Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Más is érzett már ilyet?...

Más is érzett már ilyet? Normálisak az érzéseim, vagy valamiféle személyiségzavarra utalhat?

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok, mivel ötéves képzésű tagozaton vagyok, most leszek 11.-es. Az osztálytársaim nagyrészét mocskosul utálom. Irdatlanul rühellem, hogy nem tudnak kerek egész mondatokban beszélni, hogy semmi mást nem csinálnak, csak telefonoznak, mindig hisztiznek a tanároknak, hogy ezredjére írjunk újra egy dogát, és bármikor próbálok bármilyen cseverészésbe bekapcsolódni, levegőnek néznek.


Elsősavatóra is vmi táncot kitaláltunk, hát életem egyik legtraumatikusabb napja volt, akárhányszor eszembe jut, sírhatnékom van. Egyszerűen undorodom attól, hogy ilyen hatalmas közösségi parádékat csapjunk. Egyébként a suliban is, meg az osztályban is vannak barátaim, de a zömétől attól még viszolygok.


Na és feljött a szalagavató kérdése, és mondtam anyáméknak, hogy én nem akarok táncolni, mert hatalmas drámakirálynő módjára fognak viselkedni az osztálytársaim, mindenből hatalmas ügyet fognak csinálni, és hetekig szenvedni fogok, és nekem biztos hogy nem lesz élmény, csak a mentálhigiéniémet cseszem vele tönkre. De hát ők elmondták nekem ,hogy muszáj táncolnom, mert az társadalmi norma, és én így teszem őket boldoggá...


Volt köztetek olyan, aki hasonlóan járt?



2018. aug. 14. 21:26
 1/6 anonim ***** válasza:
80%

Hasonló.

Sajnos mint utóbb kiderült, annyira nem "nem átlagos" a viselkedésem, csak kicsit lázadoztam akkor. Bár a legtöbb ottani embertől máig viszolygok, ha csak rájuk kell gondolnom.

Én megmondtam, hogy nem fogok táncolni. Kicsit ment a durca, de utána nem lett belőle különösebb probléma.

2018. aug. 14. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
95%
Persze, hogy normális, ne aggódj! Szinte ugyanazt éreztem a gimiben végig, amit itt leírtál. Ennek ellenére felnőttem, lediplomáztam, vannak barátaim és komoly kapcsolatom. Visszahúzódóbb vagy, és más az értékrended mint az átlagos korodbelieknek, de ez egyáltalán nem probléma. Ha továbbtanulsz, és jó szakmát választasz könnyebb lesz, mert összeköt a közös érdeklődés.
2018. aug. 14. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
94%
Hasonló vagyok. Ez introvertált személyiségre utal, semmi dráma. Én sem táncoltam a szalagavatómon. Hál istennek, a szüleimet nem érdekelte, az ofő meg kifejezetten örült, mert nálunk sokkal több lány volt, mint fiú. Én egyébként azért nem táncoltam, mert elég rossz a ritmusérzékem, nem akartam bénázni, meg mindenki előtt leégni. Azért is jól jött ki, mert amíg a többiek 0. órában meg délután táncot tanultak egy fél éven keresztül minden héten, addig én szépen hazamentem és jól elvoltam. És ugye pénzbe sem került a ruha kölcsönzés, tánctanár, egyebek. Egyébként vannak barátaim, de részben az általánosból, részben az egyetemről, a gimis osztályom nekem sem jött be.
2018. aug. 15. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
92%
Nem kotelezhetnak arra, hogy tancolj... En sem tancoltam. A szuleim normalisan fogadtak, szerintem meg orultek is neki, hogy nem kell feleslegesen tobb tiz ezret kidobni az ablakon egy undorito habcsok ruhara :D De az osztalytarsaim.. Pff sok ostobenko k**rva teljesen kiakadt mi az hogy en nem tancolok. En is ruhelltem oket es orultem hogy a kulon tancorakon nem kell veluk legyek. A szalagavatora vettem kb. 10-15 ezer ft-ert egy nagyon szep ruhat es tancoltam azutan mikor a tobbiek vegeztek a keringovel.. Erdekes modon igy is jo volt a szalagavato es letudtam erettsegizni...
2018. aug. 15. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
67%

Nem lógsz ki, nagyon sokan ilyenek, nem csak a lányok, hanem köztünk fiúk közül is nagyon sok ilyenek voltunk/vagyunk.

