Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit csináljak ha titkolózik a...

Mit csináljak ha titkolózik a 14 éves lányom?

Figyelt kérdés

A lányom mostanában nagyon furcsán viselkedik.Szinte mindig a szobájába megy, ha behegyek hozzá a telefonját gyorsan kikapcsolja, és mulkor is mikor elmenkünk növéremékhez arra kértem hogy irhassak a parkolásnál egy smst mert lemerült a telefonom és közölte hogy ki nem adja ezt a telefont a kezéből, és ne nyúlkáljak hozzá mert ezt az apjától kapta és semmi közöm hozzá.Az apjától 6 éve váltunk el és 2 hetente találkoznak.Sokszor úgy érzem mintha az apja is falazna neki, mert bármikor hívom őket szinte soha nem veszi fel egyik sem akkor mikor nála van a lányom.Multkor szemtelenkedett a lányom, én elvettem tőle a telefonját, erre a volt férjem másnap egy újat vett neki.

Nagyon aggódok mostanában a lányom miatt de sajnos úgy érzem mintha az apjával szándékosan kijátszanának engem.Mit tehetek?


2018. márc. 30. 10:48
 1/8 anonim ***** válasza:
8%
Mi az, hogy nem mutatja meg? Vedd el töle, azért nem normális ennyore titkolózni.
2018. márc. 30. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
99%
Ahelyett, hogy elveszed tőle a telefont a szemtelenkedésért, meg vadidegen emberektől kérsz tanácsot, inkább kezdj el beszélgetni a lányoddal. Nem számon kérni, nem kifaggatni, hanem beszélgetni! Azért titkolózik, mert nem bízik benned. 14 évesen minden tinilány szemtelenkedik néha, mindenki folyton a telefonján lóg és bizony csinál olyan dolgokat rajta, amiket nem akar a szülei orrára kötni. A serdülőkor velejárója, hogy bezárkózik a szobájába. Most van abban az életkorban, amikor óriási autónimaigénye van, teljesen normális, hogy a mobilját sajátnak tekinti, és nem akarja, hogy te hozzányúlj, belenézz, használd, mert ezzel is a saját önállóságát, különállását erősíti. Az apjával ritkán találkozik, válás után teljesen megszokott helyzet az, hogy a kevesebbet jelen lévő szülő a cinkostárs, a jófej, akinél csak móka van meg kacagás, mivel neki nem kell minden nap eltűrni pl. a szemtelenkedést, neki nem kell szabályokat állítania, nevelnie stb. Így érthető, ha az apjával szövetségre léptek - bár az is lehet, hogy egyszerűen együtt akarják tölteni az időt, és nem kíváncsiak a te folyamatos számonkérésedre, ezért nem veszik fel a telefont.
2018. márc. 30. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
22%

Hármas, ha beszéljen a lánnyal, max koröhögu és ennyi.


Volt ilyen barátnöm, elvált szülők, szart ö bele, mit kér töle az anyja, titkolózott, hazudozott állandóan, anyja meg már teljesen kikészült a csaj "lázadozásátol", meg hogy nem beszél vele semmit.

2018. márc. 30. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
25%

Hát, ha én ilyet csinálnék, jól tarkón bsznának...

Gondolom a férjed azt akarja elérni, hogy őt jobban szeresse, többet járjon oda stb. stb.

Vagy haragszik rád valami miatt, mert amúgy ilyet normális felnőtt nem csinál.

2018. márc. 30. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
28%
Az én unokám dettó. Utálja az anyját a válás miatt....
2018. márc. 30. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
4%
Hat valoszinuleg van valami abban a telefonban amit nem szeretne hogy lass. Eleg szopas ez a helyzet. Fogd be dolgozni. 14 evesen telefon...
2018. márc. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
81%
Régen rossz ha a szülőnek a telefont kell átkutatni információ után. Nálunk ilyen nem volt,viszont volt kommunikáció, ami manapság nincs családon,párkapcsolatokon belül.
2018. márc. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek a 2. válaszolóval. Ugyanezt akartam írni.
2018. ápr. 7. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!