Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Be lehet íratni első éves...

Tímea1225 kérdése:

Be lehet íratni első éves gimnazista lányt kollégiumba, ha a gimi ugyan abban a városban van ahol lakik? Ha igen, mik a feltételek, illetve a szabályok?

Figyelt kérdés
2018. febr. 25. 11:10
 1/9 anonim ***** válasza:
90%

Szia!


Van olyan koli, ahova beveszik, és van, ahova nem. Az adott intézményben kell érdeklődni. Ha nem, akkor még mindig átjelenthetitek más városban élő rokonhoz, de persze az ilyesfajta trükközés nem szép dolog.

2018. febr. 25. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%
Be, ha az otthoni körülményei nem megfelelőek (védőnő, családsegítő környezettanulmány) és van egyáltalán szabad hely.
2018. febr. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez kollégiumfüggő. Attól is függ mennyi a szabad hely. De ha a családi körülmények rosszak, a családsegítő el tud helyezni kollégiumba. Velük kell ezt megbeszélni. Erre nincsenek általános szabályok. Minden koli és eset más.
2018. febr. 25. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Az otthoni helyzete rendezett...lenne, ha ő nem csinálná állandóan a cirkuszt. Lóg a suliból és nem akar tanulni. Már nem tudom mit kezdjek vele. Járunk családsegítőhöz (már amikor hajlandó eljönni), az iskolától már kaptam figyelmeztető levelet, hogy az igazolatlan hiányzásai elérték a 15-öt(azóta már 20). Volt egy idő amikor férjemmel felváltva vittük-hoztuk a suliból, de ezt nem tudjuk megoldani állandóan, mert dolgoznunk kell.Egyszerűen nem tudom mit tegyek!...és ne mondjátok, hogy beszélgessek vele, mert nem ér semmit! 3-4 napig meghúzza magát egy-egy ilyen beszélgetés után, majd ott folytatja ahol abba hagyta. Ja, és már a keresztszülők is próbálták motiválni, azzal, hogy havonta adnak neki 5000 ft-ot ha nem hiányzik a suliból és javít a jegyein (emellett tőlünk is kap zsebpénzt), de ez sem segít.
2018. febr. 25. 11:29
 5/9 anonim ***** válasza:
81%

És a kollégium ezen mit segítene?

Semmit.

Onnan se viszik-hozzák az iskolába, egyedül mennek a diákok, ugyanúgy el tud lógni.

Ha pedig a koli szabályait megszegi (kijárási...stb.), kicsapják és kész.


Max. bentlakásos iskolában lehetne gondolkozni, de az se börtön.

2018. febr. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igazad van, 5-ös! Ez semmin nem változtatna! Csak már nem tudom mit találjak ki! Soha nem voltam kollis, azt hittem ott szigorúbbak a szabályok. De igazad van, ha itthon nem tud meglenni, a szigorúbb szabályok ellen még jobban lázadni fog. De azért köszi.
2018. febr. 25. 11:53
 7/9 anonim ***** válasza:
73%

És miért csinálja ezt? Már hetedik, nyolcadikban is gondok voltak vele? Túl nehéz neki az iskola és a kudarcok elől menekül? Ellenetek lázad? Vagy a családi helyzetben van valami amit nem tud elfogadni és így akar visszavágni? Rossz barátokkal állt össze, és a társaság miatt lóg? Vagy esetleg bántja valaki az iskolában?

Tisztában van a következményekkel? Kicsapják, 16 éves koráig muszáj járnia valami "gyűjtő" iskolába, utána meg mehet dolgozni. Mire számít, milyen munkája lesz? Mit akar az élettől 10, 20 év múlva? És azt gondolja, most arrafelé halad? Meséld el neki, hogy lassan felnő, egyre több dologban hozhat önálló döntést, de a következményeket is neki kell vállalnia.

Ha segítségre van szüksége: másik iskola, korrepetáló tanár, pszichológus, beszélgetés az osztályfőnökkel természetesen segítetetek, de az elhatározásig neki kell eljutnia.

Szakszolgálati vizsgálaton találkoztunk már gimnáziumban kínlódó alacsony átlagos intelligenciájú gyerekekkel, akik egyszerűen képtelenek voltak megfelelni a magasabb követelményeknek. Általános iskolában még megkapták a jóindulatú hármast, és senki nem gondolta, hogy lehetetlen feladat lesz számukra a gimnáziumi tananyag. Szóval ha komoly tanulási problémái vannak a gyereknek, amik már a hiányzások halmozása előtt megkezdődtek, ilyen irányba is körül kellene nézni.

2018. febr. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
7/7, 7.-8.-ban nem voltak vele ilyen jellegű problémák. Nem lógott a suliból, bár tanulni akkor sem akart.És jól írtam, mert nem buta, csak egyszerűen nem akar tanulni. A 9. osztály is egész jól indult, aminek nagyon örültem, aztán november végén elkezdőttek a problémák. Gondolom addigra alakult ki az új környezetben a két oldal: a jó és a kevésbé jó oldal. Sajnos ő a kevésbé jó oldalt választotta. Beszippantották , ami nem volt nehéz mert elégé befolyásolható.Többször meg próbált átverni, hogy beteg, megy orvoshoz, ad neki igazolást, aztán elmegy csavarogni. Csak, hogy nálam ez nem nyerő. Ha csavarogni nem beteg, akkor iskolába menni sem legyen az!
2018. febr. 25. 14:40
 9/9 anonim ***** válasza:
Először is ne pénzeljétek tovább. A keresztszülők se, a nagyik se, a szomszéd Mari néni se. Ez már rég túl van azon a szinten, hogy szép szavakkal bármit is el lehetne érni. Nálatok jelenleg a nyúl viszi a puskát, ezen pedig sürgősen változtatni kell. Elvenni a telefont, tabletet, nincs internet, nincs tv, nincsenek menő cuccok, semmi a minimumon felül. És akkor innen el lehet indulni. Ha tisztességgel teljesít az iskolában akkor lassan vissza lehet adni ezt azt. Napi 1 óra net vagy telefon, vagy akármi, és ha tartja a szintet akkor lehet följebb menni. De következetesnek és szigorúnak kell lenned, neked és a rokonoknak is. Szépen leültök és elmondod neki, hogy ha ezen az úton halad tovább, akkor ha mázlija lesz, lehet megkeresi majd a minimálbért, ha nem akkor lehet csak a közmunkásat, abból pedig annyira sem fog telni, mint amennyit most kap. Szóval most kipróbáljátok ez mennyire tetszik neki, ha nem, akkor pedig nekiáll hajtani és tanulni.
2018. febr. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!