgozni és azt mondta, hogy lehet hogy agyhártya gyulladása van..egy másik tüdőgyulladással jött.. És ezek az emberek anyagilag kibírták volna, ha tápénzre kell menni, csak szerették sajnáltatni magukat

. Nem törődnek mással.. Az osztálytásaid is valószìnű ilyen önző emberek gyerekei..

2018. jan. 31. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
95%
Mert a szülők azt hiszik, hogy csak lógni akarnak. Itt is rengetegszer írjak fiatalok, hogy meg lettek verve vagy fenyegetve, hogy csak tettetik stb. Biztos nem jó kedvükből mennek be ilyen állapotban.
2018. jan. 31. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
87%
Mert idióták, gyakrabban a szülők, mint a gyerekek. Nálunk az egész családon átment az influenza, a kicsivel kezdődött, jöttem én, végül a nagyobb gyerek. Ahányan vagyunk, annyi féle módon. A kisebb ma 2 hete, hogy itthon van, mert magas lázzal kezdődött és hörghurut lett belőle, jövő héten mehet csak addigra tán feltisztul a tüdeje, már láztalan, akár elvihetném. Én egy hete döglődöm, most már szövődménnyel, antibiotikumot kaptam, ma fejezem be, nálam táppénz, szintén jövő hétig. Nagyfiam péntekre robbant le, klasszik influenza tünetek, semmi extra. Már javul, de suliba természetesen nem engedem, gimi harmadéves, idén még tán 2 napot hiányzott, de ez nem is releváns. Elvben megy hétfőn, de ha még nagyon köhög, vagy egyéb, akkor marad itthon. Most félévi zárás után nincs is komolyabb hajtás, felelések, dolgozat, amit meg órán vesznek átküldik neki az osztálytársak, majd bepótolja, nyilván nem fogom nekiültetni lázasan tananyagot olvasgatni. Amig otthon kell maradni a gyerekkel, addig nem könnyű egy dolgozó szülőnek megoldani (a naggyal nálam ugye már nem), de muszáj, mert most avval a gyerek sem lesz előrébb, ha betegen iskolába zavarom, illetve a többi dolgozó szülővel is kicseszek, ha mehetnek táppénzre csak azért, mert megfertőzi a gyereküket úgy az enyém, hogy nagyon jól tudom, hogy beteg. Az első három napon, 17-19-ig, a kicsivel (8 éves) fizetett segítség volt nekem is itthon (orvoslátogatás után persze), múlt héten jöttem gyápra, most meg már "saját jogon" gyógyulgatok itthon sima tp-n hétfőig. Nálunk nagyon dívik a "dögöljön meg a szomszéd tehene is" hozzáállás, tojnak az emberek a másik fejére, mindenki a saját nyomorával van elfoglalva, az, hogy közben másoknak milyen károkat, kellemetlenségeket okoz, az a legtöbbjüket nem érdekli.
2018. jan. 31. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Sose fogom elfelejteni mikor hangszál gyulladást kaptam mellé sikerült az influenzát is összeszednem (testvérem haza hozta a sulibol) hiába potoltam mindent volt orvosi igazolásom és minden egyéb ..megkaptam az iskolában ,hogy ilyen nincs hogy valaki 2 hónapig legyen beteg .. Volt ,hogy édesanyám beszélt a tanáraimmal ,hogy mi a helyzet és ennek ellenére mégis elvárták volna ,hogy bent legyek mondván nem fertőzök már ugy ...
2018. jan. 31. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Pedig ha pár napot otthon maradnának, akkor utána nem fertőznének tovább, jobban is lennének. Megelőzné ezeket a hullámokat, amikor tömegesen lesznek betegek egy közösségben. De persze a szülő rögtön "csak megint lógni akarsz!" kijelentéssel, rossz közérzettel, félholtan bezavarja a gyereket az iskolába. Mert hát az orvos hülye, nem is beteg az a gyerek, a táppénz az ördögtől való, meg a dolgozatok ugyebár szintén pótolhatatlanok...


Nagyon idegesít engem az ilyen, próbálom kerülni azokat, akikről tudom, hogy ilyenek a szülei. Van osztálytársam, aki október óta szinte folyton beteg, mert nem maradhat otthon, elzavarják iskolába, de cserébe meg se gyógyul. Teljesen kivan testileg és idegileg, ez a kimerültség látszik csak meg a teljesítményén. Katasztrófa.

2018. jan. 31. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert az idióta szülő beküldi.

Mint az enyémek, apám üvöltözik, ordítozuk, habmegtudja beteg vagyok. Úgyvtesz, mintha megállt volna a világ. Àprilisban 40 fokos lázam volt, vasárnapot végig hánytam nem engedték meg, hogybotthon maradjak. Hétfőn bementem, de olyan rosszul voltam, hogy elküldtek haza. Lmementem az orvoshoz, kaptam igazolást. De apám másnap behajtott ugyanúgy. Mert más gyerek betegebben us bejár, nincs is semmi bajom. Meg csak nem akarok iskolába menni, őt aztán nem verem át. Illetve, hogy nem az Algopyrintől gyógyulok meg. Írassak magamnak elmegyógyszert, mert nekem más semmi bajom nincs. Két hétig szenvedtem, de nem engedte meg, hogy itthon maradjak. Még péntek délután, mikor tanulni se kell, ilyennel fenyegetett, hogy elmegyógyintézetbe zárat, majd ott megállapítják milyen beteg vagyok.

Anyàm meg az a kategória, hogy miért nem öltöztél fel, nem vettél fel zoknit.


Szóval ezértbmegyek be én betegen. Sokkal több mindentől megkíméltem volna magam, ha veszek be egy Rubophemt és kibírom.Nem veszekednének.

2018. febr. 1. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
82%

Meg a tanárok se nézik jó szemmel, ha beteg valaki.

Az ominózusbeset előtt 3 héttel is beteg voltam, ki kellett kéreszkednem.

Utána meg mikor ilyen állapotbam bementem és nem igazán tudtam odafigyelni a fejemhez vágta, hogy ennyit ember nem beteg, lehet figyelemzavarom van.

Meg pótoltatni se nagyon akarnak. Volt amelyik féléves anyagból akart előállítani dolgozatot,mert nem mentem és ilyenkor olyanból pótolunk.

2018. febr. 1. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
47%
Mi az a táppénz?
2018. febr. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Ha a keresőtevékenységet végző személy a saját vagy gyermeke betegségének időtartama alatt nem tudja ellátni a munkáját, az emiatt kieső jövedelem egy részét pénzbeli ellátással, táppénzzel pótolja az egészségbiztosítás.
2018. febr. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!