Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Egy 18-19 éves kamasz vagy...

Egy 18-19 éves kamasz vagy felnőtt?

Figyelt kérdés
2018. jún. 3. 22:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
94%
Mindkettő lehet, gobdolkodásától és életvitelétől függően.
2018. jún. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Jogilag felnőtt.


Emberileg pedig attól függ, hogy a maga ura-e, s menyire érett felfogású.

2018. jún. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
19%
Kinézetfüggő. Amelyik bokrot hord a nyakán, az ne csodálkozzon, ha lecsókolomozzák a kortársai a lépcsőházban. Amelyik nem hord, nem kopaszodik meg, nem emberesedik egy pacákká, és tud öltözködni, az meg 30 évesen is fiú marad.
2018. jún. 3. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
95%
Ez az adott személyen múlik. Ebben a korban még sokakat nem jogos felnőttnek hívni, de azért olyan is van.
2018. jún. 3. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem fiatal felnőtt. Baj, ha kamasz, akkor valószínűleg el van akadva. Van olyan, hogy valaki elakad a szellemi útján: hogy ~30 évig infantilis, onnantól meg szenilis.

Van egy nagyon szép - nyelvünkből majdnem kikopott szavunk erre: IFJÚ

2018. jún. 3. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
77%

Nagykorú. Ez is inkább csak jogi szempontból ad keretet.

Nincs egy olyan életkor, hogy innentől vagy felnőtt. Talán még a 30-ra se merem nyugodt lélekkel azt mondani, hogy onnantól minden szempontból felnőtt mindenki.

2018. jún. 3. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
81%

Felnőtt. Elvileg teljes a felfogó- és döntőképessége. A büntetőjog azonban ennek ellenére tekintetbe veszi a fiatal felnőttkort, nem véletlenül. Hiába van ugyanis valaki a képességei teljében, ha nincs hozzá megfelelő tapasztalata, és sokszor még a gyerekkori rutinok alapján dönt, vagy akár a hormonok hajtják.


Például egy 19-20 éves fiú, ha elszedik a barátnőjét, nagyobb eséllyel fogja pofán vágni a riválisát, mint egy 40-50 éves férfi. Ez formailag bűncselekmény, de a büntetőjog is ismeri a "fiatalság, bolondság" ősi mondását, és enyhítő körülmény lesz a nagykorúságot legfeljebb pár évvel meghaladott kor.

2018. jún. 3. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ez nagyon egyéni. Az én nagyobbik fiam áprilisban múlt 18 és bár jogilag nagykorú, egy nagyra nőtt kamasz minden egyéb más szempontból, sőt van, amikor még az sem, csak szimplán gyerek. Abszolút későn érő típus, egyenlőre nem érdekli semmi más csak a suli az edzés és pár "kocka" barát, se a buli, se a csajok, hozzáteszem, evvel nekem nincsen semmi bajom, nem marad le semmiről, max. később kezdi és egy csomó problémát megspórol mindkettőnknek.
2018. jún. 4. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
Hát meg kell,hogy mondjam én 19 éves vagyok,de én biztos nem érzem magam felnőttnek,az oké,hogy jogilag az vagyok,de én szerintem pl még messze állok attól,hogy igazán azt mondhassam,hogy felnőtt vagyok. De ez amúgy embertől függ,van aki már 16 évesen is tud akár felnőttként viselkedni,de néhány embernek ez még 30 évesen se jön össze.
2018. jún. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Tisztázd, hogy melyik mit jelent, úgy könnyebb válaszolni.
2018. jún. 5. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!