Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ha a kamasz számára a tiltott...

Ha a kamasz számára a tiltott dolgok a vonzóak, akkor sok szülő miért tiltja a kamasz gyerekét pl. a szextől, cigitől, stb-től?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre, hogy manapság a szülők azt csinálják, hogy amint belép a gyerekük a kamasz/serdülőkorba, tiltják mindentől.


Nem szabad szexelni, mert az a felnőttek dolga, nem cigizhetsz, mert káros, nem ihatsz, mert az is a felnőttek dolga, stbstb... De persze a kamasz csak azért is csinálni fogja, mert a tiltás kíváncsibbá teszi őket.


Engem a szüleim nem tiltottak semmitől és pont ezért nem is csinálom, mert nem érdekelnek. Vagyis de, a szex az igen, de nem úgy, hogy akarjam is csinálni.


Inkább kicsikorban kéne egy kicsit szigorúbbnak lenni a gyerekkel, mert akkor sokkal okosabb a gyerek és akkor kamaszkorban nem kéne mindent tiltani. De ehelyett mi van? Kicsikorban mindent megengednek nekik, mindent megkapnak, csak mert hát gyerek, meg cuki, stb, kamaszkorban meg semmit nem szabad, az túl drága, ilyenkor meg persze a kamasz meg van zavarodva, nem érti, hogy kicsiként miért voltak vele ilyen engedékenyek, kamaszként meg miért tiltják mindentől és persze fellázad és hülyeségeket csinál.


16/L vagyok egyébként.



2018. aug. 28. 06:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
56%

Mimdenki számára a tiltott dolog a legvonzóbb, nem csak a kamaszoknak. Kicsiként is sok a tiltás, sőt.... Attól, hogy nevelőnőt ember a gyereket, meg nem biztos, hogy olyan lesz, amilyennek a szülei szeretnék. A hiedelmemmel ellentétben a gyerek nem robot, nem lehet programozni. Amíg nem volt gyerekem, én is azt hittem, hogy olyan egyszerű ez, csak nevelni kell és a világon semmi probléma nem lehet. Dehogýnem. Még van a saját személyisége, ami valamilyen szinten formálható ugyan, de teljesen megváltoztatni nem lehet.

A gyerekemet mindig érvekkel és tenyekkel próbáltam meggyőzni arrol, higy mi jó, mi nem. Miután a nap nagyobb részét egy idő után nem mellettem tölti, hanem eleinte óvoda, később iskola, középiskola, a környezete van rá a legnagyobb hatással. Ha minden gyerek piros rövidnadrágban jár, akkor o is azt akar, ha iPhonja van a többségnek, akkor azt. Most középiskolás, a baráti körének 90%a dohányzik, így ő is. Nem orulok neki. Megtiltani nem lehet, nem tudom. Hogy lehetne, hiszen nem velem van egész nap. A szex nem érdekli, legalábbis meg nem -15 éves- és az alkohol se. Amúgy nem lázadó típus

2018. aug. 28. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Már kicsi korban (persze nem mindegy, hogy 3 vagy 10 évesen, de az ő szintjén újra és újra) is szóba kerül, hogy mik ezeknek a "mellékhatásai". Ez a tiltás, nem? Ha meg mégis csinálja, hát természetes, hogy a szülő nem örül neki, ahogy kicsi korban sem örült, ha nem fogadott szót és tovább öntötte a homokot a másikra vagy hazudott a jegyeiről. Csak nagyobbként, majdnem felnőttként már nem igazán van eszköze a szülőnek, max. a szóban "leharapni" a fejét vagy nem adni pénzt cigire. Nincs tökéletes szülő, de tán az a jobbik, ha érdekli, mi van a gyerekkel... hányan panaszkodnak pszichológusnál később, hogy bárcsak figyeltek volna rájuk jobban vs. bárcsak nagyobb önállóságra nevelték volna őket. És igen, a gyerek sem fehér lap, már születéstől van személyisége.
2018. aug. 28. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
50%

Hülyeség ha kicsinek valami engedve van akkor kamaszként nem érti mit miért nem szabad...azért egy 3 és egy 15 éves értelmileg nem egy szinten van.

Persze hogy nem örül neki a szülő...inkább titja, pedig tudja, hogy úgy is megteszi, minthogy asszisztáljon hozzá.

Megint más otthon 15 évesen szabadon cigizni, mint sutyiban elszívni egy egy szálat.Azért nem engedi és nem ad rá pénzt, mert próbálja kordában tartani.

A szülő próbál hatni a kamaszra, de igen, megvan az önálló személyisége és akatata és nem lehet kontroll alatt tartani napi 24 órában.

Hidd el te sem fogod majd engedni a gyerekednek...kamaszként máshogy gondolkodsz mint szülőként.

2018. aug. 28. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
72%
Engem sem tiltottak semmitől. El lett mondva egész kicsiként, hogy a drognak mik a következményei, a ciginek, piának, stb. Nem is voltam rá kíváncsi. Mikor 8.os lettem, minden haverom bagózott, persze titokban. Nekem eszembe sem jutott rágyújtani. Most 26 vagyok, azóta sem. :D De igazából nincs két egyforma gyerek, van akinél ez sem jön be.
2018. aug. 28. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Engem konkrétan nem tiltottak/tiltanak semmitől. Mármint,sosem hallottam a szüleim szájából, hogy "kislányom, megtiltom, hogy ezt csináld".

