Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Vannak hasonló szülők, akik...

Vannak hasonló szülők, akik gyermeke gyakran megsérül/"rendszeres vendég" a balesetin, gipszelőben?

Figyelt kérdés

Fiam 13 éves és szinte alig volt olyan év, hogy ne tört volna el valamije vagy ne érte volna nagyobb baleset. Kiskora óta mozgékony, sportol. Jelenleg kézilabdázik, de szokott falat mászni is. Szeret mozogni, de vagy ehhez kapcsolódóan vagy éppen valami más miatt, elég gyakran köt ki a balesetin.

Az évek során volt már eltörve mindkét csuklója, a kézilabda miatt az ujjai is rendszeresen vannak sínben törések vagy egyéb sérülések miatt. 9 évesen az iskolában foci közben eltört a szárkapocscsontja, tavaly nyár elején pedig egy combcsonttörést is össze sikerült neki hozni gördeszkával.. Ez volt az eddigi legsúlyosabb, egész nyáron gipszben volt... A legfrissebb pedig tegnap történt, edzésen kifordult a bokája. Megint 6 hét gipszben és mankókon..

Már szinte hozzászoktunk, hogy mindig történik valami (ellenben a testvére eddig szerencsére csak egyszer volt gipszben), és a környezete sem lepődik már meg egyáltalán. Ő pedig szegény nem tud mi csinálni, hősiesen átvészeli ezeket az időszakokat, de szerencsére egyáltalán nem viseli olyan rosszul, az adott korlátokhoz képest mindig próbál ugyanúgy menni mindenhova.

Az ilyen nagyobb sérülések között pedig mondanom sem kell, szinte egyfolytában vannak kisebbek, rendszeresen megy suliba fáslival a kezén, lábán, és voltak esetek, amikor mankóval. De már nem egyszer volt lábujjtörése is, amikor otthon véletlen belerúgott valamibe..


Vannak más családok is, ahol gyakoriak a sérülések a gyerekeknél?


2018. márc. 3. 00:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Könnyen törnek a csontjai, ismerek ilyet. Sérülékenyebb. Ez ellen sokmindent nem tehetsz, max talán van valami erősítő vitamin a csontokra.

Vagy nem elég elővigyázatos sportnál, hanem a durbbele lesz ami lesz típus, ilyet is ismerek. Egyszerűen nem jól nyúl a labdáért vagy olyan gördeszkás kunsztot próbál amit nem tud kivitelezni, túl vakmerő.

2018. márc. 3. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Sajnalom, de sajnos van ilyen.

Nyilvan az eletvitelenek nagy koze van hozza, hiszen sokat sportol, yan dolgokat csinal, ami kozben megserulhet. Ez nem rossz ugy altalanossagban, csak nyilvan neked rossz.

Nekem ket batyam van, ok epp ilyenek voltak. Nem volt olyan ev, hogy ne torjon valamilyuk, de a kisebb balesetek rendszeresek voltak. Edesanyam mondogatta, hogy a korhazban ha meglattak ot, akkor viccelodve kerdeztek, hogy “Most melyiket hozta? A 73-ast, vagy a 76-ost?”

Nyilvan ez neki nem volt akkor olyan vicces...

Egyebkent kb 20 eves koruk utan normalizalodott a helyzet, akkor a fiatalabbik batyamnak egy sulyosabb motorbalesete volt, hosszu volt a gyogyulas (de szerencsere rendbe jott teljesen). Akkortajt mar eleve valtozott az eletmodjuk is, dolgozni kezdtek, elfoglaltabbak voltak es egyszeruen nem kerultek mar annyit balesetveszelyes helyzetbe.


Nekem is ket fiam van, hasonlora keszultem, mert az aprobb balesetek utan az egyikuk 6 evesen osszehozott egy spiralis combcsont torest. Ot nem gipszeltek, hanem mutettek, majd 6 hetet volt kerekesszekben es ujabb 6 hetet jarokerettel/mankoval, vegul meg egy mutet volt, amikor kivettek a femeket.

Ezen kivul nagyobb dolog nalunk nem volt (eddig, de meg mindig “kicsik”, gyanitom, hogy a java ezutan jon).


Sajnalom es kitartas!

2018. márc. 3. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
83%

Nekem ez egy kicsit fura. Szerintem ennyire könnyen nem türhetne a gyerekek csontja.

Unokaöcsém jégkorongozik, és ott nagyon durván csinálják, durva esések és még semmilye sem volt eltörve. Pedig igazán nagy baleseti voltak.

Èn kérnék egy kivizsgálást, hogy miért iylen törékeny...


Nekem a kisebbik lányom 5 éves és már 3x voltunk balesetin/korházban.


De szerintem nálatok vagy iszonyat merész a fiad és semmi nem érdekli, vagy iszonyat ügyetlen(az is kérdés ha az akkor miért), vagy a csontjai túl törékenyek. De ezer és ezer gyerek sportol keményen és esnek le fárol stb... de még sem törik el mindenük állandóan.

2018. márc. 3. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Én is ilyen voltam gyerekként. Túl kell élni, mást nem tudsz csinálni.
2018. márc. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez szerintem genetika. Görkorival látom mekkorát esnek mások úgy hogy nem törik el semmijük, míg az egyik lány csak rosszul ült le, és máris eltört a csuklója. Én is esek-kelek de azon kívül hogy nyáron a könyökömön a bőr nem tudott begyógyulni, más bajom eddig szerencsére nem volt. Igaz hordok térd és csukló védőt, mert nem jó védő nélkül térdre esni.
2018. márc. 3. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Ja és 16F
2018. márc. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
#1, deszkával, görkorival alap az esés, mégsem törik el mindenkinek a csontja. Úgyhogy inkább az első része igaz annak amit írtál
2018. márc. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Arra is érdemes felkészülnötök, hogy felmerülhet az emberekben a családon belüli erőszak gyanúja a rendszeres sérülések miatt.
2018. márc. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Végig olvastam a válaszokat, nagyon érdekesek. Nekem aktív ovis lányom van, sokszor csak a lélekjelenlétemnek köszönhető, hogy nincsen nagyobb baj. Tehát én meg tudom érteni, hogy egy sokat sportoló gyerek sokszor meg is sérül. Mindenesetre talán egy vérképet csináltathattok, hogy nem vérszegény-e. Vannak olyan vasfelszívódási zavarok, amiket a vérkép ki tud mutatni. Akinek gyereke van tudja, hogy még a lázas beteg gyerek is úgy tudja produkálni magát, mintha az ég világon semmi baja nem lenne.
2018. márc. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Valamennyire genetika, nekem is volt már mindenféle esésem de soha nem tört el semmim, viszont az érdekes hogy MINDEN fiú/férfi ismerősöm és családtagom rendelkezik legalább egy gyerekkori heggel, általában a fején :D
2018. márc. 5. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!