Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 11 éves gyereket otthon...

11 éves gyereket otthon hagytok már egyedül a nyári szünetben?

Figyelt kérdés
2018. júl. 4. 13:58
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Persze nem egész napról van szó, hanem mondjuk 3-4 órát...
2018. júl. 4. 13:59
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

11 évest, ha megbízható, simán otthonhagynék amíg dolgozom. Felkel, reggelizik, ha úgy gondolja, átsétál a mamához, vagy tévézget, számítógépezik...

de ezt csak akkor, ha nem szétszórt, szórakozott... tehát pl biztosan tudom, hogy nem csak a jégkrémet találja meg a frigóban, hogy nem bandázik a lakásban haverokkal, ha a mamához megy, bezárja az ajtót, stb.

2018. júl. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
75%
Nekem még nincs ekkora korú gyermekem, magamról tudok csak beszélni.Engem 10 éves koromtól hagytak otthon egyedül a nyári szünetre. Természetesen lefektetett szabályok voltak, anyukám jött délben haza ebédelni, addigra a közeli menüztetöböl haza kellett hoznom az ebédet, ebéd után mosogatás, aztán délután tv-zhettem kicsit.
2018. júl. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
72%
Én már 7 évesen (iskola előtti nyáron) is egyedül voltam otthon, elfoglaltam magam. Nem volt baj, kaptam egy kis gombos telefont, amivel hívhattam a szülőket, ha valami volt. Nyilvám gyerekfüggő, hogy kit mennyi ideig lehet magára hagyni.
2018. júl. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Az attól függ hol éltek (pl.forgalmas út), mennyire megbízható és önálló a gyerek. 25 vagyok, 7 évesen egyedül jártam iskolába és otthon is szintén egyedül. A szüleim 12 óráztak. Az utcában lakó rokonok rám néztek meg a szomszéd. Ez egy kis falu volt. Ismerősök a 14 évest sem hagyták tavaly egyedül, nagyon önállótlan és megbízhatatlan.
2018. júl. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
84%

Fiam 10 éves kora óta van egyedül.

Reggel a hűtőben a reggelije vagy a pulton.

Ebédet a futár hozza, annyi a dolga hogy átvegye. Hívom rendszeresen munkahelyről.

Szerencsére lefoglalja magát.

2018. júl. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
32%
Egesz napra, hetekig? Nem.
2018. júl. 4. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim válasza:
86%
Engem simán otthonhagytak 11 évesen, akár egész napra is. :)
2018. júl. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
97%
11 evesen egesz nap bandaztam az osztalytarsaimmal. Mindenki egyedul volt.
2018. júl. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
87%
Igen, de kis faluban élek, mindkét mama 200m-en belül lakott és a munkám olyan volt, hogy haza tudtam szaladni ha kellett.
2018. júl. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!