Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Durva teszt – te mit szólnál,...

Durva teszt – te mit szólnál, ha tini lányod csak úgy elmenne egy idegennel?

Figyelt kérdés

Te mint szülő hogy érezted volna magad attól, hogy tudod, a gyermeked az interneten ismerkedett meg valakivel, akivel személyes találkozót is megbeszélt? Milyen lenne a tudat, hogy simán elment volna egy pedofillal vagy pszichopatával is? Igazán ijesztő gondolat, nem igaz?

Előre is köszönöm szépen a véleményeteket!

Kort és nemet is írhattok.

21 éves fiú vagyok.


2018. jún. 4. 06:30
 1/7 anonim ***** válasza:
93%

Attól függ, hogy hova menne el. Ha egy cukrászdába találkoznának és nem lakásra menne, akkor csak a veszélyekre hívnám fel a figyelmét ismét, hiszen az utcán ismerkedve is kerülhet bajba, nem csak neten. Jah, és ne lepődjön meg, ha nem Brad Pitt ül vele szemben, hanem egy lecsúszott 40-es, vagy egy kiéhezett 20 éves.

Ha annyira agyatlan, hogy nevelés ellenére lakásra megy, vagy kihalt helyen találkozik egy idegennel, akkor nagyot csalódnék benne, hiszen a nevelés mellett a józan paraszti esze is elhagyta.


De ha akarja, akkor én is ott leszek tisztes távolságban az xy cukiban, ahonnan nem mehetnek tovább autóval stb. hogy nehogy szem elől veszítsem.


De reménykednék benne, hogy a nevelésem beérik, és nem játsza el a naív, sértődött kis liba szerepét, mivel kiskorától fogva fel van világosítva a veszélyekről és hogy figyeljen oda, nem hiszünk el senkinek semmit még a 3. randin sem, csak azért, mert két szép szeme van és ránk mosolygott.


Könnyebb dolgod van, ha nem nevelték, csak hagyták felnőni vagy túlféltették (ezért nincs tapasztalat és naív). Akár már az első alkalommal is megdöntheted, mert úgyis a hibáiból fog tanulni, nem a szülők figyelmeztetéseiből.

2018. jún. 4. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Kedves első válaszoló: nagyon szépen köszönöm a válaszokat nagyon jókat írtál.
2018. jún. 4. 06:50
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Mi ebben a durva? Ha ismeri a szabályokat (nyilvános helyen találkozni, beavatni valakit... stb), akkor semmivel sem veszélyesebb így randizni.

Már "a mi időnkben" is volt rádiós társkereső a net elterjedése előtt.

2018. jún. 4. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Értem
2018. jún. 4. 07:01
 5/7 anonim ***** válasza:
90%

Kiskamasz gyerekeim (is) vannak. Kicsi koruktól beszélgetünk velük olyan dolgokról, mint a bugyi szabály, vagy hogy nem ül be idegen autójába, és sose küldünk érte senkit, hogy hazahozza. Arról is beszéltünk, hogy ezek a szabályok ismerősökre is érvényesek. (Sok pedofil a közvetlen környezetéből választ áldozatot.)

Mióta használják a netet, azóta beszélgetünk arról, hogy mit lehet, mit nem. Nem adja ki az adatait, nem küld képet, szól, ha idegentől kap üzenetet.

Beszéltünk arról, hogy miért könnyű a neten gyerekekre vadászni, és hogy csinálják. Most, hogy nagyobbak, már nem kell virágnyelven fogalmazni. Nem tabu téma a szex se, nem várom meg, hogy a gyakorin kérdezzék meg, hogy lesz a gyerek. ;)


Őszinték velem, sok mindent megmutatnak, de hagyunk nekik privát szférát. Például a 14 évesnek van facebook, instagram. Nem nézek bele a privikbe, de odafigyelek, hogy mit rak ki nyilvánosan.


Arról is beszéltünk, hogy ha online ismerkedik, akkor hogy tud megbizonyosodni, hogy ki a másik. Pl. Skype-on videó. Személyes találkozásnál: tudjunk róla, nappal, nyilvános helyen, és nem megy vele sehová.

Fiúkkal ugyanúgy el kell ezekről beszélgetni, mint a lányokkal.


Úgyhogy bízok benne, hogy a tudtom nélkül nem is találkozik senkivel. Okos, értelmes gyerekek, nincs nagy kamaszkori lázadozás, bízhatunk bennük.

Azt is megbeszéltük, hogy ha arra akarják rábeszélni, hogy tartsa előttünk (is) titokban a beszélgetést/találkozást, az több, mint gyanús. Annak oka van.


Szerencsére nem haverkodik egyik se idegenekkel, 600 km-re élőkkel, vagy idősekkel.

De kamaszok. Jobb előre tisztázni, hogy milyen mocsok világban él, mint utólag fogni a fejünket.

2018. jún. 4. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is neten ismertem meg a páromat, noha 27 évesen.


És lehet, hogy idősebb vagyok, mint a kamasz, de még mindig gyengébb, mint egy férfi, ergo, ha valaki bántani akar, akkor fog is.

2018. jún. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegy milyen körülmények közt. Még nekem is vannak szabályaim hogy első találkozó csak akkor van ha beszélgetünk már legalább két hete és láttam róla képet/ideális esetben videohívást, csak nyilvános helyen aminek ismerem a környékét, és ahonnan nem megyünk tovább máshova, különösen nem kocsival és különösen nem hozzá vagy általam ismeretlen haverjához, hogy mindig legalább egy ember tudja pontosan hol vagyok, nem fogadok el olyan italt amit nem én hoztam vagy a pincér, nem iszom 3 alkoholtartalmú italnál többet és csak találkozó után adom meg neki a telefonszámomat, addig legyen elég a chat.

Ugyanezt majd a lányomnak is megtanítom, és remélem be is tartja, akkor felőlem randizgathat, mert ilyen türelmes baltásgyilkos nincs.

2018. jún. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!