Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ti mennyire ertetek egyet...

Ti mennyire ertetek egyet abban, hogy a szulok a jo tanulo/jo sportolo/ stb. , tehat eletcellal rendelkezo, tehetseges es rendes gyerekeket tamogassak anyagilag?

Figyelt kérdés

Nem a gyermek etkezeteset vagy lakhatasat ertem ezalatt es a gyermek jelzobe ezuttal a 14-25 eves kort ertem, tehat a tini es a fiatal felnott gyerekeket, akik kozepiskolaba/egyetemre jarnak. En a plusz penzt es a "gondtalan" eletet ertem ezalatt, tehat a gyerekek komolyabb, sajat igenyeikre vonatkozo anyagi tamogatast ertem. Pl draga mobil, buli penz, kulon kaja penz, havi ruhara keret, elektronikai eszkozok, "csak ugy" penzek, "ezt most tedd felre" penzek, sminkre, kiegeszitokre, stb, tehat minden olyanra, ami nem letfontossagu, de boldogga teheti a fiatalokat.


A kerdesem tobb reteghez is szol.

Elsosorban az erdekel, hogy azok a szulok, akik tehetosebbek, tehat min.1 millio ft, illetve afelett keresnek havi szinten, ok hogyan velekednek a kerdesrol, valamint a kozepszerubbek, akik olyan 4-7 szaz e ft-t keresnek, valamint a szegenyesen elok, akik 1-2szaz e ft-bol elnek havi szinten.


Valamint a kerdes resze meg az, hogy mit tesznek a sajat helyzetukben a gyermekeikkel, akik jol teljesitik az elvarasokat es megerdemelnek a plusz tamogatast, valamint, ha tobb/kevesebb penzuk volna, akkor mi lenne a velemenyuk.


Minden valaszolo, aki velemenyt fejt ki, szeretnem, ha a havi csaladi/esetleg sajat bevetelet megjelolne, hogy tudjam, milyen vagyonnal rendelkezo ember velekezik a feltett kerdesrol pozitivan, illetve negativan!

Minden valaszt koszonok szepen!



2018. márc. 9. 21:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
76%
A középszerű neked a 4-700??
2018. márc. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
88%

Engem (és a tesómat) ilyen elv mellett neveltek a szüleink. Amíg tanultam, megkaptam mindent.

A gimiben nem voltam korlátozva, hogy mikor hová mehetek, mettől meddig. Egy dolog volt kikötve, hogy a tanulmányi eredményem legyen rendbe, ne nagyon menjek 4.00 alá. Nekem ez amúgy sem jelentett problémát, mert elég maximalista voltam már 14-15 évesen is. Szerettem a legjobbat nyújtani, legyen szó akár egy sima felelésről az iskolában, akár hobbiról. Plusz jó érzés volt, hogy milyen büszkék voltak rám a sikereim miatt.


Később is kaptam lakást, autót. Úgy voltak vele, hogy megadnak mindent, nekem a munkám a tanulás. Mert annak ők sem látták értelmét, hogy egyetem mellett elmenjek mondjuk egy Mekibe dolgozni, hullafáradtan essek haza és próbáljak meg tanulni, aztán másnap kezdjem ezt újra. Ráadásul szerintem a mai világban hatalmas segítség, ha van az embernek egy biztos alapja, tehát nem kell azon izgulnia, hogy hogyan fizeti ki a lakáshitelt, vagy az albérleti díjat a jövő hónapban, vagy hogy nem kell később a fizetése felét félretennie.

Én hálás vagyok nekik azért, hogy támogattak. Mert nélkülük nem lenne most négy nyelvvizsgám, nem tanulhattam volna külföldön, lehet csak nagy nehézségek árán szereztem volna diplomát.


Én is így szeretném majd nevelni a gyerekeinket, mert az én kapcsolatom a szüleimmel a mai napig jó. Bármiben számíthatok rájuk, nyugodtan megbeszélhetek velük bármit (ez amúgy régen is így volt). Szerintem az ember előtt ott az egész élet, hogy dolgozzon. De a kamaszkor, vagy az egyetemista lét nem tart tovább néhány évnél és azok az évek ne azzal teljenek el, hogy a gyerek stresszel, hogy most tanuljon, vagy dolgozzon inkább, vagy hogy hullafáradt legyen, mert a munka és az iskola leszívja.


Tehetős családból származom és mi is azok vagyunk a férjemmel.

