Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ti hogyan reagalnatok erre?...

Ti hogyan reagalnatok erre? Szoljak az apjanak?

Figyelt kérdés

A 13(!!!!) eves lányom tegnap bejelentette,hogy osszejott egy osztalytarsaval. A fiut egyebkent nagyjabol ismerjuk mar, ugyanis 1 eve legjobb baratok. (Es szerencsere tenyleg csak azok voltak eddig, hisz neha szuroproba szeruen beleneztem a lanyom telefonjaba, ahol semmi ilyenre utalo jelet nem talaltam). Az elso kerdes,hogy szerintetek tiltsam e ezt a "kapcsolatot,,? Ugyan a lanyom eleg erett es szerintem nincs az az erzelmi zsarolas, amivel ra lehetne venni hogy esetleg lefekudjon a fiuval, akkor is korainak talalom meg a csokolozast is.. A masik, hogy a lanyom megkert, hogy az apjanak ne mondjam el. Ezt vegkepp nem ertem, de sajnos gyakran elofordul,hogy szinte mintha felne az apjatol, pedig az soha nem bantja meg 1 pofon szintjen se.. Szerintetek elmondjan az apjanak? Elvegre o a parom, akivel kozosen kellene nevelnunk a lanyunkat, es kozos donteseket hozni felole..

43/N


2018. jún. 24. 17:28
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
74%

Már pedis simán lehet hogy bántja az apja.

Amugy meg ne néz bele a telefonjába!!! UNDORÍTÓ!!

2018. jún. 24. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
86%

13 évesen egyáltalán nem korai az első kis barátja. Ahelyett hogy azon gondolkozol beköpd-e apucinak inkább beszélgess vele a kapcsolatokról és a biztonság kedvéért ejtsd meg újra (remélhetőleg újra és nem most először) a felvilágosítást.


Amúgy te ismered a párod reakcióját, lehet a lányod csak szemérmes és úgy érzi nem tartozik ez egy férfira. De az is lehet, hogy a párod reakciójától fél. Nem csak ütéssel lehet bántani valakit.

2018. jún. 24. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
92%

Ne szólj az apjának. Főleg azért se, mert megkért rá.

Elveszted a bizalmát, ha elmondod, és eléred vele, hogy legközelebb veled sem lesz közlékeny.

Nem kell tiltani, mert úgysem tudod, legfeljebb titkolóznak előtted. Az meg nem jó senkinek.

Diákszerelem....hmm. azért tényleg korai egy kicsit, de tiltással nem érsz el semmit.

2018. jún. 24. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
69%
Én is korainak tartom ezt a kapcsolatosdit, de ha megkért hogy ne áruld el az apjának, én nem tenném. Gondolj bele, megbízik benned, elmondta. H visszaélnél a bizalmával, többé semmit se mondana el, azt se, ha esetleg bajba kerülne. Inkább egy nyugodt délután menjetek el sütizni vagy fagyizni egyet, és beszélgess el vele komolyan, egyenlő félként kezelve.
2018. jún. 24. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
79%

A lányoddal törődj, ne a telefonjával!

Őt vedd komolyan!

Pofon nélkül is elég nagy bajban van;

olyan a családi helyzete, hogy csak rossz hangulatban tudja az anyjának elmondani, ami egy természetes dolog, hogy "összejött" valakivel.

Azért egy lány/nő nem érzelmi zsarolásban szeretné elkölteni az elő együttlétét!

Pláne, ha mint mondod érett!

Nem hinném, hogy így tenne!

Azt meg kiből kiindulva gondolod, hogy a fiú érzelmileg zsarolná?

Szerintem legyetek családi megbecsülésben mind, lehet, hogy ezek a gyerekek lesznek a támaszaitok!

2018. jún. 24. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
90%

Tiltani felesleges, mert úgyis találnak akkor más megoldást. Szerintem köszönd meg neki a bizalmat, de ne azzal, hogy elmondod az apjának.


Nekem nagyon jó a kapcsolatom apukámmal. És pont ezért, anno napokig vért izzadtam mire valahogy elmondtam neki, hogy randim lesz. De rá sem mertem nézni közben... :D

2018. jún. 24. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim válasza:
92%

Nekem 19 évesen volt az első kapcsolatom, ami ugyan azóta is tart, de borzasztó hátrányt jelentett, hogy nem fokozatosan tanultam ezeket a dolgokat. Ha 13 évesen van szájrapuszi, esetleg csók, azzal semmi gond. Beszélj vele, világosítsd fel, mondd el neki, hogy bármit elmondhat neked, kérdezhet, de még túl fiatal, hogy csókon túlmenjenek és ha együtt maradnak jobban megéri várni, mikor mindketten érettek lesznek 2-3 év múlva. Szerintem egy 13 éves már annyira nem gyerek, meg lehet vele beszélni. Az apjának nem kell elmondanod, az apák nagyon túl tudják reagálni ezt a témát ha lányuk van. Ezt is elmondhatod a lányodnak, hogy ez köztetek marad és 1-2 év múlva, apuka szigorától függően bemutathatja hivatalosan a fiút, vagy ha addigra más barátja lesz, azt.

A telefonjában pedig ne túrkálj. Tudom, hogy aggódsz érte, de ideje nagyobb szabadságot és személyes teret adnod neki. Így lesz belőle egészséges felnőtt, ako tudja kezelni a saját problémáit.

Ha nem bízol benne, saját magadban nem bízol, mert a te nevelésed. Bízz magadban és benne is, egészséges kapcsolatotok lesz így, meg fog bízni benned, hidd el, nagyon sokat fog számítani az elkövetkező években.

2018. jún. 24. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem ne mondd el az apjának, örülj hogy benned bízik és el merte mondani. Én a lánnyal megpróbálnék beszélni, hogy miért nem akarja elmondani az apjának, jobb lenne ha tőle tudná meg, mint hogy később lebukjon. A kapcsolat meg nem biztos hogy akár pusziig is eljut, az öcsém is ennyi idős és az osztályában van több "pár", akik csak kézfogás szinten vannak és eljárnak moziba vagy mekibe.
2018. jún. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
91%

Száz sebből vérzik a történet.


01. nem tiszteled a lányod privát szféráját. 13, de akkor is egy másik ember, aki megérdemli a minimum határtartást!


02. a férjed a társad, nem titkolózhatsz előtte, akkor sem, ha más erre kér. Soha nem lett ezt kimondva hangosan, gondolom.


03. A lányod magánélete a lányod magánélete. Ha nem osztja meg veled, akkor sajnálatos, de 13 évetek volt elérni, hogy ne féljen tőletek, hanem megbízzon bennetek. Komolyan félrementek a dolgok. Megtilthatod a kapcsolatot de csak eltávolodni fogtok (igen, még jobban, mint most).


04. Te korainak tartod a csókolózást, de ez nem a te döntésed. Nem a te életed, nem a te tested és nem a te kapcsolatod, hanem az övé. Minél előbb felismered, hogy attól, hogy fiatal, jogosan várja el a tiszteletet, annál több a remény, hogy nem veszíted el teljesen a következő évek során.



A családi kapcsolatok erősítéséhez és a szerepkörök tisztázásához, a kommunikáció javításához szerintem fontos lenne egy pszichológus felkeresése (családterápia), mert ahonnan most indultok neki a tinédzserkornak nem sok jót sejtet a jövőre nézve.


N34

2018. jún. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
13 évesen ez teljesen normális. Ne szólj az apjának, de derítsd ki miért fél tőle ennyire.
2018. jún. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!