Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szulok! Mit engedtek meg a 18...

Szulok! Mit engedtek meg a 18 eves lanyotoknak? Pl meddig maradhat, hova mehet, pasizas, kinezet stb

Figyelt kérdés
2018. febr. 26. 18:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
25%

Nem jar sehova, csak evi egy rock-koncertre.

Egy eve van baratja, de tavkapcsolat, havi egyszer talalkoznak.

Ritkan smink, hajszinezo. Nem oltozik kihivoan, inkabb fius sokszor.

2018. febr. 26. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
28%
Mi a pasizást megengedjük, az ottalvás kérdése kicsit necces. Ha a barátaival megy, azt engedjük neki, mert már elsős korától ugyanazokkal a csajokkal lóg, elég érettnek tartjuk (sőt néha túl komolynak), illetve tapasztalatot gyűjt.
2018. febr. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%
Úgy kell nevelni, hogy a "megengedés" fogalma 18 éves korban már a múlté legyen.
2018. febr. 26. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
77%
Addig marad ameddig akar és ott ahol akar. Úgy néz ki ahogy akar. Pasizik is. A srác gyakran itt alszik
2018. febr. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
92%
Bizom annyira a gyerekeimben és saját magamban, hogy mire oda kerül a sor, ne az engedélyem kelljen, sokkal inkább a tanácson. Önálló megbízható személyiséget nevelek és nem egy robotot.
2018. febr. 26. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
84%
18 éves felnőtt ember azt csinál amit akar, nyilván amíg másnak ezzel nem árt.
2018. febr. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
96%

Nem tartottak rövid pórázon mikor 18 voltam bár ebbe beletartozik hogy tudják nem vagyok hülye, egy dolgot nem szerettek ha éjjel az utcán lófrálok, de ha felhívtam őket este hogy barátnőmnél vagyok, elhúzódott a "buli" és a baráti társaság úgy döntött ők maradnak éjszakára semmi gond mert biztonságos helyen vagyok, ha tudják mikorra jövök haza, hol vagyok és kivel akkor bármeddig maradhatok.

"Pasim" 5 éve van szóval ez sosem volt téma igazán, kedvelik a srácot, 6 éves korunk óta ismerjük egymást.

Kinézet hááááát, ilyen goth/rocker vonalon mozgok, kellett egy kis idő de megszerették, mostmár tényleg csak akkor szól anya ha túl sok, pl a neccharisnya+fűzőre azért már azt mondta utcára ne (áh ,a gázos kísérletezős korszak :D ) de ma már kiforrott annyiraa stílusom hogy ne kelljen szólnia, neki is szoktak tetszeni a ruháim.

2018. febr. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
92%

Én 18 éves lány vagyok, engem a városban elengednek akárhova, csak tudják, hova megyek és kikkel (nem kellenek nekik részletek, ha azt mondom, hogy iszok pár sört a barátaimmal, azzal megelégszenek), de haza kell érnem az utolsó busszal ami 11 körül megy, illetve ha más a helyzet, pl. egyik barátomnál alszom, vagy később van vége a programnak, akkor szólnom kell nekik. Sőt, vannak olyan kedvesek, hogy éjfélre értem is jönnek néha, ha szeretném :) Kinézet terén nincs túl sok igényem, nem festem a fajam, nincs műkörmöm, stb. sminkelni szoktam elég sokat, néha meg felveszek 1-1 kihívóbb darabot ha mondjuk bulizni megyek, arra általában beszólnak...


Pasizás nálunk nem nagyon van terítéken, megbíznak bennem, és úgy vagyunk vele, hogy az, hogy nekem tetszik xyz, vagy akár együtt is vagyok vele, bírom vmiért, az az én magánügyem, ha már komolyabb szándék lesz, akkor nyilván arról szólni vagyok. Poen az egészben, hogy én amúgy a lányokat is szeretem, amikor elmondtam nekik, nem vettek komolyan, és nem is érdekli őket a téma... :X


Szval összességében megengednek nekem sokminent, de beszéljek velük a terveimről, és fontos, hogy megbízzunk egymásban - én se hazudok nekik arról, mit és mennyit ittam, és ők sem áltszentkednek, meséltek nekem párszor arról, hogy az én koromban mennyit buliztak, mit csináltak, és milyen volt. Szerintem ez így korrekt C:

2018. febr. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Én 18 éves lány vagyok. Nálunk tulajdonképpen nincsen olyan, hogy “tilos”, nem kell engedélyt sem kérnem tőlük stb., tehát elég lazán állnak hozzá ezekhez a dolgokhoz. Én úgy gondolom, hogy ennyi idősen ez már normális és nem is nagyon kellene korlátozni, tiltani semmit.


Bárhová mehetek, bármikor, bárkivel. Nincsen megszabva, hogy mikorra kell hazaérnem (max. ha valami másik program van, menni kell valahová vagy ilyesmi, de akkor az egy evidens dolog), nem ellenőriznek, nem kérnek számon stb. Nyilván, ha megyek valahová , akkor szólok nekik előtte, hogy tudják hol vagyok, ne aggódjanak stb., és gyakran meg is szoktuk beszélni, hogy mi volt, kivel találkoztam, mit csináltunk stb., mert jó a kapcsolatunk, de ez nem ilyen elszámoltatás szinten történik, szimplán csak erről is beszélgetünk. Ugyanakkor az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy sosem voltam csavargós fajta, bulizni vagy koncertekre nem igen járok, inkább barátokkal szoktunk mozizni, beszélgetni, enni-inni, kirándulni vagy van, hogy ott is alszunk egymásnál.


Abba, hogy hogyan nézek ki, mit hordok stb., nem szólnak bele. Sminkelek, műkörmöm is van, ékszereket is hordok és próbálok picit csinosabban öltözni, de úgy nincsen semmi extra a megjelenésemben. Nem kihívó, nem extrém, nem közönséges, tehát igazából nincse benne semmi “problémásabb”.


Pasim nincsen és nem is volt, de ezt sem tiltották soha, szimplán csak így alakult. Néha még ők szoktak mutogatni fiúkat, kérdezgetik, hogy van-e valaki, úgyhogy gondolom nem bánnák, ha lenne.

2018. febr. 28. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Megengedni?

18 éves, könyörgöm. Nem 14.

Addig marad, ameddig jól érzi magát és oda megy, ahová szeretne. "Régen" (kamaszkorában) is ez volt a szabály, de tudni akartam, hogy kikkel megy és ha elmegy máshová is, szóljon róla. Ma már magától mondja ezeket.

A párválasztásába sem szólunk bele, mert neki kell majd boldognak lennie, szeretnie a párját, nem nekünk.

2018. márc. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!