Nekem például egyedül az alsós osztályom és az OKJs osztályom volt, akit szerettem, a felsőst és a középiskolait rüheltem jóformán pár embertől eltekintve. Felsőst annyira nem bírtam már, hogy 7. osztályban direkt megakartam bukni, csak ne kelljen már elviselnem őket.

Középsuliban ennyire drasztikus azért nem voltam, de megmondtam nekik, hogy semmi közösségi életben nem akarok velük részt venni, 5 éves osztálytalálkonzókra el se mentem, csak kiröhögtem a szervező csajt.

2018. aug. 15. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
83%

Én még "csak" most megyek 10-be, de már 7-es korom óta gimnáziumba járok.

Nekem elég vegyes érzéseim vannak az iskolával kapcsolatosan, de nagyjából azt érzem, mint te, meg tudlak érteni. Magát az iskolát nem utálom, a tanárokat kifejezetten kedvelem, a kedvenc tanáromat főleg, van egy jó hangulata is az iskolának, jó, amikor sokat röhögünk és a nyelvi előkészítő is nagyon tetszett (én is ötévesre járok).

Az osztálytársaimat nem mondanám, hogy utálom, de nem is szeretem őket. Van egy lány, akivel jóban vagyok, akivel a suliban együtt lógunk, de ő nem a barátnőm és nincsenek is az osztályban/iskolában barátaim. Kicsit úgy érzem, kilógok közülük. Megy a jópofizás, a klikkesedés, senki nem akar másokkal szóba állni vagy együtt dolgozni, csak a barátaival. Van egy fiú, aki 8-ban utált, csak tudnám miért, mert semmit nem követtem el ellene. Van egy lány, akivel jóban voltam eleinte, beszélgettünk, vele beszéltem először a gólyatábor előtt, de aztán szép lassan furán kezdett el viselkedni velem, tök bunkó lett velem és én nem értettem miért, mert nem vesztünk össze meg semmi. Egyébként egy értelmes, okos lány, de olyan furcsa és bunkó tud lenni, hogy elkezdtem utálni.

Tanulás? Á, arról nem hallottak. Van 1-2 kitűnő tanuló, meg összesen 7 jó tanuló a 28 fős osztályban. Mondom, van egy pár szorgalmas, jó tanuló gyerek, de a többieknek csak a másoláson, a puskázáson, a csaláson jár az eszük. Nyelvi előkészítőn heti 13 angol óra mellett valaki majdnem megbukott angolból és semmit sem fejlődött. Meg is érdemelte volna.

Az órából legalább 5-10 perc fegyelmezéssel megy el.

Ahogy te is írtad, a beszéd, az írás, a fogalmazás az nem megy nekik, aztán nyávognak, hogy a nyelvtan óra az minek, úgyis tudnak magyarul. Hát, ebben kételkedem. 9. osztályban egy kis ideig olyan dolgokat vettünk nyelvtanból, amit 5-ben kellett volna tudni. És nem ment a többségnek, ezen ki is akadtam, mert annyira alap dolgok voltak. Írni sem tudnak normálisan, akármit írnak, tele van helyesírási hibákkal.

Szegény tanárokat én komolyan szoktam sajnálni. Van egy nagyon kedves angoltanárunk, akivel nem is írunk olyan gyakran dolgozatokat és minden dolgozat előtt hagy időt a felkészülésre, sokat gyakorlunk, de amikor bejelenti, hogy dolgozatot írunk, elszabadul a pokol és mindenki elkezd ellenkezni. Vagy amikor azt mondja, hogy házit ad, akkor is megy a rinyálás. Egyszer, amikor beteg voltam és nem voltam ott, állítólag nagyon fellázadtak egy dolgozat ellen. Én nem akartam elhinni, amikor visszamentem és hallottam. Joga van egy tanárnak dolgozatot íratni, hagyjuk már...

De van egy szintén nagyon kedves, rendes és becsületes, 50-es magyar-történelem szakos tanár, aki minket is tanít, de mindenki utálja, az egész osztály. Én nem értettem miért, de rájöttem, hogy talán azért, mert követel dolgokat és vannak elvárásai, nem enged meg mindent.

A pályakezdő, fiatal tanárokat meg kikészítik.

Nem mondom, hogy kiközösítenek, de sokszor engem is levegőnek néznek.

2018. aug. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!