2018. márc. 9. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
98%

A kategóriáid alapján a középszerűbe tartozunk. De még kicsi a gyerekem. Azért leírom, mit gondolok.

Eleve a kérdéseddel nem értek egyet, szerintem az anyagi támogatásom nem függ majd attól, mennyire jó tanuló vagy sportoló a gyerekem. Rendes... kinek mi a rendes.

Ha úgy látnám, hogy értelmes dolgokra költ (igen, itt a buli is beletartozik, vagy smink, ilyesmik) egy számomra elfogadható mértékben, akkor persze támogatom.

Ijesztőnek tartom viszont, ha egy ilyen "tehetős szülők gyereke" a minél drágább, márkásabb tárgyakban leli örömét az élmények helyett, ha az értékrendjét a pénz határozza meg, és ha a szülei pénzére felvág. Ha úgy látnám a gyerekemen, hogy jó úton halad ebben az irányban, akkor végiggondolnám, hogy mennyi zsebpénzt adjak.

2018. márc. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
56%

Nahát, akkor mi a te mércéd szerint szegény réteg vagyunk.

Érdekes, pedig van mit ennünk, fizetjük az albérletet, számlákat is rendesen.

2018. márc. 9. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
83%
Szülőként, úgymond tehetős szülőként úgy gondolom, hogy a legjobbat szeretném a gyerekeimnek, és ezért cserébe elvárok tőlük dolgokat a képességeik és a személyiségük alapján. Csak hogy értsd, ha az egyik mondjuk művészlélek, nem fog csak azért más bánásmódban részesülni, mert matekból csak hármas. Vagy a matematikust nem fogom azért kevésbé támogatni, mert sportból nincsenek érmei. Még kisebbek ugyan, de azt már sejtik, hogy nem vagyunk szegények (időnként viccből előadom nekik, de csak azért, hogy ne nézzék le azokat, akiknek nincs ennyi mindenre lehetőségük). Én megfogadtam, hogy nekik nem kell átélniük azt, amiben én felnőttem, hogy elvárták a kitűnő bizonyítványt meg a továbbtanulást, de sokszor rendes ruhára cipőre se volt pénz és nem jutottam el fodrászhoz, kozmetikushoz, pedig szükséges lett volna. Szóval én támogatom alapvetően, hogy a "rendes" gyerekeket segítse a szülő. Viszont az apu pénznén menősködő agyatlan kis senkiházi gyökereket mélyen megvetem.
2018. márc. 9. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
87%
Vhogy az egész kérdés nálam olyan érzetet keltett, hogy csak akkor támogatom a gyerekemet, ha megfelel az elvárásaimnak, sőt ha csak az egyik ilyen akkor csak azt fogom pénzelni. Gondtalan gyerekkorhoz nekem ezer más dolog is hozzá tartozik, első sorban a feltétel nélküli szeretet és odafigyelés, megértés.
2018. márc. 10. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Koszonom az eddigi valaszokat, varom a tovabbiakat!:)

Kedves utolso! A kerdes lenyege most az, hogy a valamilyen formaban jol teljesito gyerekek, fiatalok szulei hogyan velekednek. Nem akartam kiirni, hogy altalanossagban, mert akkor vitaforum jon letre arrol, hogy van a semmit tevo gyerek, aki egyesek szerint mindent megerdemel ugyanugy, masok szerint szigort erdemel es van a zseni, akinek nem art a tamogatas, de masok szerint a tanulas melletti munka se stb. Tehat ebben a kerdesben kifejezetten a valamilyen cel fele halado, valamiben tehetseges es ugyes gyerekek szulei tamogatasi modjai erdekelnek:)

2018. márc. 10. 08:55
 8/16 anonim válasza:
68%
Mi akkor a középszerűek és a szegények között vagyunk a te elgondolásod szerint.Én úgy gondolom hogy probálunk mindent megadni a gyerekeinknek.De ennek ára van természetesen mindig jó jegyeket kell haza hozni .Anyának apának segíteni kell a házimunkába.Rendet kell tartaniuk a szobájukba.Jól kell viselkedni .A szabályokat be kell tartani.Mert mi felnőttek is szabályok szerint élünk.Minden nap dolgozni járunk.
2018. márc. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
85%

Pont az ilyen gyerekeket támogatják a szüleik, azért is jo tanulok.

A rossz tanulok pont a szegényebb réteg.őket kéne támogatni

2018. márc. 10. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
96%
Basszus, pont beleférünk a középrétegbe!!!
2018. márc. 10. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!