Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 12 éves (augusztusban lesz...

12 éves (augusztusban lesz 13) lányt ugyanennyi idős barátnőjével, szülő nélkül elengednétek a Westendbe mozizni? Fótról vonattal?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 6. 07:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%
Igen.
2018. ápr. 6. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
77%
12 évesen egyedül jártam már haza a suliból és 2-3 órára a városba is bemehettem a legjobb barátnőmmel, szóval igen.
2018. ápr. 6. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
20%
Nem, szerintem fiatal hozzá, 14 évesen engedném.
2018. ápr. 6. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
49%

Fóti voltam. Maga az út nem vészes, mert ahogy leszáll a vonatról, lép kettőt és bent is van a Westendben. Szóval eltévedni nem fog, ezért nem aggódnék.


Az már egy másik, hogy függ attól, hogy mennyire életképes és komoly lány az a 12 éves, hogy ezen a rövid szakaszon se történjen baja. Elvileg engedném ezen az útvonalon, de azért lehet, hogy megbeszélném velük, hogy egyedül mehetnek oda, de film végére ott lesz egyik szülő a mozinál és együtt megyünk haza, elvégre akkor már este van. Gondolom nem délben mennek filmet nézni, hanem ami mondjuk 16-17-kor kezdődik. (Hagyjuk most a világos van sztorit.)

2018. ápr. 6. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
81%

Őszintén szólva szerintem önmagában a kora nem aggasztana, ha nem olyan világban élnénk, amilyen.

Én úgy gondolom, hogy olyan 14-15 éves kora után már elég nagylány valaki ahhoz, hogy egy bp-i plázamoziba menjen, a 12 éves még nagyon érzékeny kor erre, könnyebb célpont egy estleges rosszakarónak...

2018. ápr. 6. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
20%

Nem engednèm. Amikor gyerek voltam, akkor se engedtek mèg ennyi idősen. 14 éves koromtól már egyedül jártam viszont suliba.


A mai világban biztos nem engedném. Még 14 évesen is félteném.

2018. ápr. 6. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
20%

Maj vilagban? Pesten ? Nyugatinal ? Aluljaroban ?

Kizart !

2018. ápr. 6. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
19%
Nem.
2018. ápr. 6. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nekem sem az utazással van problémám, hanem az ottani emberekkel. A 15 órási filmre szerettek volna menni, és a 17:30-as vonattal jöttek volna haza. Volt az ismerőseim között,akinek a fiának ott szorítottak kést a torkához fényes nappal és elvették mindenét. Ezért a dilemma.
2018. ápr. 7. 00:57
 10/12 anonim ***** válasza:

Hááát...

Nem azzal van a baj, hogy 12-13 éves, mert ennyi idősen már én is és osztálytársaim is közlekedtek egyedül, hanem a környékkel van a baj.

Az ilyen pályaudvarok nem a legjobb helyek, a Nyugati sem, na meg az aluljáró...

Én Pesten lakom, de vannak helyek, amiket ha lehet, inkább elkerülök, ilyen a Nyugati, Blaha stb. Volt hogy mentem valahova, ahol igazából a Nyugatinál kellett volna leszállnom a 4-6-osról, de a Jászain szálltam le és inkább gyalogoltam többet.

Nem ijesztgetni akarlak, de tényleg nem valami bizalomgerjesztő környék. Én is voltam már a Westendben egyedül, nem történt semmi, de azért igyekeztem minél gyorsabban felszállni utána a villamosra, mert láttam egypár érdekes embert.

Nem lehetne megoldani, hogy valaki elvigye őket kocsival és értükmenjen? Vagy másik pláza, ami jobb helyen van?

2018. ápr. 8. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!