Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szerintetek mennyire van...

Szerintetek mennyire van negatív hatással a fiatalokra a mai technológia?

Figyelt kérdés
Mi a véleményetek arról, hogy mind a számítógépes játékok, az okostelefonok és lassan újabb, modernebb dolgok beiktatódnak a fiatalok életébe? Emlékszem régen még sokszor kockának hívták azt aki gépezik, most meg? Suliban sokszor más téma sincs mint a játékok satöbbi. Szerintetek negatív ez?

2018. máj. 25. 14:22
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
32%
Negatív. Nagyon az.
2018. máj. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem a közösségi média nagyobb probléma, (mindent kiposztolni az életünkről) mint a játékok. Ha történik az emberrel valami, első dolga megírni valakinek és nem is hagy időt magának feldolgozni. Ez pedig nem éppen jó.
2018. máj. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
54%
Én úgy vagyok vele inkább gépezzen mint igyon vagy bulizzon esetleg drogozzon a fiam.
2018. máj. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
81%

Nem feltétlenül!<Csak megfelelő célokra kell használni, megfelelő mennyiségben.

Úgy gondolom, hogy ha minél több dolgot mutatsz meg a gyerekeknek a vilàgból,helyes értékrenddel pàrosítvs, nem lesz tech függő.Remélem nem élek rózsz ködben...

2018. máj. 25. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
90%
A 4. válaszolóval tökéletesen egyet tudok érteni én is így látom.
2018. máj. 25. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
96%
Hát nem tudom, az én nagyszüleim a második világháború alatt és után voltak fiatalok. Valahogy úgy érzem, az elég káros hatással volt az akkori fiatalokra. Mégis emberek lettek belőlük. Akkor valahogy csak túlélik a fiatalok az okostelefont is.
2018. máj. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
95%

Hatással van rájuk a technológia, kár agyalni, hogy negatív vagy pozitív, inkább elfogadni kell, és a helyes mederbe terelni.

Másként fejlődnek a gyerekek a modern technológia hatásaitól, más az ingerküszöbük és az érdeklődésük, ezért nagy a szakadék köztük és az idősebbek között. Ezért nehezen küzdünk meg azzal, hogy milyen korlátokat szabjunk, mit engedjünk és mennyit. De attól még ez nem rossz, hanem a fejlődés útja.

2018. máj. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
72%

Csatlakozom #7hez, ment a zöld kéz.

Én úgy nőttem fel, hogy volt nem is egy gép a lakásban, mondjuk tablet meg okosteló akkor még nem volt egyáltalán.


Én amondó vagyok, hogy ha a szülő odafigyel a gyerekre amikor csak tanulja használni a gépet vagy a közösségi médiát, és érvekkel alá tudja támasztani, hogy mit miért igen és mit miért nem (pl ne tegye ki, hogy hol lakik, meg hogy nincs itthon anyu meg apu és egyedül vagyok stb) akkor nem lesz semmi gond.

Viszont ez nyilván a gyerektől is függ szóval nem azt mondom, hogy a szülő tehet arról ha pl a gyerek ráfügg egy játékra. Én ilyenkor azt tenném (bár még nincs gyerekem) hogy megpróbálnék neki olyan dolgokat mutatni a világban, ami érdekelhetné, és jobban érdekli mint a játék. És persze elmagyaráznám neki, hogy ez így nagyon nem jó. Ha meg nem fogja fel a gyerek, a szülő nem igen tud többet tenni.


19/L

2018. máj. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
81%
Nem árt. Internet nélkül több témában rettentő tájékozatlanok lennének.
2018. máj. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
14%
NEM csak a FIATALOKRA van negatív hatással a mai technológia. Már a világ vége rég elkezdődött. Mind egy pénz miatt. Nevetséges ez a komment, és pénz nélkül semmi sem történne? Gondolj bele milyen élet lenne a PÉNZ nélkül.
2018. máj. 26. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!