Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szeretnék tanácsot kérni! Van...

Szeretnék tanácsot kérni! Van valakinek jó ötlete erre a helyzetre?

Figyelt kérdés

14 éves kamasz lányommal nem igazán birok,három gyermekem van ő a legidősebb.A probléma nem új keletü időről-időre elöjön hullámokba tör rá.

Konkrétan mindenért én vagyok a sz@r a szemében.

A vége a vitáinknak korábban az volt,hogy az apjához költözik,az apja ebből rendszerint kifarsolt.

Most hogy ez már nem opció intézetbe akar kerülni.

Konkrét mai példa,egy kisvárosba lakunk szép lassan kezdem elengedni itt helyben a barátnőjével,sajnos rengetegszer átvert,illetve késett nem jelentkezett,ezért a bizalmam nagyon kicsi felé.

Tehát holnap moziba készült itt a másik városba,ezt mondta nekünk kiderült hogy Budapestre ment volna ezt sem az apja sem én nem engedtem,a barátnőjével konkrétra lebeszélt mindent velünk utólag akarta,nekem ez nagyon nem tetszik.

Nagyon csúnyán beszél velem,viszont viszonylag pár szabályt kezd betartani.

A “verés” opció,sosem vertem meg szerintem nagyon elkéstem.

A másik aggályom a ferditése,notorikus hazudozó amitől én rosszul vagyok,ezt évek óta kérem tőle hogy inkább az igazság fájjon mint a hazugság+probléma kombó.

Nem tudom mit tegyek,de tök kilátástalannak érzem ezt a helyzetet és mint irtam nem tegnap óta tart.


2018. szept. 14. 21:22
 1/9 anonim ***** válasza:
33%

Tehát, ha jól értem, többször is hazudott arról, hogy hová megy, pl. a szomszéd város mozija helyett Budapestre akart volna most menni.

Én ezek után nem engedném sehová és ha pattog, az orra alá dörgölném, hogy folyamatos hazudozásai miatt semmit sem hiszek el neki.

2018. szept. 14. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm,ez szó szerint megtörtént,még szemetebb vagyok.
2018. szept. 14. 22:14
 3/9 anonim ***** válasza:
81%

Az a baj, hogy a legrosszabb korban van,bármit is csinálsz rossz leszel a szemében, mármint ha valamit nem engedsz meg.

Lehet túl vagytok már pár anya-lanya beszélgetésen,de én leülnek vele mégegyszer és elmondanám neki, hogy mitől féltem.Mi minden történhet vele amire talán nem is gondol,sőt biztos hogy nem.

Mindentől nem lehet eltölteni őket,de ahová nem akarod eztán se engedd.Inkabb ő gondolja azt, hogy milyen rossz neki minthogy baja essen.Kitartas

2018. szept. 14. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Tök mindegy mit csinálsz, ebben a korban te leszel mindig a rossz. Aztán majd ha felnő, belátja hogy neked volt igazad.
2018. szept. 15. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
89%

Már nem nagyon tudsz mit csinálni. Esetleg azt elmondhatod neki, hogy ha baja esik, neadjisten elrabolják, akkor nem fogjátok tudni, hogy hol van vagy, hogy hol keressétek. Hátha megérti.

16/L

2018. szept. 15. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
25%
Két nagy büdös pofon hiányzik neki.
2018. szept. 15. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
73%
Ebben a korban már nem nagyon tudsz mit csinálni. Én is ilyen voltam 14-19 évesen, sosem mondtam meg a szüleimnek hol vagyok, mit csinálok, mert úgy éreztem, nem engednék/nem értenék meg. Ezen legfeljebb tényleg azzal tudsz segíteni, ha megértőnek bizonyulsz és elfogadod az ő nézeteit. Magamból kiindulva azzal, hogy nem engeded, nem sokat tudsz kontrollálni rajta, én ha kellett, az iskolából meg egyéb foglalkozásokról lógtam, csak hogy szexeljek meg füvezzek, ha éppen arról volt szó. Nyilván 14 éves lánynál nem enged az ember ilyeneket, de ha pl nem számon kéred, hogy mit csinálsz, csak rávilágítasz, hogy a biztonsága kedvéért szeretnéd tudni, hol van, kikkel van, nem is pontosan magát a cselekvést szeretnéd ismerni, akkor azt talán elmondja. Én anyámat avattam be néhanapján, hogy amúgy ezzel vagy azzal a barátommal megyünk ide-oda, még akkor is, ha nem engedték, legalább idővel beláttam, hogy ha bajom esik, jobb, ha tudják, hol és kinél keressenek.
2018. szept. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
A pofonnal már elkéstem,szerintem az amúgy sem lenne megoldás,eddig sosem kapott egy pofont se most meg már nem lenne megoldás,max még jobban utálna.
2018. szept. 16. 10:52
 9/9 anonim ***** válasza:

Megmondod neki, hogy azzal nem lett volna semmi bajod, hogyha szomszéd városba ment volna moziba (én ennyi idősen Miskolcra jártam fel mozira, 45kmre van tőlünk, normálisan elmondtam mi van, stb.), elengedted volna, de azt felejtse el, hogy kussba fogod tűrni a hazudozást és míg te abban a hiszemben lettél volna, hogy mozizni van ki tudja mit csinált volna Budapesten. Megmondod neki, ha bármi történik vele, akkor mi lett volna? Hisz te abban a tudatban vagy, hogy mozizni volt.

A legfontosabb: próbálj harmadik felet találni, aki segít megbeszélni a dolgokat a lányoddal. Lehetőleg függetlent, se az apját, se valamelyik ismerősödet kérd meg, mert akkor azt fogja érezni, hogy azért őt hívtad, hogy neked adjon igazat. Lehet ez pszichológus is.

2018. szept. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!