Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Megengedjem a hetedikes...

Megengedjem a hetedikes lányomnak, hogy vörösre fesse a haját?

Figyelt kérdés
2018. szept. 7. 09:51
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
57%
Ha az iskolában nem tilos, miért ne?
2018. szept. 7. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
51%
12-13 éves korú lányokat egy normális fodrász elzavarna ilyen igénnyel. Én szülőként sem engedném, pedig én is 14 éves korom óta festetem a hajam, amit nagyon megbántam. 20 éves koromra egy szénaboglya lett a szép hajamból. Főleg egy olyan szín, ami totál nem természetes, egy örök kötöttség onnantól, 5 hetente tőfestés, különben rendkívül igénytelen lesz, a szép vörös pedig szakértelmet is kíván. A bolti dobozos festékek rémesek, erős kémiai vegyszerek, ha allergiás valamelyikre, komoly problémát is okozhat, akár foltokban kopaszodást is. Megéri? A természetes színtől max. 1 árnyakattal sötétebb/világosabb színezőbe még esetleg belemennék. A színező a hajszál felszínét fogja be, a festék belülről is.
2018. szept. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
67%
Egy 13 éves gyereklánynak? Nálunk még az iskolai szabályzat is tiltja.
2018. szept. 7. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
53%
Nálunk a 7-8. lányok már festették a hajukat. Nem tiltotta a suli.
2018. szept. 7. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
64%
Én nem engedném, majd ha gimis lesz, egyébként örülnék ha majd átvenné azt a szokásomat, hogy méregmentes henna alapú hajfestéket használjon, vöröset nagyon szépet lejet csinálni vegyszer nélkül is.
2018. szept. 7. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
64%

Egyértelműen nem. Majd ha kijárja az általános iskolát. Még gyerek. Egy gyereknek meg semmi szüksége hajfestésre. És az egy dolog, hogy hány 13 éves festeti a haját, vagy tiltja-e az iskolai szabályzat, vagy sem. Ez nem azon múlik. 13 éves. Ennyi. Szülőként fel sem merülne bennem, hogy akár elgondolkozzak rajta.

Pedig magam is fiatal anyuka vagyok, én is festettem tinédzser koromban a hajamat, viszont az általánost már kijártam.

2018. szept. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
44%
Nemtom ez miert kerdes. Konyorgom 13 eves kb. Kis takony. Menjen babazni szepen.
2018. szept. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
74%
Én 13 évesen lebeszélném a hajfestésről. Nem tesz jót a hajnak. Ha csak szimplán megtiltod, átmegy a barinőjéhez és megcsinálják ott. Utána meg már úgysem tudsz vele mit csinálni. Szóval én megpróbálnám ész érvekkel meggyőzni, hogy ez nem jó ötlet. Extra ápolást igényel a festett haj, rendszeresen kell festeni, a vörös nehezen kopik ki, a konzervatívabb tanárokkal konfliktusa lehet miatta. Ha értelmes lány, meg fogja érteni, és kivárja, amíg megengeded. Vagy elfelejti az egészet, vagy rájön, hogy nem is állna jól neki a vörös.
2018. szept. 7. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
84%
Hajszinezot, ami 1-2 honapon belul kikopik. Ebben nem gondolkodtál? A vörös befogja az osszes hajszínt.
2018. szept. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
47%
Ne. Nekem is megengedték hetedikes koromban, hogy feketére fessem, megbántam később. Gimiben festheti.
2018. szept. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!