Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A testvérem viselkedése...

A testvérem viselkedése betudható a kamaszkornak vagy pszichés problémára utalhat?

Figyelt kérdés

16 éves lesz, ha hazajön az iskolából kicserélik, egy félénk lányból egy vadállat lesz, egész nap hozzá sem lehet szólni, ha hozzászól valaki is " hagyá má a gyászba" "hagyáá má békén " mindez kiegészül a " devla vigyen e" mondatokkal, mindezt nem tőlünk hallja, nem is az iskolából, az úgynevezett " internetes barátaitól" meg élő közvetítésen keresztül közösségi oldalakon. Ebből kiderülhetett, hogy igazán az életét az interneten érzi jól magát.



Utóbbi időben kezd teljesen droid lenni, hazajön be a szobájába, cipőt le se veszi rohan be, eddig kétszer fordult elő, hogy szóltam, mindkétszer komoly gondot okozott, tudja , hogy az autóm a kincsem, egy folt nincs rajta, főleg nem benne, fogta magát bosszúból mert én kikapcsoltam a wi-fit ( hogy vegye le a cipőjét mert akkor hó volt és nem szeretek heti többször nála takarítani ) -érthető- kiment és ami az autóm körül volt mindet beletette, rágóját az ülésbe, sarat, havat a kárpitra. sok időmbe telt ez, és főleg megfékezni vandálkodását és ordibálását.


Megfogadtam többet hozzá sem szólok, én nem bántom.


Viszont ma , ma rászóltam, hogy vegye le a cipőt ( zavart mert belelépett egy köpésbe ) erre megtámadott, mindent rám dobott, kenyér, cipő szemetes, közben üvöltött, kocsim fele vette az irányt és ( mivel az ominózus eset óta zárom az udvarba is ) követ dobott majdnem az autóra ( sikerült kézzel beleütnöm a kőbe így nem kell kicserélnem a szélvédőt )


Most már bizonyos, hogy rá se nézek, oldja meg, max. a rohadt szalámi szag kiűzi a szobájából, mivel ott is eszik.


Szüleim ráhagyják, persze zavarja őket a viselkedése.


Mielőtt bárki azt gondolná, hogy kamu a történet, nem az, jó lenne ha az lenne, bár akkor nem áldoztam volna bele az időm, hogy megírjam ezt.


Köszönöm.


2018. febr. 9. 16:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
33%

Lázad, keresi önmagát , kamasz, hormonok stb. De nem betegség hidd el.

Bátyám is ilyen volt 1-2 evig.. elmulik.

2018. febr. 9. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
94%

De beteg, nem normális. Ne lázadjon úgy, h másnak kárt tesz. Ha a lányom lenne, két akkora pofont kapna, h a fal adja a másikat, aztán kicibálnám autót pucolni. Túl jó dolga van, h ezt megteheti. Ha nevelve lett volna, meg lenne otthon neki is feladata, pl. takarítás, értékelné a körülötte lévő dolgokat.


De mivel a szüleid ráhagyják, te nem tudsz csinálni semmit. Hány éves vagy?

2018. febr. 9. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
20 éves vagyok, példa gyermek volt, olyan tisztán tartotta a házat régebben ,hogy csak néztünk mindig nagyokat. Mivel tisztaság mániám van ( fóbia ) nehezen tűröm ha a házunkban kosz van. Elkallódott, nulla társas kapcsolattal, mármint a kiber világon kívül, senkivel nem beszél, csak ott skype ( nem értek hozzá, szóval csak a skype-t ismerem -meg a fecebookot- )
2018. febr. 9. 17:51
 4/13 anonim ***** válasza:
89%
Elmebeteg az ífjú hölgy.
2018. febr. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
igen
2018. febr. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nehogy takarítsd a szobáját,eddig sem kellett volna.Egye meg a kosz!Pár év múlva észhez tér talán,vagy behülyül a netbe.Nem a Te dolgod se nevelni,se takarítani utána.Egy jó nagy pofon kéne neki meg elvenni a routert ne netezgessen a kisasszony.
2018. febr. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Mindig ráhagyták a szüleitek, mennyit netezhet? Oké, hogy kamaszként megbolondul az ember, azonban nagyon fontos a társaság is, és ha ő kibervilágban él csak szociális életet, az nagyon nem egészséges. Ráadásul függővé tesz.

Én már jócskán felnőtt vagyok, mégis észrevettem már magamon, hogy korlátoznom kell a „netezgetésem”, mert simán elnézelődöm órákat, és valójában nem történik semmi. Ja, csak annyi, hogy totál feszült leszek…

2018. febr. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
75%

Nem kamaszkor ez, dehogy. Azért viselkedik így, mert a cigányság aljarétegével lóg.

A " hagyá má a gyászba" "hagyáá má békén " devla vigyen e" szövegekből rá kellett volna jönnötök.

Nem egy esetet láttam már mikor valaki elkezdett barátkozni a cigányság eme rétegével, mindegyiknél ugyanezek játszódtak le, mint a húgodnál. Náluk ez a természetes viselkedés, ezt vette át tőlük.

Annyit tudtok, hogy minden lehetőséggel megragadtok, hogy ne barátkozzon velük. Ha az iskolába barátkozik velük akkor átíratjátok másik iskolába. Hidd el, jobban jártok.

2018. febr. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Nagyon durva, mióta kiírtam a kérdést nem történt semmi, viszont most beteg és én meg hazamentem ebédelni, nem vettem észre, hogy épp fordul ki a konyhából és nekimentem picit, amikor épp vettem le a cipőm láttam, hogy dob egy széket, konkrétan fél centire ment el az arcomtól és bedühödött, hogy én, hogy mehetek neki. Most már sírásó-kutya vagyok ezért.


Valóban a nem túl értelmes réteggel van, de más nem fogadja be, régebben olyanokat kérdezett 14 évesen, hogy " mi Budapest fővárosa" vagy ahol élünk az Magyarország e. Pedig akkor még foglalkoztatott, hogy tanítsam, de miután megkapta a hőn áhított iphone telefonját azóta az a tipikus hisztis leány.


Kicsit nehéz lenne kimagyarázni, hogy bánt a tesóm és azért vannak a sérülések.


Lehetőségem lenne elköltözni, de 1 ember miatt nem szeretnék a szüleimtől messze lenni.

2018. febr. 21. 13:35
 10/13 anonim ***** válasza:

,,Valóban a nem túl értelmes réteggel van, de más nem fogadja be"


Erről beszélek, hogy azt a viselkedést prezentálja, amit tőlük tanul el. Ott az ilyen természetes viselkedés. Addig amíg nem szakítod ki ebből a rétegből ilyen is lesz a viselkedése. Bátyám is anno ezzel a réteggel lógott, ő is ugyanígy viselkedett, ő anyámat azért akarta megverni, mert rá mert szólni, hogy miért hagyta a cigány haverjai bedobják a szekrényébe a félig teli sörös dobozokat rá a ruháira. Ő is akkor változott meg mikor kikerült ebből a közegből.

Nem szakítjátok ki, akkor el kell viselkedni ezt a viselkedést. Ezt fogja hazahozni amíg velük lóg. Más suliba kell beíratni, szigorú szabályokat hozni, amíg le nem kopnak róla a többiek és el nem kezd másokkal barátkozni.

2018. febr. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!