Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szerintetek hány éves korig...

Szerintetek hány éves korig normális, hogy este melléfeküdjön és olvasson a gyerekeknek nejem?

Figyelt kérdés

Kis korukban mindketten élvezettel olvastunk a gyerekeknek esténként (ill. délutáni lefekvésnél). Jelenleg fiúnk 11 éves lányunk 9, de nejem mai napig olvas nekik minden este. Odafekszik melléjük az ágyukba olvasni, amíg el nem alszanak. Én nemigazán tartom ezt már normálisnak. Velem van a baj, vagy jól érzem, hogy erről le kéne már szoknia?

Én abba az irányba terelném már őket, hogy maguknak olvassanak este. Amikor (ritkán) sokáig dolgozik feleségem, akkor önállóan lefekszenek a csemeték. De ha itthon van nejem, szinte követelik az esti olvasást. :-o



2018. máj. 23. 23:51
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
95%
Amég a gyereknek igénye van rá. 13-14 évesen már nem hiszem,hogy igényelnék a mai gyerekek.
2018. máj. 24. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
96%
Miert faj neked, hogy a feleseged olvas nekik? Ha ok szeretik, a feleseged pedig orommel csinalja....akkor mi a baj?
2018. máj. 24. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
96%
Addig orulj ameddig igenylik. Inkabb erre aludjanak el mint a telefonra vagy a tvre.
2018. máj. 24. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
97%
kb 10 éves korig szerintem teljesen normális. nem sokára úgyis elkezdenek kamaszodni, és akkor már más "programjuk" lesz este :D
2018. máj. 24. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
94%
Amíg igénylik!Örülj inkább, hogy ilyen feleséged van!
2018. máj. 24. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
97%

Nem a mesét igénylik, hanem az anyjuk közelségét és figyelmét, az együtt töltött minőségi időt. Jó esetben erre mindig lesz igényük. Csak a mesét idővel felváltja a beszélgetés, kis lelkizés.

Téged se zavarna, ha te is részt vennél ebben.

2018. máj. 24. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

7,5 éves mellé odafekszem és olvasok, és kicsi nyomát sem látom annak, hogy ezt a közeljövőben ne igényelné.


Amíg a gyereknek van rá igénye, csinálni kell. Olyan kevés szülő esti mesél... és ez az idő tényleg csak a gyerekekről szól, csak az övék.

(van ismerősöm, aki esténként a középiskolásának is olvas -persze nem melléfekve- már komolyabb műveket, szépirodalmat. szerintem ez egy tök jó dolog)

2018. máj. 24. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
97%
Ameddig csak igénylik. Ez nagyon jó dolog, hidd el, középiskolásan már biztosan nem kérik.
2018. máj. 24. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is kb 10-11 éves koromig olvasott anyukám, aztán elkezdtem magamtól olvasni esténként. Nem tudom miért fáj neked, én is szerettem, és normális felnőtt ember lett belőlem... Szerintem pont az a baj, hogy a mai gyerekek többségének a kezébe nyomják a tabletet, csak ne kelljen foglalkozni vele.
2018. máj. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Ennek inkább örülnöd kellene! Biztos nagyszerű anya a feleséged. Amit leírsz, abban semmi rossz vagy hibás nincsen, inkább harmonikus és hasznos, ami tesz és ahogy a gyerekek is igénylik.
2018. máj. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!