Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők, mi a véleményetek erről?

Szülők, mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés

Elég sok itthon a veszekedés,a szüleimmel nagyjabol semmit nem tudok megbeszélni..Ha meg próbálok velük egy kicsit beszélnimellékesebb dolgokról,vagy éppen fontos dolgokról,persze nem életbevágó hiába próbálkozok, mindíg arra fogják,nem válaszolnak azért,mert sok dolguk van,dolgoznak és nincs idejük mindenre,most pihenniük kell.Ezekre a válaszokra eléggé felmérgesedek,mert tudom,hogy csak szimplán nem akarnak az én kis gyerekes problémáimmal törődni.Sokszor volt hogy beszélek hozzájuk,és egyik fülükön be,a másikon ki,néha már kiabálni szoktam hogy figyeljenek már rám

egy kicsit,könyörgöm! Aztán egyszer azt mondták,hogy azért nem válaszolnak,mert butaságot beszélek.Ebből elég sok vita adódik,nem igazán hallgatnak meg,nincs bizalom a kapcsolatunkban,ezért nem is mondok el semmit sem.Nem igazán érdekli őket,hogyha érzelmileg rossz állapotban vagyok,úgy gondolják ezek gyerekes problémák.Ha valaki problémákkal számol be rólam,mindíg neki hisz,és nem akarja elhinni,hogy ez nem úgy van ahogy más mondta...Ha a suliban szivattak,sose mentek be,hogy ne piszkáljanak..(egyszer kétszer volt ilyen,ahhoz képest hogy minden nap gyomorgörcsel megyek be az iskolába,nekik ez nem nagy dolog)És nem igazán tudják kezelni a vitákat,szerintem úgy kéne hogy na,akkor most üljünk le és beszéljük meg,ugymond nincs "demokrácia" nem hallgatják meg azt amit én gondolok,ha pl a tanár mondd valamit,tuti neki van igaza..Tegnap a suliba nagyon kegyetlen napom volt,van egy-két gonosz csaj aki azt élvezi ha "akció" van a suliba,és úgy gondolták,én leszek az alany akit meg akarnak szivatni.Balhé lett a suliba,sírtam egész nap aztán haza megyek,apám nem kérdez,nem érdekli én mit mondok,elkezdni:a tanár ezt meg azt mondta,stb stb. nem hagy szóhoz jutni,én meg nem elég hogy végig sírtam a napomat,nem fognak bemenni a suliba és megvédeni...Aztán üvöltöttem hogy miért nem hallgat meg engem is,bevallom karomkodtam is..miért kell letámadni így stb egy ilyen kegyetlen nap után.Nekem jön apám és erőből halántékon meg fülön vág egy jó párszor.Ma felkeltem és zsibbad az egész fejem,olyan mintha be lennék érzéstelenítőzve,és látászavarom van,szédülök..Mit csináljak? Lehet agyrázkódás?

Szeretném rendbehozni a kapcsolatunkat,de ahhoz mindíg kell a másik fél is.

Mit javasoltok a tünetekkel kapcsolatosan,és a szüleimmel hogyan hozzam rendbe a kapcsolatomat? Az biztos,hogy embereket nem tudok megváltoztatni.

A válaszokat előre is köszönöm,egy fiatal L



##gyerekneveles
2018. ápr. 21. 11:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Te bántalmazva vagy.Ami veled történik az nem a te hibád. Nem normális, hogy megütnek, az fizikai bántalmazás, ahogy viselkednek veled az meg érzelmi. Beszélj az iskolai pszichológussal, mondd el neki, hogy megütnek, meg hogyan viselkednek veled. A pszichológusnak kötelező az ilyen eseteket jelenteni a családsegítő szolgálatnak. Kimennek majd hozzátok, megnézni a körülményeket. Jó esetben kiemelnek otthonról, nevelőszülőkhöz. Az ilyen emberek nem változnak meg. Akár mit is mondanak, nem a te hibád ez az egész, és nem neked kell változni, vagy rendbe hozni a dolgokat.
2018. ápr. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat!Igen ez egy jó ötlet,hogy beszéljek a suli pszichológussal.
2018. ápr. 21. 11:35
 3/6 A kérdező kommentje:
Ez csak egy része annak ami itthon megy,arról még nem írtam,hogy az egyik testvérem milyen velem..:(
2018. ápr. 21. 11:41
 4/6 A kérdező kommentje:
Egyébként vannak nagyon jó emlékeim is a családommal pl nyaralások stb.most csak a rosszakat írtam le.
2018. ápr. 21. 11:45
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szánalmas, hogy apád fizikailag bántott téged. Mindenképpen szólj egy felnőttnek akivel bizalmi kapcsolatban vagy!
2018. ápr. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egészen biztos vagy abban, hogy minden úgy történt otthon ahogy leírtad? A tüneteid gyanúsnak tűnnek! Higy ádozat vagy az iskolában azon Te tudsz változtatni, ne hagyd magad, állj ki magadért, kérd felnőtt segítségét! Minden probléma két félről szól, szívesen meghallgatnám a szüleidet is!
2018. ápr. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!