Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Tényleg van vele valami baj?

Tényleg van vele valami baj?

Figyelt kérdés
Egy 15-nemsoká 16 éves lányról van szó.Szülei egyetlen gyermeke,nagyon jó szülő-gyermek kapcsolat van köztük.Sosem felesel nekik,veszekedni sem szoktak.Édesanyjával mintha legjobb barátnők lennének,sosem szab a lánynak határokat,nem tiltja semmitől.Édesapja szigorúbb,de vele is ugyanolyan jó a kapcsolatuk.Állattartással foglalkoznak,szarvasmarhák,sertések és birkák vannak a tulajdonukban.A lány gondozza őket,etetés,trágyázás,marhák itatása.Ő szerette volna csinálni,nem a szülei parancsára csinálja.Mellette szezonban széna és szalmahordás.És még a tanya rendben tartása,ez alatt a fűnyírást,veteményes gondozását,fák gondozását értem.Ezeket is magától csinálja,más nem érdekli.A mezőgazdaság őrült szerelmese.Mellette a lány egy erős iskolában tanul,a 8. osztályt 4,4-es átlaggal zárta,két tantárgyból különórákra is jár.Neki nem igazán felelt meg ez az átlag,jobbat szeretne a továbbiakban.Komoly céljai vannak.Nincsenek barátnői,a környékben élőkön kívül nem barátkozik senkivel.Mindig a felnőttek között érezte jól magát,a közvetlen szomszédaival rendszeresen összejár,igaz ők felnőttek.Velük van közös témája,viszont a vele egykorúakkal nincs.Sosem volt még rajta smink,nem volt műkörme és hasonlók.Bulizni sosem volt még,elmondása szerint nem is szeretne.Ha nem éppen otthon van,akkor valamelyik szomszédjánál.Nem érdekli az öltözködés,szerelme se volt még soha és nem is érdeklődik a fiúk iránt.Szerintetek probléma hogy ő ilyen,és változtatnia kellene,vagy pedig jó így ahogy van?
2018. aug. 6. 14:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
27%

"Komoly céljai vannak."

Úgymint?


"és nem is érdeklődik a fiúk iránt"

Ez probléma. A többi nem.

2018. aug. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
63%
Hát elsőre ami eszembe jutott, hogy nem hiszem el hogy létezik ilyen 16 éves.:)
2018. aug. 6. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Én vagyok a lány akiről szó van...


1-es válaszoló: A "komoly célok" alatt azt értem,hogy jogosítvány megszerzése,középiskola majd egyetem elvégzése,munkaszerzés,majd ha összeszedem magam anyagilag akkor építkezés,saját gazdaság létrehozása sok állattal. Nem érdekelnek a fiúk: Közel 16 évesen még fiatalnak érzem magam egy kapcsolathoz,úgy gondolom hogy még ráér 1-2 évet.


2. válaszoló: Pedig létezik :)

2018. aug. 6. 16:12
 4/11 anonim ***** válasza:
98%

Nem ezektől lesz valaki jó vagy rossz tini. Az fontos, mennyire vagy kedves, jó társaság, értelmes és barátságos. Nagyon sok tininek vannak jogsi meg fősuli céljai, ez nem egyedi. A pasikkal sem mindegyik tud kezdeni valamit, sok későn érő gátlásos lány van.

Barátkozni attól viszont nem árt, szocializálódj és szerezz élményeket. Nem a részegen buliban fetrengésre gondolok hanem strandolás, koncert, csajos mozi a barátnőkkel. Ezek fontosak.

2018. aug. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
3. válaszoló: Köszönöm a választ! Igyekszem kedves lenni,senkihez egy rossz szavam sincs,szívesen barátkoznék csak sajnos a környezetemben nincs olyan akinek hasonló az érdeklődési köre.
2018. aug. 6. 17:19
 6/11 anonim ***** válasza:
92%
Nem baj.
2018. aug. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
33%

Neki ez az élete. Simán csak amis, én is ismertem ilyen embert csak csávóban. Annyi volt mindössze a különbség, hogy neki megvolt azért a maga szexuális élete, csak éppen Fleshlight-tal, és a szüzességét is örömlánnyal vesztette el. Az egész családjában jelen van ez a különcség, szeretetet nem úgy kapott, ahogyan szüksége lett volna rá, nem tudta, milyen érzés megölelni, megpuszilni valakit, szeretni, élvezni a társaságot.

Ő is mezőgazdasággal foglalkozik, a szülei elvették a gyerekkorát azzal, hogy iskola után állandóan azonnal hazarendelték, hogy segítsen a háztartásban, ebben merült ki azelőtt az élete.


Felnőttként ennek a lánynak is fog majd változni a világ, idővel a szükségletei neki is elő fognak jönni majd, csak akkor már majd elég késő lesz elkezdeni szocializálódnia az ismerősein kívül is. Nem lennék ilyen gyerek!

2018. aug. 6. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
47%

Nincs veled baj, ha számodra ez a jó, és aki azt állíítja, csak egyféle módon lehet élni, az hazudik (vagy ostoba).

Ráadásul egy zombiapokalipszis során neked sokkal jobbak lennének a túlélési esélyeid, mint a tűsarkúban botladozó kortársaidnak. :)


Komolyra fordítva a szót: ahogy a 4. válaszoló írta, a kortárs kapcsolatok azért talán nem ártanának, mert az tény, hogy az ember társas „állatfaj”, előbb-utóbb neked is igényed lesz szerintem társaságra, barátokra, drukkolok, hogy találj hasonló érdeklődésűeket. Többek közt azért is, mert vélhetően később te is vágyni fogsz családra, és ha nem vagy „jártas” az emberi kapcsolatokban, akkor nagyobb eséllyel érnek majd később nagy csalódások.


Mondanám, hogy szülői szemmel „álomkamasz” vagy, bár úgy tűnik, nincs is ütközési pont a szüleiddel, pl. nem csoda, ha anyukád nem tilt semmitől, hiszen nem is akarsz semmi olyat csinálni, amit tilthatna.


Mindemellett én nem ismerek olyan embert (persze ettől még létezhet), akinek teljesen kimaradt a kamaszkorra jellemző lázadás az életéből, csak van, akinél évtizedekkel később jön el. Ez sem baj, a lényeg szerintem, hogy átessen az ember egy amolyan „mindent megkérdőjelező”, önfelfelfedező korszakon, hogy ezáltal megismerje magát, a valós igényeit, és ezeknek megfelelően élhessen.

2018. aug. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
70%
Annyira tudtam,h vagy valamelyik szülő vagy a gyerek írja:DDDDDDD
2018. aug. 7. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Te egy rendes lány vagy,így kéne viselkedni,gondolkodni minden korodbeli fiatalnak!
2018. aug. 10. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!