Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Sorozat es internetfüggő 12...

Sorozat es internetfüggő 12 evessel mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés

Nem az en gyerekem, rokon.

Jo tanulo, mindenki szereti, elonyos kulseju lany. Nem beszel vissza, udvarias. Megis ha hazajon az iskolabol, 7vegen, tanitasi szunetben, egesz nap az elsotetitett szobaban internetezik v tevezik. Sehova nem hajlando menni, az udvarra se. Neha elviszik ruhat vasarolni vagy draga etterembe, ez az egyetlen amit hajlando csinalni. De ilyenkor is csak azt varja h otthon netezzen. Neha megtiltjak neki, olyankor olvas, rajzol, de csak "alibiből", csak azt varja h mikor nem figyelnek ra a szulei, rogton nyomja be a gépét. A szuleinek ha megemlitem elkezdenek veszekedni velem h ne szoljak bele es mas gyerek is ezt csinalja (es sajnos tudom hogy sok masik gyerek is tenyleg ezt csinalja). En mar szolni se merek. De megis milyen felnott lesz igy belole, mi lesz kesobb? Mit tennetek ilyen helyzetben?


2018. jún. 12. 14:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
35%
Mondjuk mi lenne, ha lekódolnák a szülei a wifit, hogy ne tudjon a szobájából gépezni?
2018. jún. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Altalaban nem tiltjak. Azt mondjak hogy akkor kikozositik a tobbiek ha o nem netezhet. Amikor megis megtiltjak, a gyerek belenyugszik es kiolvas 2 konyvet egy het alatt. Ugyanugy ul az elsotetitett szobaban, jo persze az olvasas hasznosabb de akkor is. Es egyre idegesebb, varja h netezhessen. Sokaig nem tart a tiltas, hiszen minek buntessek hetekig, honapokig, amikor jo jegyeket hoz haza amugy es jolnevelt...szoval a szuloknek sem konnyu.
2018. jún. 12. 14:59
 3/15 anonim ***** válasza:
62%
Nezze idegen nyelven. Az legalabb hasznara valik.
2018. jún. 12. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
18%
Milyen felnőtt lesz belőle? Nézd meg a mostani fiatalokat, ők már neten nőttek fel.
2018. jún. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Itt amugy vannak felnottek is..?
2018. jún. 12. 15:37
 6/15 anonim ***** válasza:
53%

Vannak barátai?

Én olyan 17 éves koromban szoktam rá a sorozatokra, videó nézésre mert nem voltak barátaim de a neten mégis egy közösség tagja voltam.

2018. jún. 12. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
78%
Ha vannak barátai előbb utóbb 2-3 éven belül lehet, hogy a kocsmában köt ki, szóval én úgy vagyok vele, hogy inkább nézzen azt, minthogy valami baromságot csináljon most, aztán majd később lesz minden. Hidd el nem lesz baj belőle.
2018. jún. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Nyilván nem normális dolog. Kéne valami mást is csinálnia. Sportolni vagy/és zenét tanulni, kisállatról gondoskodni.

Az összes tini internet és gépfüggő, de azért nem ennyire.

Nézem a gyerekeim barátait, az összesnek van valamilyen hobbija a gépezésen kívül is.

Együtt járnak gördeszkázni, télen korizni stb. Utána meg játszanak a gépen.

Szülőként iszonyú nehéz megtalálni az egyensúlyt a gépezésben, mert hamar erős függőséget okoz, de tiltani nem lehet, és nem is érdemes. Kb ez a mai gyereknevelés legnagyobb kihívása, feladata.

2018. jún. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Introvertált, semmi baj vele.

Te meg ne üsd bele az orrodat, mert ha csak egy kicsit is olyanabb lenne amilyennek akarnád, akkor már 12 évesen is elküldöd volna ezért melegebb éghajlatra...

2018. jún. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
88%

Nem az en gyerekem, rokon.


- eddig olvastam.


Nekem rohadtul nincs közöd hozzá, én meg könyvfüggő voltam, egész nap olvastam, nyáron, meg novllákat írtam.


Ha bárki beleugatott volna, azt kinevetem.

2018. jún. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!