Egyik szülőm sem dohányzik, sőt, utálják a cigarettát, már kiskoromtól kezdve azt hallom, hogy a cigi büdös, káros, felesleges, úgyhogy lehet, hogy ez hatással volt rám is, mert én is ezt gondolom, én is utálom a cigit, ki nem állhatom, ha valaki a közelemben cigizik és én is érzem. Az egyik nagypapám cigizett, de most már leszokott róla és utáltam, hogy mindig olyan büdös volt a ruhája, ha megölelt, lehetett rajta érezni.

Az alkohol viszont valamennyire jelen van a családban, mégsem érdekel. A szüleim, amikor ittak, néha odatartották nekem a poharat, hogy nyaljak bele, igyak egy kortyot. Volt, hogy elfogadtam és megkósoltam, volt, hogy nem, de sosem ízlett, úgyhogy eddig pár kortynál több alkoholt nem ittam és nem is akarok. Pedig nem ölne meg anyám, ha meg akarnék inni egy pohár sört vagy egy pezsgőt szilveszterkor, de én nem akarok. A nagypapám mondjuk nevezhető alkoholistának, mert ugyan nem viselkedik úgy, mint egy tipikus alkoholista, de minden nap iszik, nem is keveset. A másik papám is naponta 2 sört megiszik. Apám szinte soha nem iszik, anya keveset, csak alkalmakkor.

A szexről apámmal soha nem beszéltem, ő még szerintem kislánynak tart, de anyával igen. Nem az a típus, aki támogatja, hogy pl egy 14 éves elveszítse a szüzességét, de ha most lenne barátom, biztos nem tiltaná, hanem felhívná a figyelmemet a fontos dolgokra, a többit rámbízná. De ha lenne is barátom, még biztos nem feküdnék le vele, mert kicsinek tartom magam ehhez, pedig egyébként érettebb típus vagyok és pont nem szoktam magam túl gyereknek gondolni, de úgy érzem, a szex korai lenne.

Nekem apám kicsit szigorúbb. Ha vele élnék és tegyük fel, rajtakapna, hogy cigizek, rendszeresen iszom vagy ilyenek, biztos nagyon mérges lenne, kapnák tőle egy pofont vagy valami, mert ő ezt nagyon nem támogatja. Mondjuk én sem.

Anya ezt valamennyivel lazábban kezelné, ő sem örülne neki, de szerintem nem lenne olyan dühös, mint apa.


Szerintem anyának a nevelése jó volt. Sosem volt az a szigorú szülő, de nem engedett meg mindent, mint mostanában a szülőknek szokás. Ha úgy adódott, nem félt rám szólni és volt, hogy a fenekemre is vert egyet. Nem engedett meg mindent, mert nehogy szegény gyerek lelke sérüljön, ha rászólunk. Viszont nem is volt szigorú, nem tiltott el mindentől.

Ha apám nevelne, az más lenne. Ő nem venne meg semmit, nem engedne semmit, sokkal szigorúbban tartana. Vallásos iskolába akart beíratni, pedig nem vagyunk vallásosak, csak azért, hogy ott tanuljak rendet, fegyelmet. Végül nem oda jártam, de nélküle is rendes vagyok, úgy gondolom. Apám azt hiszi, hogy az ő nevelése a legjobb, de akkor már lehet, hogy elkallódtam volna csak azért, hogy lázadjak.

16l

2018. aug. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Kérdező, van olyan is, hogy tiltanak és felméred ésszel, hogy igazuk van. Engem pl. annak idején soha nem vonzottak a tilott dolgok. Beemeltem, hogy van agyuk, és a hülyeségeket tiltáják, amikre kár időt vesztegetni.


Nem lázadtam fel ezek miatt, azt is hülyeségnek tartottam.


A tiltás meg a nevelés része, és ha kibújsz a kamaszkorból, majd meg fogod tudni érteni. Nem azért, mert most buta lennél, hanem mert biológiailag nem vagy egyelőre alkalmas még sok mindenre, de ne aggódj, alakul ez.

2018. aug. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

6-os vagyok, az kimaradt, hogy elég közkeletű távedés, hogy a tiltott dolog a legvonzóbb, miért lenne az? Mi a legvonzóbb a dohányzásban vagy a drogban vagy a lerészegedésben vagy a hídról való leugrásban, a védekezés nélküli szexben? Semmi.


A jó dolgokat meg úgysem tiltja meg az, akinek egy csöpp esze van.

2018. aug. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
A kicsiknek is rengeteg mindent tiltanak, csak nyilván nem a drogot meg a piát, hanem azt, hogy ne szaladjon ki az úttestre, ne nyúljon a konnektorba, ne sarazza össze magát, stb. Ez mind a nevelés része, az is , hogy egy tininek megtiltják, hogy hajnalig bulizzon, annak is megvan az oka. Általában nem hülyék a szülők.
2018. aug. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Valoban, nincs két egyforma gyerek. Én pl nem dohányzom, a húgom igen, elég fiatalon kezdte. Inni ő egyáltalán nem iszik, soha egy korty alkoholt se ivott, én alkalomkor megiszom egy pohár valamit. Egyformán voltunk nevelve. Más a természetünk, mindig is különbözőek voltunk
2018. aug. 28. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Úgylátszik sokan nem értik, hogy mit mondtam.


Mindegy, köszönöm mindenkinek a válaszát!

2018. aug. 28. 19:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!