Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 16 éves lányotoknak mit...

16 éves lányotoknak mit engedtek meg?

Figyelt kérdés
Kikkel,hova mehet el és hányra kell hazaérni? Milyen kötelességei vannak?
2018. febr. 24. 23:05
 1/5 anonim ***** válasza:
79%

15 még, de 16 évesen is ez lesz.

A barátaival mehet a kisvárosban ahova akar, de írnia kell egy üzenetet hogy hol lesz és kikkel. Hétköznap alap esetben 5re itthon kell lennie, mi akkor vacsorazunk. Hétvégén egész nap távol lehet, itt is csak vacsorára kell haza érnie. Nyilván ha valami kesobbi programra szeretne menni, akkor utána mehet, vagy maradhat barátoknál vacsorára is, itt is az a szabály, hogy tudatja hol és kivel van, illetve mikorra ér haza, ha esti program. Ha 8 után van a programnak vége, csak akkor maradhat, ha valami haza kíséri, vagy ha érte megyünk. Másik városba mehet egyedül, vonattal, úgy hogy ott az ott élő barátnőjével találkozik. Szünetben, hétvégén ott is alhat, ahogy a lány is itt nálunk. Tulajdonképpen nincs neki tiltva semmi hova megy alapon, de mondjuk az nyilvánvaló, hogy át ország másik végébe egyedül nem mehet. A lényeg mindig hogy tudjuk hol, kivel van és hogy mindig elérhető legyen telefonon.

Itthoni feladata a szobaja rendben tartása és a kuytasetaltatas. Házimunkát nem igazán kell végeznie, da van hogy valamire megkerem, azt természetesen megcsinalja szó nélkül.

2018. febr. 25. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
72%
Amikor 16 éves voltam, hálistennek nem volt az, hogy nem mehetek sehova. Elmehettem bulizni hajnalig, reggel úgy is látták, hogy itthon vagyok. Ne üljek be részeg mellé és vigyázzak az italomra a szórakozóhelyeken. Mindig is tudtam a határokat. Ha valaki normálisan van nevelve, nem fogja magát saturészegre inni és elmenni xy pasikhoz aludni. Tehát nekem nem szabták meg, hogy hova meddig és kikkel mehetek el. Anya még csak a barátaimról sem kérdezősködött.
2018. febr. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
És a fiúkkal mi a helyzet?
2018. febr. 25. 12:52
 4/5 anonim ***** válasza:
65%
Fiam nincs, ha lenne rá is ugyanezek a szabályok vonatkoznanak. Első voltam
2018. febr. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nálunk is ez a helyzet!Mindig tudjam hol van !Telefon van.Csajok itt alszanak,vagy ő alszik náluk.Esetleg jönnek a fiúk is délután,de ők nem alhatnak itt.Hatan vannak barátok ,két fiu es négy lány.Nem sokszor megy,nem igényli ,rengeteget tanul.Csak annyit kérek ne hazudjon hova megy!!Ha nem tetszik is nekem mondja el megbeszeljük.Megértette nem tudok segíteni ha baj van és nem is oda megy ahova mondta!Működik eddig.Sokszor rám is ír ,hogy még meg van ,nem veszett el:)Én nem hivogatom!
2018. febr. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!