Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 16 éves lányom keveset eszik baj?

16 éves lányom keveset eszik baj?

Figyelt kérdés
Régen jo evő volt de pár hónapja már le is fogyott a kevés eves miatt.Egesznap rohan,hetente 2 szer futó edzése is van mert futó. És soha nem volt kövér mindig inkább vékony.Most meg nincs durván lefogyva de felek h le fog ha így megy. Ahogy elnézem kb 1000 kalóriát ehet egy nap. És nem érdekli az evés. Szerintetek hagyam rá vagy mit tegyek?

2018. febr. 26. 10:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Amikor epp jo kedveben van, akkor finoman puhatold ki, hogy sikan nincs ideje enni, rosszabb az etvagya, vagy direkt fogyni akar.

Jobb tudni, mert pl itt is a fogyokuras temakorben neha 40 kilos tini lanyok irogatnak, hogy fogyni szeretnenek, alig esznek, mert kovetnek latjak magukat. Ez azert nem normalis es jobb, ha figyel a szulo.

A tinik tele vannak onertekelesi problemakkal, olyanokkal is, amik irrealisak, de ebbol baj is lehet, ha atesik a lo tuloldalara.

Ha sportol is, akkor foleg figyelnie kellene a taplalkozasra, mert ahhoz kell az energia.


Ha az etvagyaval van gond siman es nem javul huzamosabb ideig, akkor pedig egy vervetel nem artana, lehet, hogy vitamin/asvanyianyaghiany es amiatt etvagytalan.


Fejlodesben van meg boven, tartosan nem jo, ha fogy, foleg, ha nincs mibol.

2018. febr. 26. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Sikan=siman
2018. febr. 26. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ment a zöld kez elsőnek! Köszönöm!
2018. febr. 26. 11:47
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én rákérdeznék,hogy gond van e . Mivel azt írtad ,hogy futó nem hinném ,hogy önértékelési gondjai lehetnek főleg ha élvezettel csinálja amit csinál, inkább tényleg a nagy rohanás lehet a gond . Ennyi idősen (én dolgoztam a suli mellett nagyon sokszor a sulit is hanyagoltam emiatt) anyukám egyszer besokallt ,hogy napi 1x ettem esténként mikor haza estem igy megjátszotta velem ,hogy egy héten keresztül mint egy óvodást leültetett enni . Tudom hülyeségnek hangzik de ha nem teszi szerintem én sem foglalkoztam volna azzal ,hogy egyek teljes időpazarládnak tünt :)
2018. febr. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ház ha fut, akkor minimum! 2000-et meg kellene ennie.

1000kcal SEMMI, ha csak aludna álló nap, akkor sem lenne elég, így, hogy versenysportol, meg pláne nem.


Egyébként simán lehet kezdődő anorexia - amit ő nagyon tagadni fog, természetesen -, elég, ha az edzőnek elvárásai vannak, vagy önmagának.


Figyelj rá oda, és ültesd le enni mint egy gyereket és figyelj oda, hogy meg is egye.

Ha nem testképzavaros, akkor nem fog ellenkezni, ha az, akkor igyekszik majd kibújni előle:

"nem vagyok éhes"

"már ettem"

"fáj a gyomrom", "sokat ittam", stb. kifogásokkal vagy ha elmész a helyiségből zsebre dugja a kaját.


És hidd el, mire te észbekapsz, hogy de lefogyott, addigra már régen késő.


Piszok rossz érzés nem bízni a gyerekedben, de a táplálkozási zavar nem válogat és még bőven egészséges súlynál kezdődik.


Én sportolóként 58 kilós, izmos lányként lettem az, félév alatt lekoplaltam magam 48-ra, de még akkor is "dagadt" voltam - fejben.

2018. febr. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

???????????

Az én anyám fogta rám ennyi idősen alaptalanul, hogy anorexiás vagyok... Mert látta a tv-ben....

2018. márc. 3. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
hmm koleszterin? szexuális élete kielégítő? nagymértékben befolyásolhatja az étvágyat mindkét dolog.
2018. márc. 12. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mi a helyzet azóta a lányoddal?
2023. aug. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!