Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan vegyem rá az izzadásgát...

Hogyan vegyem rá az izzadásgátló használatára?

Figyelt kérdés

10 éves a lányom. Iskola végére izzadsásszaga van. Ebben nyilván közrejátszik a mindennapos tesi is.


A baj az, hogy nem hajlandó semmit elfogadni, ami a nagylánnyá váláshoz kapcsolódik. Hallani sem akar róla.


A büdiséget is tagadja, azt mondja, nincs izzadságszaga.


Próbáltam szépen, próbáltam csúnyán mondani. Már azt is mondtam, az osztálytársai cikizni fogják.


Többször próbáltam vele izzadásgátlót venni, de nem hajlandó rá.


Val{di tanácsra van szükségem, az ilyenekkel hagyjatok, hogy fürödjön... Természetesen fürdik. De én is büdös leszek 1 órán brlül zuhanyzás után, ha nem kenném be magam.


2018. júl. 19. 09:17
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
16%
Miért kell erőltetni? Szépen meg csúnyán??? Hagyd békén! Ha igénye lesz rá, kèrni fogja. N34
2018. júl. 19. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
93%

Az én lányom is 10 éves és szintén izzadságszaga lesz elég hamar. Ugye kamaszodik, főképp a hormonok miatt van ez.

Én is vettem golyósdeot, van parfümje, de nem igazán használja. Nem erőltetem neki, ha frissen mosott a haja, akkor mindig megdícsérem, hogy milyen puha, illatos, ha reggel felöltözik, megölelem, és akkor mondom neki, hogy milyen jó illata van.

Majd szépen lassan igényes lesz, most még túl gyerek ahhoz, hogy felfogja a dolgokat. Szerintem annyit tehetsz, hogy nem mondogatod neki, hogy büdi, még ha az is, mert elszégyelheti magát.

2018. júl. 19. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Nálam ez olyan 5. vagy 6. osztály körül kezdődött.

Emlékszem, a barátnőm (osztálytársam) nálam aludt, akkor még nagy divat volt a pizsiparti, főleg nyáron.

Láttam, hogy ő használt Rexonát. Akkoriban az volt a menő. Neki az idősebb nővérei vették.

Onnantól kezdtem én is használni, mert láttam, hogy ő is ezt teszi. A fiatal lányoknál nagy ereje van a ,,másiknak is van" témának. ;-)

2018. júl. 19. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Nem eröltetem, csak meg szeretném győzni. Vagyis inkább rávezetni. Biztos az osztálytársai is érzik. A tízévesek meg nagyon gonoszak tudnak lenni.
2018. júl. 19. 09:41
 5/17 anonim ***** válasza:
18%

Rajtad kívül ezért nem bántotta még senki.


Ha fontos lesz majd használja.

2018. júl. 19. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
58%
Kiskoromban mindig azzal szekáltak,hogy nem fürdök rendesen,mert gyorsan végeztem :) Én is mások hatására kezdtem el használni 1-2 dolgot,feleslegesen mondod neki sokszor,még nem fogja fel.
2018. júl. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
92%

Engem ez a része jobban aggasztana:


"A baj az, hogy nem hajlandó semmit elfogadni, ami a nagylánnyá váláshoz kapcsolódik. Hallani sem akar róla."


A legtöbb tízéves pont hogy odavan mindenért, ami nagylányos: körömlakk, smink, csillivilli, bizsuk...


Lehet kapni kislányos dezodort.

[link]


Ez nem is drága, a müllerben kapható. Cukor illatú. A csomagolása is kislányos. Lehet, hogy ezt szívesen használná.


Viszont beszélgess vele kicsit, mi az oka, hogy rossz dolognak tartja a nagylànnyá válást. Elkerülni nem tudjátok, komoly baj is lehet, ha nem tudja elfogadni.

2018. júl. 19. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
0%
Próbálj neki parfümöt venni, az izzadásgátlók amúgy is egészségtelenek, tele vannak alumíniummal.
2018. júl. 19. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
86%
Lehet kapni patikában, ott kikevert készítményt, amit reggelente vattával lehet felvinni, az nem "felnőttes", inkább kicsit orvosi jellegűnek tűnik, hátha abba belemegy. Létezik érzékeny bőrre, gyerekeknél is használható változat, ami kíméletes és semmi olyat nem tartalmaz, ami ártalmas lenne a bőrüknek. Nekem fiaim vannak, de a nagyobb sokáig csak ezt volt hajlandó használni, aztán idővel persze már a stifteket is. Egy próbát megér. A mi patikánkban van olyan, amibe egy is levendulakivonatot is kevernek.
2018. júl. 19. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
71%

"A legtöbb tízéves pont hogy odavan mindenért, ami nagylányos: körömlakk, smink, csillivilli, bizsuk..."

messze nem ez jelenti a nygalánnyá válászt, hanem az izzadás, a pattanások, a szeméremszőrzet megjelenése, a cicik növekedése és végül a menstruáció.

Smink, körömlakk? ugyan! a 4-5 évesek is kenik magukra otthon, játékból.


Kérdező! Nekem ugyan fiam van, de egy barátnőm a saját 10 (már 12) évesével végigcsinálta ezt, ugyanígy. nem volt egyszerű. Amit tehetsz, hogy minden szükséges dolgot megveszel neki és egy kis nesszeszerbe összekészíted, lehet belőle a fürdőben, a saját fehérneműs fiókjában és a táskájában is. Legyen szem előtt és kéznél, hogy ha úgy gondolja, tudja használna anélkül, hogy neked szólia kellene, kérnie kellene -talán az utóbbi a fontos. Nem biztos, hogy szeretné, hogy te is tudj róla.

2018. júl. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!