Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Érdemes lenne pszichológushoz...

Érdemes lenne pszichológushoz vinni a kamaszlányomat?

Figyelt kérdés
A lányom 15 éves és nagyon sokat sír.Jó tanuló, és furcsa de nem lázad,de az eddigi legnagyobb lázadása az hogy éjjel a takaró alatt zseblámpával olvas, azt hittem hogy a kamaszkorra "kifordul" magából.Egyébként kevés barátja van csupán a két legjobb barátjával tartja szorosan a kapcsolatot. Azt észrevettem hogy önbizalom hiányos,amikor mondta hogy nem megy neki a tesi, felajánlottam hogy menjünk futni vagy valami az mondta hogy tök fölösleges úgyis béna lenne benne.Egyszer vette fel sportolásként a lovaglást de sajnos nincs a közelünkben lehetőség rá.Ami még zavar az az, hogy amikor zenét hallgat akkor beleképzeli magát szerepekbe ezt onnan tudom hogy mikor bemegyek a szobájába járkál,és nem veszi észre de beszél, halkan de hallhatóan beszél, nem énekel, hanem mintha egy regényt dolgozna át fejben, és beleírja magát.Alig eszik.. érdemes lenne szakemberhez fordulnunk?

2018. jún. 18. 10:33
 1/10 anonim ***** válasza:
54%
Te vagy a kamaszlány, felismerni a tinis fogalmazást és szókincset, nem kell anyukád nevéven kiírni. Nyugi, normális vagy, az önbizalomhiányod is, a kevés barátod is, az álmodozásod is.
2018. jún. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%

Egy normális tini aki nem 20 évest játszik meg ennyi idősen.

Hagyd őt békén, ha szeretne vegyél neki könyvet, engedd kinyílni a személyiségét. Örülj hogy ilyen!

2018. jún. 18. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
16%
Vidd el! Komolyan. Ne hallgass azokra, akik mást mondanak, ha valami lesz vele, hatalmas bűntudatod lesz.
2018. jún. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
52%

Bírom ezt a mai társadalmat! Amerikából beszivárgott szokás ez is, hogy amint baj van, akkor álljunk neki és keresünk egy pszichológust vagy pszichiátert. Ez körülbelül annak tudható be, hogy az embernek nincsenek barátai, rokonai, akikben megbízik, akik foglalkoznak vele. Mert manapság mindenhol a felszínesség a jellemző. Itthon szerencsére még nem szabadult el teljesen a kór, még általában foglalkoznak a szülők a gyerekkel, de nem minden esetben találják meg a hangot vele. Esetleg valami miatt kicsit csorbult a bizalom. Nekem is van pár dolgom, amit nem osztok meg a szülőkkel, de az ilyeneket igyekszem a barátokkal megbeszélni.


Szóval először bizalomépítést, beszélgetéseket kezdenék a gyerekkel, mesélnék én is olyan dolgokat, amikről nem tud de meg lehet osztani vele, hogy épüljön a bizalom. Illetve a barátaival kellene beszélnie az őket foglalkoztató dologról. Felkereshetsz egy pszichológust, hogy hogyan közelíts hozzá. Majd ad néhány tippet, vagy ha úgy látja, hogy tényleg érdemes szakember, akkor elmondja, hogy vidd hozzá, vagy egy pszichiáterhez.

2018. jún. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
76%

29 vagyok, írok, olvsok, táncolok, 2 barátnőm van összvissz, mert nem igénylem sok idióta társaságát.


Ha írok, akkor gyakorlatilag mintha nem is lennék itt, néha kipróbálok egy-egy "mozzanatot", eljátszom, vagy a páromat kérem meg, erre-arra, hogy kivitelezhető-e a dolog.


NEM vagyok bolond, csak nagy a képzelőerőm és elvont vagyok, ennyi.


A lányod is ilyen, nincs ezzel semmi baj, nem kell ehhez pszichológus.

2018. jún. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
97%

Ugyan már 15 évesen ez tök átlagos. Én is mindig beleképzeltem magam szitukba. Hol abba, hogy kiosztom a lányt, aki félelmben tartotta az osztályt, hol pedig azt képzeltem el, hogy azzal a sráccal beszélgetünk, aki akkoriban tetszett.


És 30 éves fejjel nekem hiányzik is az a 15 éves álmodozós énem, aki még olyan egyszerűnek, néha meg fájdalmasnak látta a világot.


Szépen gondolj csak vissza a saját kamaszkorodra.

2018. jún. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
67%

5-ös milyen jó, hogy 52%-ra le lett pontozva, a hatos meg 100% :D


Vicces oldal.


A lányodnak nincs baja, ne félj.

2018. jún. 19. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

15 évesen elég idős ahhoz, hogy ilyen típusú kérdésekben kikérd a véleményét. Kérdezd meg, hogy ő mit gondol, szeretne-e vagy igényel-e bármiben külső segítséget.

Vagy te s elmehetsz nevelési tanácsadásra, útmutatásért egy pszichológushoz konzultálni.

2018. jún. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A zene és a beszélés nem baj! Ez tehetség jele is lehet. Amúgy meg szerintem beszélgess vele, de a pszihológus is jól jöhet. Csak beszélgetés szintjén.
2018. júl. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
De csak ha ő akarja!!!
2018. júl. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!