Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ti hogy beszéltetek a gyerekei...

Ti hogy beszéltetek a gyerekeiteknek a sexről és mikor?

Figyelt kérdés

Nekem anyám soha nem beszélt sem a menstruációról, sem a sexről, semmi intim dologról, mintha tabu lett volna.

Így nincs előttem minta, és fogalmam sincs majd hogy hozzam fel ha lesz gyermekem.. Segítenétek?


2018. jún. 27. 08:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
64%
Első perctől. Mint biológia órán.
2018. jún. 27. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
99%

Nem volt leültetős felvilágosítás.

A gyerekek pici koruktól kérdezgettek és én mindig őszinte voltam.

Most a lány 12 éves.Pár hete kérdeztem beszélgessünk e a szexröl azt monta még ne.Mondjuk neki még a csók is fúúúj...

Sose tabu semmi, a fiam 17 évesen simán kért gumira pénzt.


Én azt tudom tanácsolni, hogy nem szabad mismásolni meg elütni azzal a kérdést, hogy maj ha nagyobb leszel.Mindig őszintén a gyerek szintjének megfelelően kell válaszolni.

2018. jún. 27. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Bár még csak 3 éves a lányom, de előkerülnek ilyen kérdések. Próbálom úgy elmondani neki, hogy ne ijedjen meg. Pl. meglátta a betétemet, kérdezte mi az. Mondtam, hogy ez arra való, hogy ne legyen koszos a bugyim. Hogy került a kistesója a hasamba? - Apa beletette.

Szerintem sem egy db leültetős beszélgetés kell, hanem mindig válaszolni. Mert mondjuk a menstruációról jó ha tud már 8 évesen, de akkor még a szex részleteibe nem kell bevezetni (csak úgy neki valós szinten, ha érdekli).

2018. jún. 27. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
99%

Ha nincs még gyereked, nagyon ráérsz.

Neked nem kell felhozni, mert a gyerek kérdezni fog. Csak válaszolni kell.

Fiam 5 éves, még a szexről nem kérdezett. Az emberi testről igen, meg hogy más a női és férfi test, ezt már megbeszéltük. Meg hogy a hasamban volt. De a születésről még nem kérdezett.

Szóval egyszerűen csak válaszolni kell mindig, és SOHA nem szabad lerázni. Mert ha kiskorában lerázod, akkor kamaszként már nem kérdez. ÉS ha te kezdesz "prédikálni", azt meg nem hallja meg.

2018. jún. 27. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem elég korán a saját szintemen elmondták, hogy pl. a gyerekhez kell egy férfi és nő, ha szeretik egymást, akkor lesz baba, meg hogy a nőnek havonta van mensije (Ezt ugye már elég kicsin tudtam róla, mert láttam anyámtól.) Aztán ahogy idősödtem, mélyült a téma.


Viszont volt egy könyv, ami biológiailag mesélte el a gyereknemzést, és a férfi, nő működését. Egy családról szólt. A címe: Peti, Ida és Picuri


Ezt a könyvet nagyon ajánlom, nem tudom, hogy lehet-e még kapni.

2018. jún. 27. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
91%

Először: nem sex, hanem szex. Magyarul is írhatod, felesleges english-ül :)

Ha még gyereked sincs, ráérsz kb. 6-7 évig ezzel foglalkozni. Hova agyalsz ennyire előre?!

Hidd el majd adja magát a téma, a gyerék úgyis fog kérdezni. De még baromira távol van.

2018. jún. 27. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, ugyan legyen mar neked mindegy hogy kerdezem :-)

De igen agyalok ezen mert teljesen be vagyok sokkolva hogy mivel nincs elottem normalis minta, felek a gyerekvallalastol... felek hogy olyan lesz neki mint nekem es azt nem akarom... Inkabb kerdezek mint esz nelkul szuljek egzisztencia nelkul....De egyre tobbet agyalok hogy biztos rossz anya lennek...


Koszonom a valaszaitokat!

2018. jún. 27. 11:38
 8/13 anonim ***** válasza:
Ahogy a legtöbben írták, akkor érdemes beszélni a nemiségről, amikor a gyerek kérdez, illetve spontán felmerül. Ne parázz rá, nekem sem nagyon beszéltek erről a szüleim, anyukám nagyon szégyenlős volt, amikor 10-12 éves voltam, vett nekem egy könyvet (Gólya hozza?), hogy olvassam el inkább. A saját gyerekemmel viszont én nem így csináltam, a saját szintjén mindig válaszoltam a kérdéseire, teljesen nyíltan, igyekeztem, hogy ne legyen ez valamilyen tabu vagy rejtélyes dolog, és merjen kérdezni. Kb. 6 éves volt, mikor megvettem neki Az első könyvem a nemiségről című könyvet (6-10 éves korosztálynak van), és együtt nézegettük, mindig az aktuális kérdéseinek megfelelően. Azért ne parázz rá, mert neked lehetőséged lesz egy csomó mindent tudatosan másként csinálni a nevelés minden terén.
2018. jún. 27. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Ha elfogadsz egy hasznos tanácsot, ne légy besokkolva! Nyugodj meg! :-)

Elhiszem, hogy aggódsz, de ezzel vajon jobb lesz a helyzet? Ugye nem? :-)


Engem évekkel ezelőtt egy fiatal egészségügyes csávó világosított fel mindenről, akivel elég ciki okokból kerültem kapcsolatba. A szüleim nem tudtak a problémámról, ha tudtak volna, elsüllyedek szégyenemben, vagy félek hogy mit tettek volna. Így hogy most már megoldottam, és ebben a kérdésben megtaláltam, aki kompetens, sokkal könnyebb beszélnem is róla bárkivel! :-)

Belegondolok, hogyha a szüleimnek elmondtam volna, hogy felkeresek egy idegent, hogy segítsen. Egyikőjük előtt se volt normális minta, mégis felneveltek! :-D És nem tudtak volna segíteni nekem! Viszont hiúsági kérdést csináltak volna belőle, miközben ők hozzá se tudtak volna a szexuális témához szólni semmit se! Ciki volt nekik szerintük, az meg nem bűn. Csak lebeszéltek volna az idegen csávóról, aki mostanra már az egyik barátommá vált, akire számíthatok minden ilyen dologban. Más fiatalokat is felvilágosít, így nem a nethez fordulnak valami félremagyarázott részigazságért, hanem ott és akkor átbeszélnek mindent az ember nyelvén, figyelembe véve, hogy zavarban van, mint eleinte én is.


Szóval csak azt akarom mondani, hogy akkor ráérsz ilyeneken agyalni, amikor majd odakerülsz és eljön ennek is az ideje, addig meg kezeld nyíltan a dolgot, és a gyerek nyelvén csak annyit mondj el, amennyit tudsz az adott dologról, és amennyit ő fel tud fogni a saját kis eszecskéjével! Ha meg valamit nem tudsz, olvass utána, vagy kérdezz védőnőt pl.! Ha továbbra sem fogsz tudni erről a gyerekecskéddel beszélni, akkor se ess össze, kérj segítséget! Lehet hogy a kozmopolita magazin, valamint a qrváknak öltözött rózsaszín plázacicák szerint ciki, én azt tudom, hogy "nem felszínes ember" "nem felszínes elvek" szerint él, és ha valahol valamiben megakad, akkor megtartja a lélekjelenlétét és mer kérdezni, vagy segítséget kérni magától! És szerintem te is ilyen lehetsz, mint amit utóbb említettem, úgyhogy hajrá! :-)

2018. jún. 28. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ne legyen soha tabu, ez fontos.
2018. júl. 3. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!