Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Túlságosan elkényeztetem a 13...

Túlságosan elkényeztetem a 13 éves lányomat?

Figyelt kérdés

Mivel sokat dolgozok, így kevés időt tudok vele tölteni kiengeztelésként bármit megveszek neki,napi 3000 ft zsebpenzt kap, emellett haját rendszeresen festeti,engedem a műkörmöt,műszempillát.


Túl sokat engedek meg neki? Min kéne változtatnom?!


2018. máj. 17. 19:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
55%
...???
2018. máj. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Bubuka508 válasza:
100%
Te egy tipikus antiszülő vagy, akinek nem való gyerek. Pontosan azt nem szabad csinálni vele, amiket leírtál. 13 évesen hajfestés, műköröm meg istennyila...mi lesz később? Azonkívül semmi pénz nem pótolja azt, ha a szülő foglalkozik a gyerekével. Amit te csinálsz, az minden, csak nem nevelés.
2018. máj. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ráadásul ezzel, elég rendesen kicseszel vele hosszú távon.
2018. máj. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 2*Sü válasza:
100%

Ha bármit megveszel neki, akkor nem tanulja meg, hogy néha nem teljesülnek az ember vágyai, hogy az anyagi körülmények tükrében néha bizonyos dolgokról le kell mondani, vagy ki kell várni. Ő lesz az felnőtt korára, aki hó elején megvesz valamit, mert éppen úgy tartja kedve, hó végére meg már nem lesz pénze. Ő lesz az, aki olyan hitelt fog felvenni, amit képtelen lesz később fizetni.


13 évesen mégis mi szükség van műkörömre és műszempillára? A lányod rátért arra az útra, hogy külsőségektől vár boldogságot, örömöt. Ha nem fékezed meg, nem tereled helyes irányba – igen, akár tiltásokkal is – ez így is fog maradni. Ő lesz az, aki összejön egy jóképű, jópofa sráccal, akinek viszont nincsenek belső értékei, és rosszabb esetben 10 évvel később verni fogja, kevésbé rosszabb esetben meg benne ragad egy olyan kapcsolatban, amiben nem lesz boldog. Vagy egy gyerek után ha kimenekül a kapcsolatból, ugyanabba a hibába fog esni, illetve eleve nehezebb terep lesz párt találnia.


Pontosan tudod, hogy elkényezteted a lányodat és akármennyire jó szándék vezérli ezt, ez hosszútávon neki lesz rossz. Ha nem tudnád, nem tetted volna fel a kérdést.


Változtatni? Innen már nehéz. Nehéz lesz innentől nem megengedi olyan dolgokat, amiknek az kvázi azonnali megkapása eddig természetes volt. Szerintem itt már laikusok tanácsaival nem biztos, hogy jó irányba lehet hajlítani a dolgot, lehet, hogy érdemes szakemberhez fordulni (gyereknevelési tanácsadó). Illetve laikusok lehet, hogy adnak 5-6 jó tanácsot, de neked meg alkalmasint naponta kell döntések tucatjait meghozni. Neked kellene jól átlátni, hogy minek mik a hosszútávú, másodlagos, harmadlagos következményei. De ha az elmúlt 13 évben ez valahogy nem sikerült, akkor nem tudom sikerülni fog-e innentől.

2018. máj. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem érdekli, hogy mit mondok neki, mivel fenyegetem csak a saját feje után megy, ezt valahol nagyon elrontottam. Tudom, mert anno gyerekkoromban nem voltunk gazdagok és én sem voltam elkényeztetve.szerintetek kerjem szakember véleményét? És ha az sem segít?!
2018. máj. 18. 21:15
 6/11 anonim ***** válasza:
Az az első lépés, hogy korlátokat, szabályokat szabsz. Ezt úgy már neki is és neked is sokkal nehezebb, hogy már megtapasztalta a korlátlan szabadságot, ezért valahol sokkal türelmesebbnek kell lenned vele szemben, és tudnod kell, hogy nagy mértékben ezért te vagy a felelős, viszont nem lehet ez ok arra, hogy megkíméld őt ettől. Ebben a korban már elég nehéz nevelni, egy teljesen más nevelési irányzatra kapcsolni. Ráadásul itt veled is baj van, szerintem neked is el kellene menni egy pszichológushoz, és ezen kívül a gyereknek sem ártana. Családterápia is jól jönne. Biztos, hogy megéri ez a munka?
2018. máj. 19. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Amúgy szerencsésebb lett volna, ha a gyereknevelés rovatban teszed fel itt ezt a kérdést, és megfelelő kulcsszavakat is írsz, akkor sokkal több eséllyel kapsz jó választ.
2018. máj. 19. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ha elviszed nevelési tanácsadóba, azzal bajt nem csinálsz. De arra készülj fel, hogy ez hosszú menet lesz. Nem a legjobb időpontot választottad rá, hogy elkezdd nevelni, már kamaszodik, alapból lázad minden ellen. Ha most keményítesz be, hatalmas ellenállásba fogsz ütközni, már csak az életkori sajátosságok miatt is, ez akkor is így lenne, ha eddig lettek volna szabályok, ha eddig mondtál volna nemet bármire is. Így meg aztán pláne.

De inkább most, mint hogy évekkel később teljesen kicsússzon a kezedből az irányítás. De kösd fel a gatyádat, kemény lesz.

2018. máj. 21. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Azert ne lepōdj meg,ha 1-2év múlva páran már "megkóstolták":)
2018. máj. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem nem attól lesz vki rossz ember, ha 13 évesen hajat fest, meg műkörme van, noha attól még túl fiatal az ilyesmihez.


Pénzen nem lehet megvenni valakinek a szeretetét, ennyi. Nekem van olyan barátom, akinek pocsék kapcsolata van a szüleivel, noha a legújabb ájfónt a kezébe nyomták.

2018. máj. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!