Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 15 éves lányotokat elengednéte...

15 éves lányotokat elengednétek egyedül biciklizni?

Figyelt kérdés

Városban élünk, bicikliút nincs, viszont járdán sem lehet közlekedni, úton nem mernék autók miatt, ezért a legkevésbé forgalmas útszakaszra gondoltam (fél óránként 3 autó kb.), de anyám nem enged... mert hogy elüt az autó, vagy kifigyelik a cigányok és leráncigálnak a bicajról, ilyen érvekkel jön. Csak valakivel engedne el, de akkor is csak ímmel-ámmal. Pedig egyedül bringázni a legjobb... most én akarok túl sokat, vagy igaza van anyámnak?

15/L



2018. ápr. 16. 21:52
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
88%
Anyáddal vannak gondok
2018. ápr. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

még valaki?

meg még azzal jön tesóm is, hogy ő sem menne egyedül (viszont én szeretek sokat egyedül lenni, gondolkodni, valószínűleg a fényképezőt is vinném, társaságban fotózni rossz, ezért is akarnék magam menni)

2018. ápr. 16. 22:07
 3/21 anonim ***** válasza:
89%
Engem is csak úgy engedtek el, hogy a járdán mehetek és csakis kizárólag a város területén belül. Rám amúgy sose szólt senki, hogy ne menjek a járdán.
2018. ápr. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
96%
attól függ, milyen környéken laktok. ha az én lányom kérné a mi lakhelyünkön, akkor simán. de mi jó környéken lakunk.
2018. ápr. 16. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

22:08

az a baj, hogy járdán alapból nem szabad menni, a másik, hogy ott bicajozni veszélyes rád és a gyalogosokra is, harmadik, hogy ha óvatos akarsz lenni, akkor haladhatsz tötyögő üzemmódban

22:10

van pár roma, mint mindenhol, de még az utcát is elkerülném, soha nem is találkoztam úgy velük össze, soha nem hallani olyanokról a környéken, hogy roma megtámadta a paraszt embert...

2018. ápr. 16. 22:24
 6/21 anonim ***** válasza:
89%
Biztos le leszek pontozva, de én elengednélek. Pont az ilyen helyzetek miatt van ennyi önállótlan és életképtelen fiatal, mert még a sarki boltba sem engednek le senkit egyedül. Van egy hétvégi házunk egy faluban, ott a 7 éves gyerekem egyedül szokott biciklizni. Az úton, mert járda nincs is...
2018. ápr. 17. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
94%
15 évesen????? Huuu most vagy ennyire rossz környéken laksz, vagy vmi gond van anyukáddal. 15 évesen rég eljártunk bicajozni, egyedül jártam rég suliba is, vásárolni is, barátnözni is.
2018. ápr. 17. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

06:18

bárhova mehetek egyedül is

már kb. 9 éves korom óta egyedül buszozok suliba, haza, zenesuliba, egyedül járok este haza a különóráimról, bármit rámbízhatnak (csekk befizetés, bevásárlás,stb.) tehát ennyit az önállóságomról

6:37

nem rossz környék, átlagos kisváros pár romával

2018. ápr. 17. 09:47
 9/21 A kérdező kommentje:
a vicc az, hogy 2 éve megvan a bicaj, mindig azon papolt, hogy feleslegesen vettük, most meg akarok menni és minden baja van vele
2018. ápr. 17. 09:50
 10/21 anonim ***** válasza:
90%
Jézus, komolyan sajnállak, hogy 15 évesen ilyen alapvető dolgokat sem engednek meg neked. 10 éves korom óta simán mehettem bármikor bárhova biciklivel 12 éves koromban meg a 15 km-re lévő tanyánkra is egyedül, amikor akartam. A romáktól meg nem kell tartanod szerintem ha nem szólsz hozzájuk egy szót sem semmi bajod nem lehet. Ha bárhova mész akkor biciklizár mindenképp legyen, valamint az alapvető felszerelések a bicikli megfelelő állapotán túl. 2 lámpa, prízmák, valamint csengő! Ha tényleg elég problémás helyen laktok, akkor lehetőleg próbáld mindig egy forgalmasabb helyen lezárni, ahol van kamera. Bár ez faluban, ha ott laktok nehezen kivitelezhető, de a romákkal ilyen téren tényleg óvatosabbnak kell lenni, mert sokkal valószínűbb az, hogy lenyúlják a bicód mikor nem vagy ott, mint az hogy bármikor ok nélkül rádtámadjanak. Nagyon remélem, hogy édesanyádat sikerül valahogy meggyőznöd!
2018. ápr. 17. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!