Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Csak abból lesz sikeres ember...

Csak abból lesz sikeres ember aki visszafogott és szabálykövető?

Figyelt kérdés

16 éves fiú vagyok, néha járok a barátaimmal kocsmába inni, vagy házibuliba, rendszeresen, de keveset cigizek és a füves cigit is próbáltam már. Fesztiválozni is elmentem a nyáron, évközben pedig bulizni.


Emellett viszont év végén és a kisérettségin is csak 4esem és 5ösöm volt, amúgy is viszonylag jó tanuló vagyok, és már megvannak a továbbtanulási terveim is.


Nemrég egy ismerősöm (sportolok és ott egy csapattársam, velem egyidős fiú) azt mondta mikor beszélgettünk, hogy elege van, hogy az osztálytársai cigiznek, isznak, füveznek, és az ilyen emberekből nem lesz semmi, csak alkoholista munkanélküli.


Igaza van? Tényleg csak akkor lesz belőlem valaki (diploma, munka, karrier, stb.) ha az ilyen "tini hóbortokat" mellőzöm és csak a tanulásra koncentrálok?


Szerintetek?



2018. aug. 24. 12:39
 1/10 anonim ***** válasza:
98%
Ez hülyeség. Szerintem a tini lázadók fantáziadúsabb felnőttek lesznek és jó esetben ezt tudják kamatoztatni is. Abból nem lesz senki, aki igazi függő alkat, napi pia, drog, bár tinikorban ezt nem lehet megítélni, én ismerek olyat, aki 16 évesen is füvezett, szívott, ivott meg 40 évesen is, hát ő nem sikeres, de olyat is ismerek, aki még 20 éves kora előtt leállt ezzel a buli életmóddal és szép karriert csinált. Szóval az nem sokat számít, hogy valaki 16 évesen beleszív egy spangliba kéthavonta, a lényeg, hogy ne csusszál szét teljesen.
2018. aug. 24. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem ennyire fekete és fehér ez. Annak is meg van a hátránya ha vki karót nyelt és megrögzött szabálykoveto. Az élethez rugalmasság és alkalmazkodás kell. Párkapcsolatok is mennek emiatt tönkre.


A kipróbálás az élet része is lehet. Baj akkor van, ha valaki elindul a lejtőn és csak az alkohol és a drog okoz örömet.


Veled az ég egy adta világon semmi baj nincs. Még mindig jobb most ezen túlesni mint 40 éves korodban 1-2 gyerekkel heti szinten leinnád magad.

2018. aug. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előttem szólókkal. Az elég széles baráti és haveri körömből kiindulva, ha ez igaz volna, mi, akik késő huszonéves korunkig csináltunk ilyen „kilengéseket”, egytől egyig alkoholista munkanélküliek lennénk család és barátok nélkül. :) Elárulom: egy ilyen sincs köztünk, s ha ez számít, informatikustól pszichológuson át a bankigazgatókig mindenféle munkakörben dolgozunk, családunk lett – ja, és elég jó a szociális hálónk, ami nagyrészt annak köszönhető, hogy kamaszkorunktól társasági emberek voltunk.


Az ismerősöd csak azért mondta ezt, mert magát akarja igazolni (vagy a szülei ültették el benne ezt a gondolatot, vagy szorong attól, hogy nem bírja elengedni magát). Vannak szülők, akik ebben a tévhitben élnek, múltkor egy középiskolai felvételis fórumon olvastam, hogy egy anyuka azért vetett el egy (egyébként „elit”) gimit, hogy oda nem íratja a gyerekét, mert látott előtte cigizni diákokat. Ez egyszerű korlátoltság, vagy szimpla félelem az ismeretlentől (gondolom, ő sosem tett semmi ilyen „rosszat”).


Mondom mindezt úgy, hogy nemsokára kamasz a gyerekem, és biztos vagyok benne, hogy szét fogom magam parázni, nehogy baja essen, ha elkezd bulizni járni. :)

2018. aug. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

18 éves vagyok most megyek egyetemre. A gimnázium utolsó két évében elég sokat jártunk bulizni vagy kocsmázni (és nem, nem jelenti ez azt hogy mindig hullarészegek lettünk). rengeteg jó fej embert ismertem meg úgy hogy egy kulturált kocsmában összeverődtünk, új társaságokba kerültem. Nem dohányzom, de kipróbáltam. Füvet, drogot azonban soha. Ilyennek neveltek illetve nálam ez elvi dolog is.

Sokszor egész hétvégéket töltöttem így.

Ennek ellenére mindig is jó tanuló voltam, két előrehozott érettségit csináltam (angol, majd angol szintemelő), felsőfokú nyelvvizsgát, jogsit plusz ugye az egyetemre is készültem. És felvettek. És nem lettem se alkoholista se drogos se semmi. És nem hiszem hogy az leszek.


Van amivel kapcsolatban érthető az ismerősöd véleménye mert elég szomorú hogy az ember el megy egy tök szimpla buliba ahol nagyjából 16-25 évesek vannak és sajnos már mindenhol jelen van a drog. Normális helyeken is. És hogy enélkül (vagy matt részegség nélkül) nem tudják jól érezni magukat az emberek.

Ugyanakkor az is normális hogy az ember kíváncsi és ki akar próbálni dolgokat. A dohányzás is pl ilyen szerintem. Az hogy rászoksz-e az meg már csak rajtad múlik és fejben dől el. És aki egy minimálisan is erős jellem és nem akar rászokni az nem is fog.

2018. aug. 24. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Sokszor inkabb forditva. Nem akarlak elkeseriteni, de a keserettsegidnek sincs kvazi semmi koze hozza, hogy sikeres leszel-e. Egyebkent meg nezz meg egy-egy egyetemi bulit... Sokszor vannak par ev mulva meglepetest okozo arcok. Sokszor meg a szabalykoveto, merev, karotnyelt streberekbol nem lesz semmi. Egyik sem garancia.
2018. aug. 24. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
87%
Az lesz a sikeres aki kegyetlenül átgázol mindenkin
2018. aug. 24. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
34%
melyik országban? itthon csalni, lopni kell meg nyalni, taposni
2018. aug. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

a kérdésedre egy szó a válaszom: nem!

ám ha lehetőséged van rá ne itthon járj egyetemre

2018. aug. 26. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

„Az lesz a sikeres aki kegyetlenül átgázol mindenkin”

„melyik országban? itthon csalni, lopni kell meg nyalni, taposni”


Akik ezt írtátok, fogalmazzátok meg, légyszi, mit jelent számotokra a siker!

2018. aug. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az ismerősöd nem jár messze az igazságtól, csak túlságosan általánosít, és néhány dolgot kifelejtett a mondanivalójából. Kigészíteném azzal, hogy azokból nem lesz valamirevaló ember, akik megrekednek ebbe a füvezős, iszákos világba, ahonnan se motivációjuk se erejük nincs kiszakadni. Azt gondolom, soha sem késő változtatni, de az idő előrehaladtával egyre nehezebb, és egyre kisebb az esély, hogy valaki kijöjjön a gödörből, és ezek után még fel is emelkedjen.
2018. szept. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!