Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A mostohagyerekem nevelhető-e...

A mostohagyerekem nevelhető-e még, ha már kamasz vagy ezt tegye az édesanyja?

Figyelt kérdés

Lassan két éve küzdök azzal, hogy a lusta, nyegle, udvariasságot csak néha tanúsító mostahafiamat neveljem vagy ne?

Eddig óvatosan, de próbálkoztam, sajnos nem sok eredménnyel (megkértem házkörüli teendőkre, de csak ímmel-ámmal végezte el általában jó, ha heti egyszer segített valamiben, de csakis kérésre). Leginkább az édesanyjának szóltam, hogy ezt vagy azt nem kellene hagynia (mint a mindig elpakol utána, rácsapja az ajtót, ha valamit kér, tanulás címszó alatt kibújik a házimunka alól, de közben nem tanul csak a telefonját nyomkodja, a háziállatairól se gondoskodik vagy mindig segítséget kér (más takarítsa ki, más fésülje ki a szőrét). Vagy szintén az édesanyjának szóltam, hogy segíthetne többet és magától is a fia, mert miért kell kérlelni és mi az, hogy húzkodja a száját, ha havonta egyszer le kell szaladnia a boltba? Azt nem is írom, hogy ha valamit ő kér (készítsen neki az anyja szendvicset) és azt eléteszi az anyja, akkor a köszönöm szó el se hangzik.

Van egy 10 éves lányom, azt ha megkérem segít, magától is néha odajön és mondja, ő akar segíteni és ő mindig mindent megköszön.

A mostohafiamat az édesanyja nem igazán teszi ki elvárásoknak, mondván hiába 17 éves még csak gyerek!

Legszívesebben soha többé nem szólnék semmiért se neki se a fiának. Vagy eddig se kellett volna próbálkoznom? Nem akarok én a szigorú lenni és lehet nincs is jogom beleszólni.

Ti mit tennétek?



2018. jún. 16. 16:06
1 2
 1/19 anonim válasza:
67%

Jó hír: 3-4 év és vége

Le kell ülnöd az anyjával egy alapos beszélgetésre. Nem normális

2018. jún. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
41%

Ezt a provokatív kamukérdések rovatba kellett volna tenni, én is csak azért válaszolok, mert a gyk-val szórakozom.

Te a barátnőd gyerekét nem szereted. Namármost, a kettő együtt jár. Úgyhogy a barátnődet se szereted igazán. A te bezzeg 10 éves lányod pont ugyanilyen lesz néhány év múlva. Valóban a legjobb, amit tehetsz (már ha eljátsszuk, hogy valódi a kérdés), hogy nem akarod a barátnőd gyerekét (nem a mostohafiad, a barátnőd gyereke) megnevelni. Sikerülni nem fog, a családot szétverni viszont igen.

2018. jún. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem lep meg hogy ilyen a gyerek, ha így kiszolgálja az anyja. Természetesen meg tudnátok kérni dolgokra és rá lehetne szoktatni, hogy neki is van dolga a ház körül, de úgy nem fog menni, hogy csak te várnád ezt el az anyja meg nem. Én a helyedben hagynám. 17 évesen mostohaapaként nem tudsz rá hatni ha az anyjának meg jó így, akkor legyen így. Amúgy meg sajnálom a srácot, mert ha sosem teszitek ki elvárásoknak, akkor sosem tanul meg semmit. Abban viszont ne reménykedj, hogy megszabadulsz tőle egyhamar. Ha semmi elvárás nincs a sráccal szemben és neki sincs semmi motivációja, akkor mi akadályozza meg abban, hogy 25 évesen is otthon feküdjön?


A 10 éves lányodat pedig ne keverjük ide. Térjünk vissza 5-6 év múlva, mert akkor valószínűleg nehezebben veszed rá ilyenekre :)

2018. jún. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
53%

jaj de utálom a 'de még gyerek' kifogást! ez kb 6-8 éves korig oké, utána a gyereknek is jót tesz, ha be van fogva a házimunkába (persze korának megfelelő feladatokkal). így megtanulja, hogy akkora rendetlenséget csináljon, hogy neki kell majd takarítania maga után, egyáltalán megtanul takarítani, mások munkáját megbecsülni, főzni, felelősséggel tartozni valamiért (pl háziállat).

ha a 17 éves 'gyerek' nem hajlandó foglalkozni a SAJÁT háziállatával, akkor el kell tüntetni a házból. vagy észbe kap, vagy nem érdekli, le van a gondja vele (mondjuk akkor nem értem, egyáltalán miért akarta azt a szerencsétlen állatot)

2018. jún. 16. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Sajnos a kérdés nem kamu. De ok a még nem kamaszt nem.keverem ide (csak engem zavar, hogy ha egyszerre kérem mindkettőt segítsenek levinni a szemetet, akkor a sajátom jön, a másik hallgat és nyomkodja a telefonját. Ha az anyja szólna neki, akkor visszafeleselne :-)). Nem hiszem, hogy szeretet kérdése egy 15 éves az új párt miért szeretné és ez fordítva is igaz? Közös programokra már akkor se lehetett rávenni kivéve gyorsétterem, és azóta is a jelenlétünkben is a telefonja a legnagyobb társasága. Ezen mit szeressek? (Épp csak válaszol a kérdésekre, magától ritkán mesél, hétvégén mindig rohan az édesapjához, kötődésünk nagyon nincs.)

Köszi a válaszokat, akkor majd ignorálási technikákat tanulok.

Édesanyjával sokat beszélgettünk erről egy éven keresztül. Azonban láttam rajta, hogy rosszul esik a kritikám és egy éve inkább hagyom. Egész nap dolgozunk mindketten az estéimet már nem akarom ezzel "nehezíteni".

2018. jún. 16. 16:32
 6/19 anonim ***** válasza:
77%
18 évesen odaköltözhet apukához, ha annyira nagy ott a szabadság, csak apuka sem fogja sokáig elviselni ezt a stilust, amikor is visszakéredzkedik majd hozzátok, és akkor jöhetnek a szabályok, amiket ha nem tart be, ott az ajtó, és mehet a híd alá flegmáskodni.
2018. jún. 16. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
38%
Szerintem ne szólj bele. Ha magamból indulok ki, soha nem hagynám, hogy az aktuális párom, akinek semmi köze a gyerekemhez, bármi rosszat mondjon rá. Akkor se ha tudom, hogy igaza van. Sőt, akkor esne csak igazán rosszul! Hagyd a nevelését a szüleire, ha rosszul csinálják úgyis ők isszák a levét.
2018. jún. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
72%
#7 ha tudod, hogy igaza van, akkor miért nem hallgatsz rá? mert nehogy neki legyen igaza? elég nyakas hozzáállás
2018. jún. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
51%

Nem érzi jól magát az a szerencsétlen gyerek! A válás megviselte, az apjával akar lenni.

Amúgy kérdező, miért is vagy ebben a családban? A mostohagyerek utál, az anyja meg egy tunya nő. Miért nem vagy kettesben a kislányoddal akit szeretsz?

2018. jún. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Mióta vagytok együtt? A lányod is veletek él?

A párod beleszól a lányod nevelésébe?

Sok sok kérdés ami befolyásolja a helyzetet és a választ.

2018. jún. 17. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!